Pasaulio įdomybės
„Lufthansa“ atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“
Oro bendrovė „Lufthansa“ savo skrydžiuose atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“.
Vietoj to įgula į keleivius kreipsis lyčiai neutralia formuluote, antradienį Frankfurte patvirtino įmonės atstovė. Atitinkamas nurodymas galios visoms koncerno bendrovėms, tarp jų „Austrian“, „Swiss“, „Eurowings“ ir „Brussels Airlines“.
„Mums svarbu, kad mes, kreipdamiesi į keleivius, atsižvelgtume į visus juos“, – laikraščiui „Bild“ sakė „Lufthansa“ atstovas. Galimos įvairios pasveikinimo formuluotės, pavyzdžiui, „Laba diena“, „Labas vakaras“ ar tiesiog „Sveiki atvykę“. Sprendimą, kaip kreiptis į klientus, priims lėktuvo įgulos vadas.
Prancūzija skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą
Prancūzijos konkurencijos taryba antradienį skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą, nes pastaroji negebėjo surengti „geranoriškų“ derybų su žiniasklaidos kompanijomis dėl jų turinio naudojimo pagal ES autorių teisių taisykles.
Taryba savo tinklalapyje paskelbtame nutarime taip pat nurodė „Google“ pateikti žiniasklaidos priemonėms „pasiūlymą atsiskaityti už dabartinį jų autorių teisių saugomo turinio naudojimą“, antraip bendrovei gali tekti papildomai atlyginti žalą, kurios suma kasdien gali siekti 900 tūkst. eurų.
Rusijoje – naujas paros mirčių nuo COVID-19 rekordas
Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje per pastarąsias 24 valandas nustatyta 780 infekuotų žmonių mirčių ir 24 702 nauji infekcijos atvejai.
Šalies valdžios institucijoms tenka susidurti su vakcinų atžvilgiu skeptiška populiacija, – vienos nepriklausomos apklausos rezultatai praėjusią savaitę parodė, kad 54 proc. rusų neketina skiepytis nuo COVID-19.
Tačiau pastaruoju metu buvo pastebėti kiek didesni besiskiepijančių srautai, ypač šalies pandemijos epicentru laikomoje sostinėje Maskvoje, kai tenykštė valdžia įvedė vakcinacijos prievolę daugeliui paslaugų sektoriaus darbuotojų.
Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis
Likus dešimčiai dienų iki olimpinių žaidynių pradžios, Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis. Paprastai džiugią ceremoniją antradienį temdė besitęsiantis japonų nerimas dėl koronaviruso plitimo milžiniškame sporto renginyje. Pirmadienį olimpiados sostinėje Tokijuje įsigaliojo jau ketvirtoji ekstremali padėtis, kuri tęsis iki rugpjūčio 22-osios – taigi iki pat olimpinių žaidynių pabaigos.
21 pastate 44 hektarų dydžio olimpiniame kaimelyje Tokijo įlankoje įsikurs 18 000 atletų ir oficialių asmenų. Į Japoniją jau atvyksta vis daugiau delegacijų. Iki šios savaitės pabaigos laukiama per 2 200 dalyvių.
Dviem Ugandos delegacijos atstovams, taip pat vienam serbų atletui ir vienam Izraelio delegacijos nariui buvo nustatytas koronavirusas. Tai Japonijoje dar labiau pakurstė nerimą dėl viruso plitimo.
Pekine smogus audrai, uždarytos mokyklos
Pekine pirmadienį dėl smarkaus lietaus ir stipraus vėjo atšaukti šimtai skrydžių, uždarytos mokyklos ir turistų traukos vietos.
Kinijos sostinę paveikus smarkiausiai audrai nuo šių metų pradžios, miesto valdžia įspėjo gyventojus likti namuose. Prognozuojama, kad per dieną kai kuriose miesto vietose gali iškristi iki 100 mm lietaus. Anot skrydžių sekimo tinklalapio „VariFlight“, dviejuose miesto oro uostuose buvo atšaukta apie 700 skrydžių.
Pirmadienį mieste gyvenantys vaikai, uždarius mokyklas ir darželius, liko namuose. Taip pat užvertos populiarios turistų traukos vietos, įskaitant dalį Didžiosios kinų sienos. Valstybinė žiniasklaida taip pat skelbė, kad kai kurie Pekino automatiniai traukiniai laikinai bus valdomi rankiniu būdu.
Kinijos liūčių sezono metu potvyniai yra dažni. Praėjusių metų rugpjūtį padidėjęs vandens lygis užtvindė kelius ir privertė dešimtis tūkstančių žmonių palikti savo namus.
Parengta pagal Eltos pranešimus