Sėkmės istorijos: nuo svajonių ir iššūkių – iki karjeros permainų
Įgyvendintos svajonės, o kitiems ir galimybė atsitiesti po sunkių išbandymų – tai Lietuvos žmonių likimai ir pasakojimai, kuriuos vienija vienas bendras bruožas. 2024 metais Užimtumo tarnyba išgirdo savo klientų istorijas, kurios yra labai skirtingos, tačiau visos – įkvepiančios veikti.
Darbdaviams tai buvo galimybė rasti kvalifikuotų darbuotojų, o darbo ieškantiems – suprasti, kad pokyčiai karjeros kelyje yra neišvengiami. Prisiminkime šiuos žmones ir jų sėkmingų karjeros posūkių istorijas.
Pažintis su darbo rinka – lyg iš vadovėlio
Šešiolikmetė tauragiškė Greta pritartų šiam teiginiui. Pirmiausia, ji ėmėsi savanoriauti Užimtumo tarnybos Regioniniame karjeros planavimo skyriuje, kur iš arti stebėjo, kaip teikiamos paslaugos kitiems moksleiviams. Vienoje jiems organizuotų veiklinimo išvykų susipažino su vietos restorano „Da Feng“ savininke. O baigusi 10 klasę įsidarbino pagalbine šio restorano darbuotoja. Juk svajonė vairuoti motociklą turi savo kainą.
Išmokysime savus!
Tokią išeitį pasirinko visuomenės senėjimą pajutusi VšĮ „Kėdainių ligoninė“, kurioje per ateinančius 5 metus net 25 proc. šiuo metu dirbančių slaugytojų ar jų padėjėjų bus vyresni nei 65 metų, o paslaugų poreikis tik didės. Tačiau praėjusiais metais šiai gydymo įstaigai pradėjusi vadovauti Asta Šakickienė rado išeitį ir jau įdarbino pirmuosius slaugytojų padėjėjus, baigusius pameistrystės programą su Užimtumo tarnybos parama.
Tokį pat kelią pasirinko ir Kretingos bendrovė „Terekas“, kuri jau paruošė pirmuosius 30 kvalifikuotų inžinerinės krypties specialistų.
Norime suprasti Lietuvą
Ventėje (Kintų sen., Šilutės r.) turizmo verslą po karo Ukrainoje pradžios Monika Dobrovolskytė papildė nauja veikla – įkurtoje MB „Karo Lab“ vietinės gyventojos ir atvykusios ukrainietės siuva karinę ekipuotę, o dalis jos pasiekia ir mūšio lauke likusius vyrus.
„Pameistrystės programoje dalyvauja trys lietuvės, kurios kartu pamoko ir ukrainietes darbuotojas. Kartais būna labai sunku, bet nesigailiu, kad pasukau šia kryptimi. Savo istorija noriu paskatinti kitus nesustoti, ieškoti patarimų ir pagalbos. Išeitis visada yra“, – teigia moteris.
Užimtumo tarnybos paviešintoje publikacijoje pateikta nemažai pavyzdžių ir pamokančių istorijų. Visas straipsnis skelbiamas Užimtumo tarnybos interneto svetainėje.
Paistalai