Paminėjome Kultūros dieną
Šalyje nuvilnijo Kultūros diena. Pagėgių krašto kultūros darbuotojai šią dieną traktuoja ne tik kaip kultūros vertybių dieną, bet ir kaip kultūros darbuotojų dieną. Pagėgių savivaldybėje kultūros įstaigų nėra daug, tačiau tos kurios yra, dirba atsidavusiai, atsakingai ir aplinkinių rajonų vadovams geba sukelti pavydą gražiais renginiais, lankytojų gausa bei išradinga veikla. Tai paminėjo ir kultūros darbuotojus aplankęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė.
Kultūros centro darbuotojai minėti profesinę šventę pradėjo balandžio 9 dieną išvyka į seminarą „Edukacinės programos gimimas“, kuris vyko LR kultūros ministerijoje. Po seminaro kultūros darbuotojai lankėsi Trakų istorijos muziejuje, pabuvojo Jurbarko rajono lankytinose vietose.
Balandžio 15-ąją kultūros darbuotojai šventinę nuotaiką kūrė ne tik sau bet ir lankytojams – nuo pat ankstyvo ryto kultūros centro fojė veikė arbatinė „Mūzų glėbyje“, kur galima buvo išgerti
nepaprastų arbatų: šokio globėjos Terpsichorės arbatos, Euterpės – muzikos mūzos arbatos, Aoidės – dainos mūzos arbatos, Melpomenės ir Talijos teatro mūzų arbatos, pasivaišinti firminiais kultūros centro konditerių (juk kultūros darbuotojas turi mokėti viską!), pagamintais saldainiais.
Kultūros ir bibliotekos darbuotojos svečius kvietė prie bendro stalo. Tądien sveikintojų netrūko – visų pirma kultūros darbuotojai pasveikino bibliotekininkes ir sulaukė tokio pat atsako. Sveikinimų sulaukėme iš artimiausių kaimynų: Metrikacijos skyriaus vedėjos Elenos Komskienės, jaunimo reikalų koordinatorės Irenos Jurgutienės, Pagėgių policijos poskyrio pareigūnų. Sveikino Stoniškių, Šilgalių bendruomenės pirmininkės Gražina Stančaitienė, Kristina Dvarvytienė, Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius, Senjorų klubo „Vaivorykštė“ atstovės, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė ir jos pavaduotoja Lina Ambarcumian, nuolatinė kultūros centro renginių rėmėja verslininkė Irena Jurkūnienė.
Tądien salėje sukosi filmuotų renginių kadrai. Ekrane stebint 2002-2004 metų vaizdo įrašus žavėjo tie patys, bet dar jauni, kultūros darbuotojai, vestibiulyje veikė fotografijų paroda, kuri sulaukė didelio lankytojų dėmesio, visi ieškojo savo amžininkų, prisiminė būtas dienas, kai patys aktyviai dalyvavo kultūros centro veikloje. Senose fotografijose save rado Evelina Norkienė, matėme koks žavus berniukas buvo Donatas Jančaras, žavi mergaičiukė dabartinė verslininkė Asta Šveistienė ir kiti pagėgiškiai.
Kabinetuose buvo galima pavartyti „biurokratinius“ veikalus: kultūros centro istoriją, veiklos ataskaitas, sukauptus straipsnius ir publikacijas apie kultūros centrą.
Gaila, kad skelbta akcija, jog tądien galima tapti bet kurio meno mėgėjų kolektyvo nariu be konkurso, dėmesio nesulaukė. Meno mėgėjų kolektyvo nariu nepanoro tapti nė vienas lankytojas. Tai tik dar kartą parodo, kiek daug verti šiuo metu meno mėgėjų kolektyvus lankantys žmonės.
Pagėgių kultūros centro inf.