Trys patarimai, kaip išmaniuoju telefonu tobulai įamžinti saulėlydį
Greičiausiai kiekvienas esame bandę įamžinti įspūdingo grožio saulėlydį ir nusivylę, kad nuotraukoje vaizdas neatrodo gražiai. Visgi pasinaudoję keliais paprastais patarimais turėsite reikšmingai geresnį rezultatą.
„Samsung“ ekspertė dalijasi patarimais, kaip naudojantis tik išmaniuoju telefonu nufotografuoti saulėlydį, kad gauti kadrai kokybe nenusileistų profesionalų darbams.
Tinkamas laikas ir vieta
Svarbu suprasti, kad laikas ir vieta ‒ svarbūs veiksniai, kurie daro reikšmingai didelę įtaką, kaip atrodys jūsų nuotrauka.
„Pirmiausia pasidomėkite, kada tiksliai leidžiasi saulė. Dar geriau – pasidomėkite, kada yra „auksinė valanda“ (angl. golden hour), nes tuo metu šviesa yra rausvesnė ir švelnesnė nei įprastai. Net profesionalūs fotografai imasi darbo būtent tuo metu, nes išgaunamas itin patrauklus vaizdas“, ‒ sako „Samsung“ produktų ekspertė Aurelija Krivickaitė.
Kada yra ta „auksinė valanda“ galite rasti tiek internete, tiek naudodamiesi įvairiomis telefonų programėlėmis, pvz., „Golden Hour Phototime“, kurią „Android“ operacinę sistemą turinčių mobiliųjų įrenginių vartotojai gali atsisiųsti čia.
„Pats saulėlydis neturėtų būti jūsų nuotraukos pagrindinis objektas, nes tokiu atveju nuotrauka gali būti nuobodi. Pasistenkite būti kūrybiški ir nebijokite eksperimentuoti. Jei ieškote įkvėpimo, idėjų rasti galite tokiose interneto svetainėse kaip „Pinterest.com“ ar pan.“, ‒ sako A. Krivickaitė.
Kompozicija ir siluetai
Kiekvienas fotografas žino trijų ketvirčių taisyklę, kurią taikyti galite ir jūs.
„Paprastai tariant, nuotraukoje „veiksmas“ neturėtų būti jūsų kadro viduryje. Tam, kad objektas tinkamai užimtų šoninę, apatinę ar viršutinę nuotraukos dalį savo išmaniajame naudinga įsijungti „tinklelio“ funkciją (angl. Gridlines). Pirmiausia nueikite į fotoaparato programėlę, tada į nustatymus (angl. Settings) ir galiausiai aktyvuokite pasirinkimą pavadinimu „Tinklelis“. Telefono ekrane matysite 2 horizontalias ir 2 vertikalias linijas. Stenkitės, kad horizontas ar objektai būtų būtent jose“, ‒ rekomenduoja A. Krivickaitė.
Ekspertė priduria, kad: „Galite pažaisti su fotoaparatu tam, kad nuotraukoje gautumėte objektų siluetus, kurie dėmesį nukreiptų nuo saulėlydžio ir suteiktų šiek tiek mistikos. Tam, kad gautumėte puikų silueto efektą, įsitikinkite, kad fotografuojamas objektas būtų tarp jūsų ir šviesos šaltinio, t. y. saulėlydžio. Daugelis išmaniųjų telefonų fotoaparato programėlėje leidžia šešėlius labiau išryškinti“, ‒ sako ekspertė.
„Samsung“ telefonu užfiksavus nuotrauką, nuotraukų galerijoje spustelkite ant kadro ir apačioje pasirodžius įrankių juostai pasirinkite pieštuko simbolį. Po to rinkitės ekrano apačioje esantį apšvietimo simbolį ir po nuotrauka pateiktus pasirinkimus pastumkite į kairį šoną. Galiausiai pastebėsite pasirinkimą „Šešėliai“ ir stumdami rutuliuką į kairę pusę padidinsite šešėlio intensyvumą.
Telefono nustatymai ir nuotraukų redagavimas
Kad gautumėte geriausius rezultatus, būtinai iš anksto pasirūpinkite ir savo išmaniojo nustatymais.
„Rekomenduoju kameroje įjungti rankinį (angl. manual) arba profesionalų (angl. pro) režimą, taip pat aktyvuoti RAW, kuris leis atskleisti visą nuotraukos potencialą, nes joje bus išlaikyti visi fotoaparato jutiklio surinkti duomenys. Taip pat galite nustatyti, kad ISO (fotoaparato objektyvo jautrumo šviesai) reikšmė būtų kuo mažesnė, nes fotografuojant saulėlydį jums jo nelabai reikia. Be to, tokiu būdu nuotraukoje gausite žymiai švaresnį vaizdą“, ‒ sako A. Krivickaitė.
Ekspertė atkreipia dėmesį ir į nuotraukų redagavimo funkcijas. Jos teigimu, galima keisti apšvietimo balansą, šviesumą, ekspoziciją, kontrastą, atspalvius, temperatūrą ir kt. Nuotraukas redaguoti, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S22 Ultra“ galite atsisiuntę „Expert RAW“, kuris tai leis daryti tiek telefone, tiek kitame išmaniajame įrenginyje.