Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Tailande pasireiškė švėkšniškis

„Saulės“ gimnazijos devintokas Dominykas Stankus – penktas iš dešinės.

Gruodžio 1-10 d. Tailando Karalystėje vykusioje 20-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos delegacija pelnė net šešis medalius: 2 sidabro ir 4 bronzos. Bronzos medalį į Švėkšną parsivežė „Saulės“ gimnazijos devintokas Dominykas Stankus.

Bronzos medalius laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos devintokas Lukas Mažrimas (mokytojai: Ieva Šiaulienė, Jūratė Dirginčienė ir Saulius Žukauskas), Vilniaus jėzuitų gimnazijos devintokė Kotryna Mieldažytė (mokytojai: Ala Vaicekauskienė, Jūratė Taučiuvienė, Skirmantė Bačinskienė, Rokas Pčalinas, Indrė Česonė ir Elena Tamulienė), Kauno technologijos universiteto gimnazijos devintokas Donatas Aleksandras Vasiliauskas (mokytojai Anna Gliebė, Birutė Maciulevičienė ir Tomas Kivaras), taip pat, Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos devintokas Dominykas Stankus (mokytojai: Edita Daukšienė, Gražina Jončienė ir Aušra Rutienė).

Sidabro medalius iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Robertas Juknevičius (mokytojai: Edita Paluckienė, Mantas Palubinskas ir Tomas Kivaras), Vilniaus licėjaus devintokas Pijus Piekus (mokytojai: Alma Čekauskienė, Rasa Žemaitaitienė ir Darius Šimkus).

Stankus

Nuotraukos iš D. Stankaus albumo.

Lietuvos komandai vadovavo Tomas Kivaras (Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius), prof. dr. Kęstutis Baltakys (Kauno technologijos universiteto Mokslo prorektorius) ir Dominykas Murza (Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro doktorantas). Renginyje taip pat dalyvavo ir šios olimpiados Europos regiono viceprezidentas dr. Paulius L. Tamošiūnas (Vilniaus universiteto metodinio STEAM ugdymo centro vadovas).

Varžėsi penkiolikamečiai iš 54 pasaulio valstybių

Olimpiadoje Tailando Karalystėje iš viso varžėsi daugiau nei 300 penkiolikmečių iš 54 pasaulio valstybių. Dalyviams buvo pateiktos trys ypatingų biologijos, chemijos ir fizikos žinių reikalaujančios užduotys: testas, teorinės užduotys ir praktinė komandinė užduotis.

Olimpiados užduotyse nagrinėta tailandiečiams aktuali tvarios žemdirbystės tematika. Atlikdami užduotis, mokiniai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Tailando Karalystės „vaisių karalių“ – kvapųjį durijų ir „vaisių karalienę“ – mangostaninę garciniją.

Konkurse netrūko ekskursijų ir paskaitų, pristatančių išskirtines Tailando Karalystės sostinės Bankoko vietas.

2024 m. tarptautinė jaunių gamtos mokslų olimpiada bus organizuojama Rumunijoje. Tapti Lietuvos komandos nariais gali mokiniai, ne vyresni nei penkiolikos metų, sėkmingai sudalyvavę Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje ir įveikę tolimesnius atrankos etapus.

Pagal https://www.lmnsc.lt/  inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite