Rusnėje vyks sportinės žūklės dugnine meškere pasaulio čempionatas

Jau kitą savaitę Skirvytės upės pakrantes Rusnės saloje apguls iš viso pasaulio atvyksiantys sportinės žūklės profesionalai. Birželio 8-15 d. čia vyks 14-asis sportinės žūklės dugnine meškere pasaulio čempionatas. Varžysis net 23 rinktinės. Mūsų šalies komandą čia deleguoja šias aukščiausio rango varžybas organizuojanti Lietuvos sportinės žūklės federacija. 

Ankstesniais metais Lietuva jau organizavo poledinės žūklės ir tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatus, o šiemet mūsų šaliai buvo suteikta teisė rengti ir sportinės žūklės dugnine meškere pasaulio čempionatą.

Pasak Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidento Tomo Būdo, paraišką rengti šias pirmenybes mūsų šalis pateikė dar prieš porą metų ir iš tarptautinės sportinės žūklės federacijos sulaukė patvirtinimo.

„Jau yra užsiregistravusios 23 valstybės, tai yra galutinis sąrašas. Toks skaičius yra tikrai nemažas sportinėje žūklėje dugnine meškere. Praėjusiais metais pasaulio čempionais tapo airiai. Tąkart Lietuva iškovojo aukščiausią pasiekimą mūsų šalies istorijoje – antrąją vietą.

Pirmi – vengrai

Žvelgiant į pastarųjų penkerių metų rezultatus, favoritais galima laikyti vengrus. Jie yra lyderiai ir šiemet taip pat dalyvaus. Antroje vietoje klasifikuojami anglai. Nyderlandų rinktinė užima trečiąją vietą. Toliau rikiuojasi vokiečiai ir čekai. Praėjusių metų čempionato nugalėtojai airiai penkerių metų reitinge yra šešti.

Lietuva šiame reitinge užima tik 21-ą vietą. Tačiau mes pernai laimėjome antrą vietą, o norėdami dar labiau pakelti mūsų meistriškumą, ryžomės šios disciplinos pasaulio čempionatą rengti mūsų šalyje“,– sakė Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas.

Skirvytės upė – viena iš unikaliausių žūklės vietų Lietuvoje. Tai pasienio upė, jungianti Nemuną su Kuršių mariomis, pasižyminti įvairia žuvų fauna ir puikiomis sąlygomis dugninei meškerei. Neatsitiktinai būtent ši vieta jau kelintą kartą pasirenkama svarbiausioms varžyboms.

Pastarieji du Lietuvos sportinės žūklės dugnine meškere čempionatai vyko būtent Skirvytės upėje prie Rusnės, kur birželio 8-15 d. ir vyks pasaulio čempionatas.

Rinktinėje – šeši sportininkai

Sportinės žūklės dugnine meškere pasaulio čempionate kiekvienos šalies rinktinę sudarys penki sportininkai ir vienas atsarginis. Visi sportininkai vienu metu rungsis penkiose zonose. Tai reiškia, kad vienu metu skirtinguose Skirvytės upės sektoriuose varžysis daugiau kaip šimtas žvejų iš 23 valstybių.

„Kurią vietą dalyvis užims, skaičiuojama pagal tai, kiek per penkias valandas pagaunama žuvies ir kiek pagal tai gaunama baudos taškų. Kiekvienas dalyvis tuos baudos taškus nešasi į bendrą katilą. Kai iš visų zonų tie baudos taškai susumuojami, nustatoma, kuri rinktinė yra stipriausia. Visos žuvys, jas pasvėrus, saugiai paleidžiamos atgal“, – pasakojo Tomas Būdas.

Jau netrukus Lietuvos sportinės žūklės federacija praneš ir apie galutinę mūsų šalies rinktinės sudėtį, kuri stos į kovą su pasaulio sportinės žūklės dugnine meškere elitu.

Daugiau informacijos apie artėjančias varžybas galima rasti Lietuvos sportinės žūklės federacijos interneto puslapyje bei „Facebook“ paskyroje.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Neblaivių vairuotojų dienos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 15-os naktį Klaipėdos g., Šilutėje, sustabdžius automobilį „Ford Focus“ nustatyta, kad jį vairavo neblaivus (1,81 prom.) vyras, gim. 1997 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 13 d. pavakare Vilkų kampo k., Švėkšnos sen., neblaivi (2,32 prom.) moteris, gim. 1961 m., važiuodama automobiliu „Peugeot 302“ nepraleido pagrindiniu keliu Švėkšna-Gardamas važiavusio „Subaru Outback“, kurį vairavo blaivi moteris, gim. 1999 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 12

Saugomos ir jūrinės teritorijos. Kur jos?

Ar žinojote, kad saugomos teritorijos gali būti ne tik miškuose, pievose ar pelkėse, bet ir… jūroje? Saugomos jūrinės teritorijos – tai jūros aplinkos vietovės, kuriose saugomos gamtinės ar kultūrinės vertybės. Lietuvoje saugomos jūrinės teritorijos skirstomos į kelis pagrindinius tipus: teritorijos, apimančios tiek jūrą, tiek sausumą, pavyzdžiui, Kuršių nerijos nacionalinis parkas arba Pajūrio regioninis parkas; priekrantės teritorijos, esančios netoli kranto, kaip Karklės talasologinis draustinis; atviros jūros teritorijos, nutolusios nuo kranto, tokios kaip Klaipėdos-Ventspilio plynaukštė; lagūnos, šlapynės ir kitos su jūra glaudžiai

Orai bus šilti, palis, griaudės perkūnija

orai

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Birželio 16 d., pirmadienį, antroje dienos pusėje Vakarų Lietuvoje vietomis trumpai palis. Vėjas vakarinių krypčių, 7-12 m/s. Temperatūra bus 25-30, vakariniame šalies pakraštyje – 21-24 laipsniai šilumos. Birželio 17 d., antradienį, naktį daug kur, dieną šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose trumpas lietus, vietomis perkūnija. Vėjas vakarinių krypčių, 8-13 m/s, dieną kai kur gūsiai sieks 15-17 m/s. Temperatūra naktį bus 10-15, dieną – 18-23, pajūryje – 15-17 laipsnių šilumos.   Birželio 18 d., trečiadienį, naktį vietomis,

Šilutėje paminėta Gedulo ir vilties diena

Gedulo it vilties

Birželio 13 d. Šilutėje vyko Gedulo ir vilties dienos minėjimas, skirtas prisiminti 1941 metais pradėtus masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Tai viena skaudžiausių datų šalies istorijoje, kai sovietų okupacinė valdžia iš gimtųjų namų prievarta išvežė tūkstančius nekaltų žmonių – vyrų, moterų ir vaikų. Minėjime dalyvavo Šilutės r.  savivaldybės vicemeras Edvardas Jurjonas bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Edita Šukytė, tremtinių, politinių kalinių organizacijų atstovai, miesto bendruomenė.  Renginio metu buvo padėta gėlių ir uždegtos atminimo žvakės Macikų lagerio kapinėse, tylos minute pagerbtos

Taip pat skaitykite