Pagėgių krašto bibliotekininkai skynė pergales bibliotekininkų sąskrydyje 

Pagėgių bibliotekininkaiLietuvių liaudies muzikinės tradicijos skambesys ir viliojantis kulinarinio paveldo gardumynų aromatas pasitiko „Levandų slėnyje“ vykusio XXIV Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos bibliotekininkų sąskrydžio dalyvius. Šiemet šios šventės organizavimu, svečių sutikimu ir užimtumu pasirūpino Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

Sąskrydis 24-ą kartą

Tradiciškai šiame ilgas tradicijas puoselėjančiame ir kasmet gausybę bibliotekininkystės atstovų sutraukiančiame profesiniame suvažiavime dalyvavo ir Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos komanda.

Sąskrydžio pradžios ceremonija praturtinta šiltais, įkvepiančiais šventės šeimininkų bei svečių pasveikinamais, bibliotekų vadovų pagerbimu. Skambant šventinei muzikai ir gaudžiant gausioms ovacijoms, iškilmingai įneštos suvažiavimo ir šiame renginyje dalyvavusių bibliotekų vėliavos. Šiemet šis Lietuvių liaudies dainų metų paminėjimui, bibliotekininkų kūrybingumo ir bendravimo tarp regionų skatinimui bei etnokultūrinio paveldo puoselėjimui dedikuotas kultūrinis įvykis kvietė „pasimatuoti“ liaudies dainą.

Šventės tema  „Liaudies dainos – paveldas, kuris gyvena“ padiktavo ir bibliotekų komandų prisistatymų turinį: pagėgiškiai bibliotekininkai atliko tradicijomis bei modernumu alsuojančią teatralizuotą-muzikinę programą, paremtą lietuvių liaudies dainų motyvais ir atspindinčią Pagėgių krašto savitumą. Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Inga Kuzmarskienė, įteikdama sąskrydžio organizatoriams Mažosios Lietuvos kulinarinį paveldą reprezentuojančią dovaną, dėkojo už šį daugybę vertingų patirčių bei prasmingų akimirkų suteikusį kultūrinį renginį. Kolegas bibliotekininkus pakvietė paskanauti pagėgiškių ruošto troškinio ir kitų šio krašto gardumynų.  

Žavėjo staigmenos

XXIV Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos bibliotekininkų sąskrydžio programa maloniai stebino ir žavėjo staigmenomis, konkursais, loterijomis ir puikiais prizais. Šventės svečiai mėgavosi vaišėmis „Mažlietuviškoje užuovėjoje“ bei bibliotekų kiemeliuose. Energingai laiką leido sportinėse rungtyse, įsiliejo į etnografinių žaidimų šurmulį. Linksmai šokome liaudies šokių rateliuose su liaudiškos muzikos kapela „Bengeliai“. Susižavėję klausėmės kaimiškos muzikos ansamblio „Karčema“ dainų.  Bibliotekų vadovams organizuota apžvalginė ekskursija „Pažintinis kompasas“ po 2025-ųjų metų Mažąją Lietuvos kultūros sostinę – Švėkšną.

Vakaro pabaigoje, skambant fanfaroms, bibliotekoms įteiktos šventinės nominacijos ir padėkos raštai.

Bendru sąskrydžio dalyvių balsavimu išmaniaisiais įrenginiais, Vydūno viešosios bibliotekos dinamiška, įvairius laikus ir stilius sujungianti prisistatymo programa pripažinta originaliausia ir geriausiai sukomponuota. Už tai įvertinta nominacija „Režisūros šedevras“. Šiuo įvertinimu pagėgiškių pergalės šiame sąskrydyje tik prasidėjo: gaudžiant gausioms ovacijoms, iškilmingai paskelbta, kad pagėgiškių komanda tapo ne sportinės rungties „Pasigauk žuvį“ nugalėtoja, bet ir sąskrydžio metu vykusių sportinių varžybų, kuriose dalyvavo net 14-os bibliotekų komandos, čempione. Pagėgiškiams iškilmingai įteikta nugalėtojų taurė, medaliai ir diplomai.

