Techninės apžiūros centre nebevertins valstybinio numerio būklės

Lietuvos transporto saugos administracija atsisako sugriežtinto sprendimo: valstybinio numerio ženklo neatitiktis reikalavimams techninės apžiūros metu ir toliau bus laikoma nedideliu trūkumu.

Sprendimas atšaukiamas

Nuo 2025 metų vasario 1 d. turėjęs įsigalioti griežtesnis valstybinio numerio ženklų būklės vertinimas techninės apžiūros centre atšaukiamas. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), peržiūrėjusi pastaruosius dvejus metus surinktą nustatytų trūkumų statistiką ir dar kartą įvertinusi priežastis, dėl kurių šie pokyčiai buvo inicijuoti.

Valstybinio numerio ženklo būklė vertinama privalomosios techninės apžiūros metu. Poreikis griežtinti dabar galiojančią valstybinio numerio ženklų būklės vertinimo tvarką ir reikalavimus kilo dėl netinkamo valstybinio numerio ženklų nuskaitymo. Blogai pritvirtinus valstybinio numerio ženklą, simbolių ir skaičių reikšmės gali būti iškraipomos, pvz., 0 gali būti nuskaitomas kaip 8, vietoj skaičiaus 6 – skaičius 8, o vietoj raidės C – raidė O ir pan.  Norint išvengti tokių nesusipratimų, planuota nuo 2025 m. vasario mėn. valstybinio numerio ženklų būklės vertinimą techninės apžiūros centre griežtinti ir  galimai klaidinantį numerio tvirtinimą laikyti dideliu trūkumu. Tokiu atveju automobilis netektų galimybės dalyvauti viešajame eisme.

Nedidelis trūkumas

„Peržiūrėjome per dvejus metus sukauptą nustatytų valstybinio numerio ženklų trūkumų statistiką. Taip pat bendradarbiavome su  techninės apžiūros asociacija „Transeksta“, Lietuvos policija ir AB „Regitra“. Įvertinę tiek automobilių savininkams, tiek šioms institucijoms kylančius iššūkius, nusprendėme pokyčio neįgyvendinti. Ženklo neatitiktis reikalavimams ir toliau bus vertinama kaip nedidelis trūkumas“,  – sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Sugriežtinimas atšaukiamas įvertinus, kad pokytis būtų palietęs didelę dalį automobilių savininkų ir nebūtų pasiektas norimas tikslas, dėl kurio jis ir buvo inicijuotas. „Transeksta” duomenimis, nuo 2023 m. liepos mėn. iki 2024 m. birželio mėn. beveik 115 tūkst. transporto priemonių techninės apžiūros metu buvo nustatytas nedidelis trūkumas, kai tvirtinimo elementai ir/ar su jais susijusios kiaurymės buvo valstybinio numerio ženklo žymenų zonoje. Tai sudaro kiek daugiau nei 11 proc. visų techninę apžiūrą perėjusių transporto priemonių.

Kontrolės sistemas sunku apgauti

Praktika rodo, kad ne visi valstybinio numerio ženkle esantys pažeidimai turi įtakos jų atpažinimui automatinėmis pažeidimų kontrolės sistemomis.

„Pasitaiko ir tokių atvejų, kai netinkamai tvirtinant numerį jo simboliai ar skaičiai buvo pažeisti. Vis tiek automatinės pažeidimų kontrolės sistemos jį nuskaito gerai.  Privalomoji techninė apžiūra tikrai neišspręs piktybiškai siekiančių maskuoti ar iškraipyti valstybinio numerio ženklus vairuotojų problemos. Juk tai galima padaryti ir išvažiavus iš techninės apžiūros centro”, –  sprendimus komentuoja Genius Lukošius.

Ateityje bus drausminami tik tie vairuotojai, kurių transporto priemonių valstybinio numerio automatinės pažeidimų kontrolės sistemos nefiksuos arba fiksuos klaidingai. Jei per techninę apžiūrą kontrolierius užfiksuos, pavyzdžiui, akivaizdžiai piktybiškai ir siekiant suklaidinti  į valstybinio numerio ženklą  įsuktą varžtą, – tai bus vertinama kaip didelis trūkumas.

LTSA ir toliau stebės situaciją. Jei piktnaudžiavimo atvejų daugės, kartu su socialiniais partneriais bus ieškoma sprendimo būdų, kaip tokias transporto priemones eliminuoti iš dalyvavimo viešajame eisme.

Reikalavimai, kaip teisingai tvirtinti transporto priemonių valstybinio numerio ženklus, buvo patvirtinti 2023 m. vasario mėnesį.

Ką reikia žinoti?

Ką reikėtų žinoti, tvirtinant transporto priemonių valstybinio numerio ženklus?

Visų tipų ir formatų valstybinio numerio ženklų užrašams yra nustatyta numerio ženklų saugumo zona (paveikslėlyje pavaizduota raudona punktyrine linija), kuri negali būti pažeista.

Šioje numerio ženklų žymenų zonoje: raidės ir skaičiai turėtų būti nepažeisti, aiškiai nuskaitomi; negali būti jokių sugadinimo ar įgręžimo žymių, varžtų.

Pagal Transporto saugos administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite