Sansulos ir kalimbos instrumentų atsiradimas ir nauda žmogui 

Muzikinis instrumentas kalimba.

Kalimba yra nedidelis 9 klavišų instrumentas, kurį norėsite pasiimti su savimi, kad ir kur eitumėte, nes prie jo lengva prisirišti ir nesinori paleisti. Kalimba suteikia beveik neribotas pasirodymo galimybes žmonėms, neturintiems muzikinių sugebėjimų, ir tiems, kurie muzikuoja. Šiuo instrumentu išmokti groti gali kiekvienas, kuris to nori. Kalimba yra itin maloniai ir smagiai skambantis muzikinis instrumentas, kilęs iš Afrikos.

Sansula iš esmės yra kalimba, tik “pakabinta” ant būgno medžiagos. Sansulos skleidžiamas garsas dar unikalesnis dėl panaudotos būgno medžiagos – judinant šio instrumento erdvę iš apačios sukuriamas dar autentiškesnis ir aukštesnis garsas nei kalimbos. 

Kaip atsirado šie instrumentai?

Įdomu tai, jog Kalimba nuo seno buvo gaminama naudojant kokosą, dėl to šis muzikos instrumentas jums ne tik suteiks galimybę išmokti groti ir smagiai praleisti laiką, bet ir prisiartinti prie senovės Afrikoje gyvenusių žmonių, kurie grojo tokiais instrumentais. Kalimba – tai muzikos instrumentas, kuriuo gali groti kiekvienas – ir didelis, ir mažas. Pentatoninio derinimo kalimbos garsai tarpusavyje dera, tad suklysti tiesiog neįmanoma! Viskas ko reikia – leisti pirštams laisvai judėti kalimbos liežuvėliais ir mėgautis nuostabiais muzikos garsais. Tuo tarpu diatoninio derinimo kalimba galima groti kūrinius iš natų.

Šis muzikos instrumentas yra kilęs iš Pietų Afrikos. Pati kalimba (ir sansula) yra sudaryta iš medžio ir metalinių plokščių, ją palietus nykščiu, ji skleidžia garsą ir taip išgaunama melodija, kuri ramina žmogų ir užburia. Principas yra kaip gitara, nes medinės kalimbos vidus yra tuščiaviduris ir turi tam tikrą tarpą, kuris gali sustiprinti metalinės plokštės vibraciją ir išsklaidyti garsą.

Kodėl žmonėms reikia turėti sansulą ir kalimbą?

Tiek Kalimba, tiek sansula dažnai naudojama muzikos terapijoje ir meditacijose. Šie muzikos instrumentai žmogui padeda susitapatinti su savimi, atsipalaiduoti ir medituoti, pamiršti savo problemas ir susilieti su savo esybe. Tokie instrumentai gali padėti atsakyti į viduje esančius klausimus.

Būsimoms motinoms taip pat rekomenduojama groti šiuo instrumentu, nes ant pilvo uždėtas instrumentas grojant ne tik skleis garsą, bet ir vibruos, o tai labai naudinga ankstyvam vaisiaus intelekto vystymuisi.

Sansulos ir kalimbos turi begalę teigiamų savybių, dėl to, jei norite atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką medituojant ar grojant įsigykite vieną iš jų ir tikrai niekuomet šio instrumento nepaleisite iš rankų. 

pr2021/69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Seimas spręs, ar atšaukti pareigą aplinkosaugininkams tikrinti lengvųjų automobilių taršą

Seimas pradėjo svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis siūloma aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams panaikinti teisę keliuose stabdyti dalį transporto priemonių ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų kiekį bei panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.   „Reikia pripažinti, beveik prieš metus Seimas padarė klaidą. Ta klaida yra tokia, kad buvo suteikta savarankiška teisė aplinkosaugininkams tikrinti lengvųjų automobilių išmetimus“, – pristatydamas projektą Seimo posėdyje sakė Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Linas Jonauskas. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti prievolės aplinkos apsaugos

Artėja kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje, Pagėgiuose

Posakį, kad žąsys išgelbėjo Europą, galime perfrazuoti ir pritaikyti nūdienai. Gal nereikės žąsims pranešti apie gresiantį karinį pavojų… Užtat garsiai skelbiame, kad Pagėgiai tampa žąsų turgaus lyderiais Lietuvoje! Šiuo renginiu siekiame išryškinti Mažosios Lietuvos etninio-kultūrinio paveldo tradiciją, gyvavusią nuo tarpukario laikų. Šiais metais organizuosime jau keturioliktąjį  žąsų turgų. 2016 m. gavus iš LR žemės ūkio ministerijos Tautinio paveldo sertifikato ženklą Nr. 00813, kultūros darbuotojai garsina šį unikalų, vienintelį Lietuvoje žąsų turgų. Šis renginys aktualus tuo, kad siekiame pristatyti Mažojoje Lietuvoje

Gruodis prasidėjo gaisrais

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie du gaisrus Šilutės rajone. Gruodžio 1-os vakare po 18 val. ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad F. Bajoraičio g., Šilutėje, dega pastatas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, F. Bajoraičio g. degė pirties stogas. Pirtis – medinė, vieno aušto. Pastato perdanga medinė, stogas dvišlaitis, dengtas skarda. Degė stogo apšiltinimo medžiaga. Gaisro metu išdegė apie 2 m² apšiltinimo vatos, nuardyta beveik 6 m² stogo. Vėlų gruodžio 3-ios vakarą, prieš vidurnaktį, ugniagesių gelbėtojų pagalbos šaukėsi gyventojai iš Saugų seniūnijos.

5 patarimai mėgstantiems mandarinus: kaip juos pasaldinti arba kaip išsikepti pyragą   

Kadaise mandarinai buvo egzotiniai vaisiai, o dabar be mandarinų nebeįsivaizduojame gruodžio. Ar viską apie juos žinome? IKI daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė dalijasi keliais patarimais, kad kaskart mėgautumėtės saldžiu mandarinu, juos lengviau nuluptumėte ir panaudotumėte juos net namų ruošai.  O tinklo konditeris Thierry Lauvray turi receptą, kuris pavyks kiekvienam – namai pakvips apverstu mandarinų pyragu. Pirkdami pauostykite Pirmiausia, J. Sabaitienė pataria, įvertinkite žievelę – ji turi būti intensyvios oranžinės spalvos, be dėmių, minkšta ir idealiu atveju šiek tiek

Taip pat skaitykite