Skinkime gausialapius lubinus

lubinaiAr žinai, kad gausialapis lubinas  per sezoną gali išbarstyti daugiau nei 5000 sėklų, kurios išlieka daigios daugelį metų? Ar girdėjai, kad jis užgožia mūsų kraštui būdingą augmeniją?

Gausialapis lubinas (Lupinus polyphyllus)  įtrauktas į invazinių rūšių sąrašą, todėl jo plitimą būtina stabdyti. Šis invazinis augalas sparčiai plinta ir išstumia vietines pievų bei natūralių buveinių rūšis. Jis sudaro tankius sąžalynus, kurie neleidžia augti kitiems augalams.

Lubinas kaupia azotą, todėl keičia dirvožemio cheminę sudėtį. Tai kenkia rūšims, prisitaikiusioms augti labiau skurdžiose dirvose, kuriose formuojasi vertingos natūralios pievos. Dėl lubinų nyksta ir reti, saugomi vabzdžiai, kurie priklauso nuo natūralių pievų ekosistemų.

Gausialapis lubinas – pupinių šeimos augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Šio augalo žiedai dažniausiai būna mėlynų ar violetinių atspalvių, tačiau kartais pasitaiko ir baltų ar margų. Žydi nuo gegužės pabaigos iki birželio pabaigos. Po žydėjimo lubinai subrandina šimtus sėklų. Įdomu, kad lubinas dauginasi ir šakniastiebiais, dažnai taip išplinta ariant dirvą.

Kadangi Lietuvoje gausialapis lubinas įtrauktas į invazinių rūšių sąrašą, jo plitimą būtina stabdyti. Tad kviečiame jį skinti, rauti, šienauti… Negalima naudoti lubinų sėklų įvairių žolių sėklų mišiniuose, negalima lubinų sodinti gėlių darželiuose prie namų.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia gausiai skinti šį invazinį augalą, fotografuoti puokštes ir dalyvauti nuotraukų konkurse. Reikia kelti nuotraukas su grotažyme #mėlynojilubinųbanga. Originaliausių nuotraukų autoriai bus apdovanoti! Šis konkursas vyks iki birželio 23 d.

Skink gausiapalius lubinus, dalyvauk mėlynojoje lubinų bangoje!

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf. 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Žuvėdros, vėtrungės ir krikštai – taip Neringa įamžinta pašto ženkle

Neringa

Birželio 6 d. Lietuvos paštas išleido naują pašto ženklą, dedikuotą vienai iš išskirtiniausių Lietuvos vietovių – Neringai. Tai ketvirtasis pašto ženklas iš serijos „Lietuvos kurortai“. Naująjį ženklą sukūrė dailininkė Audronė Uzielaitė. Jo nominalas – 2,00 Eur, tiražas – 15 tūkst. vienetų. Pašto ženklo pirmos dienos datos antspaudavimas vyko išleidimo dieną Nidos pašto skyriuje (Taikos g. 13). Ant pašto ženklo vaizduojami charakteringi Neringos simboliai: medinė architektūra, ramios marios, kopos, senieji krikštai – mediniai antkapiniai paminklai, vėtrungės ir neatsiejama pajūrio palydovė –

Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“

Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Ši Klaipėdos Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) atidaroma paroda yra unikali galimybė pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Dialogas su visuomene Parodoje rasite geriausius tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų darbus: Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų. Parodos tikslas – atsiverti žiūrovui, megzti dialogą su visuomene. Tai rodo ir šios parodos pavadinimas. Lietuvos banko dailės

Nustatyti papildomi  UAB „Medaus pirkliai“ galimai suklastoto medaus kiekiai

netikras medus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), tęsdama tyrimą dėl  UAB „Medaus pirkliai“ neautentiško medaus, nustatė naujus atvejus, kai į rinką (prekybos tinklus, parduotuves) buvo tiektas galimai suklastotas medus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė turėjo ir platino dar didesnius kiekius neautentiško medaus, nei buvo nustatyta anksčiau.   Lietuvišką ir ukrainietišką medų maišė su kinišku Gegužės viduryje atlikto patikrinimo metu VMVT inspektoriai atrinko Kinijos gamintojo medaus, kurį įmonė naudojo savo medaus gamybai, mėginius iš įmonės patalpų. Taip pat ištirti įmonėje atrinkti ukrainietiškos kilmės medaus mėginiai. Autentiškumo

Susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir knygų iliustruotoja Lina Itagaki

Nors dangus niaukstėsi, tačiau birželio 5 d. Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje skambėjo vaikų juokas, smalsūs klausimai bei įkvepiančios istorijos. Čia vyko literatūrinis-edukacinis susitikimas su šalies vaikų literatūros kūrėjais: knygų iliustruotoja, komiksų kūrėja, dailininke Lina Itagaki ir rašytoju, poetu, gydytoju, keliautoju Mariumi Marcinkevičiumi. Renginyje dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 3–5 klasių mokiniai su mokytojomis Rūta Jankevičiene, Gitana Degutiene ir Svetlana Musvydiene.  Svečiai pristatė dvi išskirtines knygas: Mariaus Marcinkevičiaus kūrinį „Superbobutės“ – kupiną humoro ir netikėtumų pasakojimą apie ypatingas senoles. Aptarta

Taip pat skaitykite