Trys patarimai, kaip išmaniuoju telefonu tobulai įamžinti saulėlydį

Greičiausiai kiekvienas esame bandę įamžinti įspūdingo grožio saulėlydį ir nusivylę, kad nuotraukoje vaizdas neatrodo gražiai. Visgi pasinaudoję keliais paprastais patarimais turėsite reikšmingai geresnį rezultatą.

„Samsung“ ekspertė dalijasi patarimais, kaip naudojantis tik išmaniuoju telefonu nufotografuoti saulėlydį, kad gauti kadrai kokybe nenusileistų profesionalų darbams.

Tinkamas laikas ir vieta 

Svarbu suprasti, kad laikas ir vieta ‒ svarbūs veiksniai, kurie daro reikšmingai didelę įtaką, kaip atrodys jūsų nuotrauka.

„Pirmiausia pasidomėkite, kada tiksliai leidžiasi saulė. Dar geriau – pasidomėkite, kada yra „auksinė valanda“ (angl. golden hour), nes tuo metu šviesa yra rausvesnė ir švelnesnė nei įprastai. Net profesionalūs fotografai imasi darbo būtent tuo metu, nes išgaunamas itin patrauklus vaizdas“, ‒ sako „Samsung“ produktų ekspertė Aurelija Krivickaitė.

Kada yra ta „auksinė valanda“ galite rasti tiek internete, tiek naudodamiesi įvairiomis telefonų programėlėmis, pvz., „Golden Hour Phototime“, kurią „Android“ operacinę sistemą turinčių mobiliųjų įrenginių vartotojai gali atsisiųsti čia.

„Pats saulėlydis neturėtų būti jūsų nuotraukos pagrindinis objektas, nes tokiu atveju nuotrauka gali būti nuobodi. Pasistenkite būti kūrybiški ir nebijokite eksperimentuoti. Jei ieškote įkvėpimo, idėjų rasti galite tokiose interneto svetainėse kaip „Pinterest.com“ ar pan.“, ‒ sako A. Krivickaitė.

Kompozicija ir siluetai

Kiekvienas fotografas žino trijų ketvirčių taisyklę, kurią taikyti galite ir jūs.

„Paprastai tariant, nuotraukoje „veiksmas“ neturėtų būti jūsų kadro viduryje. Tam, kad objektas tinkamai užimtų šoninę, apatinę ar viršutinę nuotraukos dalį savo išmaniajame naudinga įsijungti „tinklelio“ funkciją (angl. Gridlines). Pirmiausia nueikite į fotoaparato programėlę, tada į nustatymus (angl. Settings) ir galiausiai aktyvuokite pasirinkimą pavadinimu „Tinklelis“.  Telefono ekrane matysite 2 horizontalias ir 2 vertikalias linijas. Stenkitės, kad horizontas ar objektai būtų būtent jose“, ‒ rekomenduoja A. Krivickaitė.

Ekspertė priduria, kad: „Galite pažaisti su fotoaparatu tam, kad nuotraukoje gautumėte objektų siluetus, kurie dėmesį nukreiptų nuo saulėlydžio ir suteiktų šiek tiek mistikos. Tam, kad gautumėte puikų silueto efektą, įsitikinkite, kad fotografuojamas objektas būtų tarp jūsų ir šviesos šaltinio, t. y. saulėlydžio. Daugelis išmaniųjų telefonų fotoaparato programėlėje leidžia šešėlius labiau išryškinti“, ‒ sako ekspertė.

„Samsung“ telefonu užfiksavus nuotrauką, nuotraukų galerijoje spustelkite ant kadro ir apačioje pasirodžius įrankių juostai pasirinkite pieštuko simbolį. Po to rinkitės ekrano apačioje esantį apšvietimo simbolį ir po nuotrauka pateiktus pasirinkimus pastumkite į kairį šoną. Galiausiai pastebėsite pasirinkimą „Šešėliai“ ir stumdami rutuliuką į kairę pusę padidinsite šešėlio intensyvumą.

Telefono nustatymai ir nuotraukų redagavimas

Kad gautumėte geriausius rezultatus, būtinai iš anksto pasirūpinkite ir savo išmaniojo nustatymais.

„Rekomenduoju kameroje įjungti rankinį (angl. manual) arba profesionalų (angl. pro) režimą, taip pat aktyvuoti RAW, kuris leis atskleisti visą nuotraukos potencialą, nes joje bus išlaikyti visi fotoaparato jutiklio surinkti duomenys. Taip pat galite nustatyti, kad ISO (fotoaparato objektyvo jautrumo šviesai) reikšmė būtų kuo mažesnė, nes fotografuojant saulėlydį jums jo nelabai reikia. Be to, tokiu būdu nuotraukoje gausite žymiai švaresnį vaizdą“, ‒ sako A. Krivickaitė.

Ekspertė atkreipia dėmesį ir į nuotraukų redagavimo funkcijas. Jos teigimu, galima keisti apšvietimo balansą, šviesumą, ekspoziciją, kontrastą, atspalvius, temperatūrą ir kt. Nuotraukas redaguoti, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S22 Ultra“ galite atsisiuntę „Expert RAW“, kuris tai leis daryti tiek telefone, tiek kitame išmaniajame įrenginyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite