Šalia Sausgalvių mokymų metu pastebėta itin reta mažoji žąsis
Lietuvos ornitologų draugija informavo, kad kovo 30 d., sekmadienį, vyko mokymai apie mažąsias žąsis (lot. Anser erythropus). Retus paukščius pavyko ir pamatyti.
Mokymus sudarė teorinė ir praktinė dalys. Teorinėje mokymų dalyje buvo gilinamos žinios apie žąsų pažinimą ir kaip galima prisidėti prie jų apsaugos. Vėliau mokymų dalyviai vyko į Nemuno deltą stebėti žąsų ir ieškoti ypač retos jų atstovės – mažosios žąsies. Šalia Sausgalvių kaimo net keliose vietose laukuose mokymų dalyviai aptiko itin didelius paukščių būrius, tad buvo puiki proga stebėti ir pažinti įvairias ančių, žąsų, gulbių, garnių ir tilvikų rūšis.
Dalyviams pasisekė pamatyti net dvi retas rūšis – trumpasnapę žąsį (Anser brachyrhynchus) ir mažąją žąsį (Anser erythropus).
Mokymus vedė projekto vadovas Liutauras Raudonikis ir ornitologas Vytautas Eigirdas.
Informacija parengta įgyvendinant projektą „Mažosios žąsies svarbiausių teritorijų tinklo apsauga prisitaikant prie klimato kaitos“.
Sausgalviuose yra trys polderiai, vandens kėlimo stotis (pastatyta 1961), aptarnaujanti 2365 ha plotą, 2005 m. įsteigtas pievų botaninis zoologinis draustinis. Čia saugomi stulgiai, meldinės nendrinukės. Pavasariais polderiuose poilsiui apsistoja daug migruojančių paukščių: gulbių, ančių, brastinių ir krantinių tilvikų ir kt.
Lietuvos ornitologų draugijos inf.
Nuotraukų autorės Justina Kuliešė ir Šarūnė Noreikaitė