Prezidentūra ragina Vyriausybę kalbėti apie mokesčių reformą: apie tai galima diskutuoti ir sunkiausiais laikais

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius tvirtina, kad šiuo metu jau reikėtų kalbėti apie mokesčių sistemos peržiūrą valstybėje. Pasak jo, kalbant apie mokesčių reformą, pasimato didžiausi valstybės iššūkiai ir tampa lengviau priimti tinkamus sprendimus.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius. Dainiaus Labučio nuotr. (ELTA)

„Galima pajuokauti ir pasakyti, kad elektros rinkos liberalizavimui, turbūt, buvo pasirinktas pats sunkiausias laikas, kai kainos yra tokios aukštos. Žinoma, tai nebuvo padaryta sąmoningai. Ir apie mokesčių reformą galima kalbėti, ir sunkiausiais laikais, nes tada pasimato didžiausi iššūkiai ir lengviau tam tikrus sprendimus priimti, kas liečia socialinį jautrumą ir dėliojant tam tikrus prioritetus, kai kalbama apie valstybės ekonominę politiką“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė J. Neverovičius.
Jis aiškino, kad būtų labai gerai sulaukti Vyriausybės, Finansų ministerijos požiūrio į visuomeninę mokesčių sistemos reformą, nes taip susidarytų platesnis vaizdas ir būtų galima kalbėti apie kai kurių mokesčių didinimą arba mažinimą bei atsisakymą.
„Būtų labai gerai sulaukti Vyriausybės, Finansų ministerijos požiūrio į visuomeninę mokesčių sistemos reformą, atliepiant tuos tikslus, apie kuriuos prezidentas labai daug kalba, apie socialinį teisingumą, perskirstymo didinimą, tam tikrą investicijų į ateitį prioritetą, taigi turint tokį platesnį vaizdą dėl tikslų, visų priemonių, tada būtų galima kalbėti apie mokesčių didinimą“, – sakė prezidento patarėjas.
„Tuo pačiu, neabejoju, bus kalbama ir apie tam tikrų mokesčių atsisakymą ar mažinimą, nes tai turėtų būti toks brandus, protingas, suderintas planas, kuris padės Lietuvai įgyvendinti ekonomikos augimo planus, o ne vien tik fragmentiškai vieną kažkokį atskirai paimtą tikslą, vieno sektoriaus“, – pridūrė jis.
Birželio mėnesį Seime skaitydamas savo trečiąjį metinį pranešimą prezidentas G. Nausėda išsakė nusivylimą, kad Finansų ministerijos suburta mokesčių peržiūros darbo grupė savo veiklos tikslo taip ir nepasiekė, o valdančiųjų pažadai imtis mokesčių reformos veikiausiai liks neįgyvendinti.
„Rimta problema išlieka Lietuvos mokesčių sistemoje užkoduotas neteisingumas. Tartum visi šią problemą supranta, visi pritariamai linksi galvomis. Tačiau skambūs pažadai įgyvendinti ambicingą mokesčių reformą, deja, jau kažkelintą kartą baigėsi niekuo“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo G. Nausėda.
Į pirmąjį posėdį mokesčių peržiūros darbo grupė rinkosi praėjusių metų vasario mėnesį. Paskelbusi apie grupės kūrimą, ministerija sulaukė per 200 mokestinių pasiūlymų. Grupę sudarė 48 nariai iš kitų ministerijų, valstybinių institucijų, verslo asociacijų, profesinių sąjungų, Seimo.
Pradedant grupės veiklą ministerija skelbė turinti lūkestį, kad visi pasiūlyti mokestiniai pakeitimai galėtų įsigalioti jau nuo 2023 metų.
Prezidentui Gitanui Nausėdai išsakius pastabas, kad valdantieji taip ir neparengė žadėtos mokestinės reformos, finansų ministrė Gintarė Skaistė birželio viduryje tikino, jog esant tinkamoms ekonominėms sąlygoms prie šio klausimo bus galima grįžti antrojoje šių metų pusėje.
Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite