Pajūrio ir Pamario transporto arterijos
Vandens, oro ir įprastinių kelių infrastruktūra Klaipėdos regione kol kas gana skurdi. Siekdamos pagerinti transporto sistemas tiek atskirose savivaldybėse, tiek sujungiant visą regioną į vieną patrauklų centrą, Klaipėdos apskrities savivaldybės bendradarbiauja rengdamos galimybių studiją „Vakarų krantas“.
Regioninė galimybių studija pradėta rengti 2011 m. balandį, ją užbaigti numatyta iki šių metų rugpjūčio 23 d. Šis projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2007-2013 m. paramos programą. Iš projektui reikalingų beveik 600 tūkst. Lt didžioji dalis (apie 495 tūkst. Lt) gauta iš ES struktūrinių fondų.
Projekto tikslas – parengti tikslingą ir ekonomiškai pagrįstą Klaipėdos regiono bevariklio, lengvojo, viešojo ir vandens transporto sistemos optimizavimo ir plėtros koncepciją.
Galimybių studijos rengėjas – UAB „Lyderio grupė“.
Studijos „Vakarų krantas“ sprendiniai aprėpia Klaipėdos miesto, Palangos miesto (taip pat ir Šventosios), Kretingos, Šilutės, Skuodo ir Klaipėdos rajonų, Neringos savivaldybių teritorijas.
Galimybių studija jau yra parengta ir suderinta su visomis Klaipėdos regiono savivaldybėmis.
Rengiant regioninę galimybių studiją „Vakarų krantas“ buvo atsižvelgta į savivaldybių patirtį, tarpusavio bendradarbiavimo ir bendrų kompromisų ieškojimo įgūdžius, savivaldybių darbuotojai įgijo bendrų sprendinių priėmimo praktikos ir naujų transporto sistemos bei turizmo išteklių panaudojimo galimybių žinių.
Studijos „Vakarų krantas“ vizija ir tikslai gali būti pasiekti tik visoms Klaipėdos regiono savivaldybėms transporto sistemos problemas sprendžiant kartu, plėtojant turizmo galimybes regiono svečiams ir vietiniams lankytojams.
Labai svarbu, kad regionas, ketindamas įgyvendinti sprendinius, išliktų vieningas ir iškilusias problemas spręstų bendru sutarimu, kompleksinis sprendinių įgyvendinimas regionui suteiks daug didesnę pridėtinę vertę nei pavienių siūlymų realizavimas atskirose savivaldybėse.
Visų regiono savivaldybių sutarimu nuspręsta, kad tolimesnė Klaipėdos regiono transporto sistemos plėtra turi būti sietina su ekologijos skatinimu, ekologiškesnių transporto priemonių naudojimu ir racionalaus keliavimo būdo bei transporto priemonės pasirinkimu.
„Pamario“ inf.