Pabaigtuvių laužas

Vakaras palydėtas bibliotekų vadovų drauge įžiebtu laužu, simbolizuojančiu bibliotekininkų bendrystę bei sąskrydžio tradicijų tęstinumą. Iš renginio pagėgiškiai sugrįžo kupini puikios nuotaikos, kūrybinio įkvėpimo ir naujų sumanymų, skirtų profesinės tarpbibliotekinės bendrystės stiprinimui bei kultūrinių veiklų turtinimui.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Pagėgių savivaldybės vadovams už palaikymą ir paramą, Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centrui už suteiktą transportą šiai išvykai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro kolektyvui už priemones kultūrinei programai, Natkiškių kultūros namų meno vadovui Valdui Armonui už muzikinę pagalbą ruošiant pasirodymą.

Visą nuotraukų galeriją galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą

Sonata Nognienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos 

metodininkė-skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja 

 

Astos Andrulienės ir Tatjanos Biliūnienės nuotr.

 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Renkamės vejos sėklą: gryną ar mišinius?

Lietuvoje šiuo metu galima įsigyti mažiausiai kelias dešimtis skirtingų vejos sėklų rūšių ir mišinių, pritaikytų įvairiems poreikiams: nuo dekoratyvinių iki sportinių, nuo pavėsiui skirtų iki lėtai augančių vejų. Anot namų aplinkos priežiūros ekspertų, ką rinktis, priklauso nuo konkrečių poreikių. Taip pat dirvožemio sąlygų ir pageidaujamo vejos tipo – rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.  „Vejų ir kitų augalų sėklos yra dviejų tipų: grynos, tik vienos veislės augalų, neturinčios priemaišų, ir sėklų mišiniai. Pastarieji – vieni populiariausių. Jų privalumas toks, kad jie

Praėjusią savaitę policija daugiausia užfiksavo smurtavimo atvejų

policijos

Birželio 2-8 d. Tauragės apskr. VPK pareigūnai užregistravo 336 įvykius ir pradėjo 23 ikiteisminius tyrimus, iš kurių 11 ikiteisminių tyrimų buvo pradėta dėl fizinio skausmo sukėlimo. Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi.  Birželio 8 d. naktį Kebelių k., Saugų sen., nepažįstami asmenys sužalojo neblaivų (0,75 prom.) vyrą, gim. 1984 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Patiriate smurtą? Netylėkite, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 ir policijos pareigūnai jums suteiks visokeriopą pagalbą. Netoleruokime smurto! Nustatyti 92

Žuvėdros, vėtrungės ir krikštai – taip Neringa įamžinta pašto ženkle

Neringa

Birželio 6 d. Lietuvos paštas išleido naują pašto ženklą, dedikuotą vienai iš išskirtiniausių Lietuvos vietovių – Neringai. Tai ketvirtasis pašto ženklas iš serijos „Lietuvos kurortai“. Naująjį ženklą sukūrė dailininkė Audronė Uzielaitė. Jo nominalas – 2,00 Eur, tiražas – 15 tūkst. vienetų. Pašto ženklo pirmos dienos datos antspaudavimas vyko išleidimo dieną Nidos pašto skyriuje (Taikos g. 13). Ant pašto ženklo vaizduojami charakteringi Neringos simboliai: medinė architektūra, ramios marios, kopos, senieji krikštai – mediniai antkapiniai paminklai, vėtrungės ir neatsiejama pajūrio palydovė –

Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“

Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Ši Klaipėdos Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) atidaroma paroda yra unikali galimybė pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Dialogas su visuomene Parodoje rasite geriausius tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų darbus: Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų. Parodos tikslas – atsiverti žiūrovui, megzti dialogą su visuomene. Tai rodo ir šios parodos pavadinimas. Lietuvos banko dailės

Taip pat skaitykite