Šilutės rajono mokyklos pelnė „Tvarumo bruknės“ ženklus 

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) paskelbė 2024-2025 mokslo metais vykusio darbotvarkės „Tvari mokykla 2030“ mokyklų įsivertinimo ir nacionalinio vertinimo rezultatus. Vertinimas, vykdytas pagal patvirtintas gaires, atskleidė šalies mokyklų pažangą tvarumo srityje ir suteikė joms oficialų pripažinimą už nuoseklų darbą.

Švietimo įstaigos buvo vertinamos trijų pakopų sistema – kuo aukštesnė pakopa, tuo daugiau kriterijų mokykla įgyvendina. 

Šių metų pavasarį Šilutės rajono ugdymo įstaigose, pretendavusiose į II Tvarumo bruknės ženklą, lankėsi LINEŠA atstovai. Jie turėjo progą iš arti pamatyti, kaip mokyklos kasdien įgyvendina tvarumo pokyčius, kokias iniciatyvas plėtoja bendruomenėse ir kaip tai prisideda prie kokybiško vaikų ugdymo. Tai dar kartą patvirtino, kad Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaigų pasiekimai tvarumo srityje nėra vien dokumentuose – jie matomi kasdienėje mokyklų veikloje, tai realūs pokyčiai, kuriuos kuria mokiniai, mokytojai ir tėvai kartu.

Šilutės r. švietimo bendruomenė turi kuo didžiuotis – net dešimt savivaldybės švietimo įstaigų buvo įvertintos ir pelnė garbingus „Tvarumo bruknės“ ženklus.

Pirmosios pakopos (I Tvarumo bruknė) ženklu apdovanotos: Šilutės lopšelis-darželis „Žibutė“, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija, Vilkyčių pagrindinė mokykla, Žemaičių Naumiesčio gimnazija ir Šilutės Vydūno gimnazija.

Antrosios pakopos (II Tvarumo bruknė) ženklu įvertintos: Juknaičių pagrindinė mokykla, Kintų pagrindinė mokykla ir Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.

Šie pasiekimai liudija, kad savivaldybės mokyklos nuosekliai diegia tvarumo principus, įtvirtintus darbotvarkėje „Tvari mokykla 2030“.

Pagal „Tvari mokykla 2030“ gaires mokyklų pažanga vertinama aštuoniose pagrindinėse srityse: išteklių tausojimas – energijos, vandens ir priemonių naudojimo efektyvumas; judumas – saugus ir tvarus susisiekimas, judumo planai; bendruomenės įtraukimas – lygių galimybių užtikrinimas, psichologinė gerovė; kultūros ir gamtos paveldas – biologinės įvairovės puoselėjimas, tradicijų išsaugojimas; saugumas ir sveikata – higiena, sveika gyvensena, saugi aplinka; neigiamo poveikio aplinkai mažinimas – atliekų tvarkymas, tvarūs vartojimo įpročiai; viešosios erdvės – atviros, daugiafunkcės ir bendruomenei prieinamos erdvės; vietovių ryšiai – vietos tapatybės stiprinimas, žaliosios iniciatyvos, trumpų tiekimo grandinių skatinimas.

Kiekviena pakopa rodo mokyklos brandą šiose srityse: nuo pirmųjų žingsnių iki lyderystės nacionaliniu mastu.

Savivaldybės įstaigos ties šiais pasiekimais nesustos – dalis jų jau planuoja siekti III Tvarumo bruknės, kuri reiškia aukščiausią pripažinimą ir suteikia galimybę tapti kitoms mokykloms patarėjomis bei dalintis savo patirtimi.

Šiandienos įvertinimas yra ir pripažinimas, ir paskata siekti dar aukštesnių tikslų. Kviečiame ugdymo įstaigas, kurios dar nedalyvavo šiame procese, šiais mokslo metais, iki spalio 30 d., atlikti įsivertinimą. Tai padeda aiškiai pamatyti, ką jau pavyko pasiekti, kur dar galima pasitempti, ir tapti nacionalinio tvarių mokyklų tinklo dalimi.

Savivaldybės inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

10 metų su „Klubu 250“: kaip gimė paukščių stebėtojų bendruomenė

2026-ieji žymi jubiliejinį „Klubo 250“ dešimtmetį – dešimt metų augimo, bendrystės ir paukščių stebėjimo aistros. Oficialiai klubas prie Lietuvos ornitologų draugijos įkurtas 2016 m. vasario 1 d., o jo pradžia buvo išties įspūdinga: vos per pirmąsias tris dienas savo stebėjimus užregistravo 47 paukščių stebėtojai. Per dešimtmetį bendruomenė išaugo kelis kartus ir šiuo metu jau turi beveik 600 stebėtojų, pateikusių savo duomenis. Pirmasis, Lietuvoje užregistravęs 250 skirtingų paukščių „Klubas 250“ – tai Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) iniciatyva, vienijanti paukščių stebėtojus, fiksuojančius

Tikrins, kas užima neįgaliesiems skirtas automobilių stovėjimo vietas

Šilutės rajono savivaldybės administracijos asmenų su negalia reikalų koordinatorė Sonata Šertvytienė susitiko su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininku Audriumi Lukošiumi. Susitikime aptartos asmenims su negalia skirtų automobilių stovėjimo vietų kontrolės ir prevencijos priemonės. Diskusijos metu sutarta skirti didesnį dėmesį asmenims su negalia skirtų automobilių stovėjimo vietų kontrolei. Aptartos vietos, kuriose, remiantis asmenų su negalia pateikiama informacija, su netinkamu automobilių statymu susiduriama dažniausiai: prie Šilutės turgaus, prekybos centrų, ypač po 17 val., taip pat prie gydymo

Neblaivus „Maserati“ vairuotojas nuo policijos nepabėgo

policija

Rugpjūčio 11-osios rytą policijos pareigūnai Šilutės rajone stabdė automobilį „Maserati“, tačiau jo vairuotojas pareigūnų reikalavimui sustoti nepakluso ir toliau važiavo Šilutės kryptimi. Pareigūnams užblokavus kelią, vairuotojas bandė apvažiuoti tarnybinį automobilį ir sprukti toliau. Vis dėlto netrukus jo kelionę Tilžės gatvėje, Šilutėje, nutraukė kitas policijos ekipažas. Pareigūnams pribėgus prie automobilio, jo durys buvo užrakintos. Prie vairo sėdėjęs vyras, atrakinęs duris, buvo išlaipintas ir sulaikytas. Patikrinus vairuotojo blaivumą, nustatyta, kad jis buvo stipriai įkaušęs,  alkotesteris parodė – 2,25 prom. Automobilį vairavo 1982

Orai: per Žolinę ir savaitgalį nelis

orai

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Rugpjūčio 13 d., ketvirtadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra bus 20-25 laipsniai šilumos. Rugpjūčio 14 d., penktadienį, be lietaus. Vėjas naktį silpnas, dieną pietvakarių, vakarų, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 8-13, pajūryje – 14-17, dieną – 22-27 laipsniai šilumos. Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, lietaus nenumatoma. Vėjas pietvakarių, pietų, naktį silpnas, dieną, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 10-15, pajūryje – 16-18, dieną – 25-30 laipsnių šilumos. Rugpjūčio

Taip pat skaitykite