Seimas spręs, ar atšaukti pareigą aplinkosaugininkams tikrinti lengvųjų automobilių taršą
Seimas pradėjo svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis siūloma aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams panaikinti teisę keliuose stabdyti dalį transporto priemonių ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų kiekį bei panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.
„Reikia pripažinti, beveik prieš metus Seimas padarė klaidą. Ta klaida yra tokia, kad buvo suteikta savarankiška teisė aplinkosaugininkams tikrinti lengvųjų automobilių išmetimus“, – pristatydamas projektą Seimo posėdyje sakė Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Linas Jonauskas.
Teikiamu projektu siūloma atsisakyti prievolės aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams tikrinti M1 (transporto priemonė keleiviams vežti, turinti ne daugiau kaip 8 sėdimas vietas keleiviams ir 1 sėdimą vietą vairuotojui (lengvasis automobilis) ir M2 (transporto priemonė keleiviams vežti, turinti daugiau kaip 8 sėdimas vietas keleiviams ir 1 sėdimą vietą vairuotojui, kurios bendroji masė ne didesnė kaip 5 t (autobusas) klasių transporto priemones bei panaikinti šių klasių motorinių transporto priemonių ir priekabų privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.
„Mano pasiūlymas yra neleisti vieniems aplinkosaugininkams tikrinti lengvųjų automobilių [taršos] išmetimo. Tą galės daryti, kaip ir anksčiau, su kompetentingomis institucijomis, o palikti teisę savarankiškai tikrinti sunkiasvores transporto priemones, kurios yra daug taršesnės negu lengvieji automobiliai“, – sakė parlamentaras.
Po pristatymo už šį įstatymo projektą balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 20 parlamentarų. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti pavasario sesijoje.
Pagal Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro inf.