Nuo teisingumo už prekybą žmonėmis besislapstęs šilutiškis nuteistas laisvės atėmimu 4 metams ir 9 mėnesiams
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl prekybos žmonėmis, joje kaltinimai pareikšti dėl prieš daugiau nei 10 metų padarytų nusikaltimų.
Klaipėdos apygardos teismas pranešimu spaudai informuoja, kad A. V. buvo kaltinamas tuo, kad, veikdamas su bendrininkais Lietuvoje verbavo socialiai pažeidžiamus asmenis vagystėms Škotijoje iš parduotuvių. Kaltinamasis nuo teisėsaugos institucijų slėpėsi nuo 2017 m., kol 2021 m. pabaigoje buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje pagal Europos arešto orderį.
Lrytas.lt skelbia: nuteistasis – šilutiškis
Beje, interneto portalas lrytas.lt šią bylą aprašo paskelbdamas ir nuteistojo tapatybę straipsnyje.
Teismo pranešime rašoma: „Teismas, įvertinęs byloje surinktus ir teisiamuosiuose posėdžiuose ištirtus įrodymus, konstatavo, kad A. V. kaltė dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų yra įrodyta. Nors kaltinamasis savo kaltę dėl prekybos žmonėmis neigė, tačiau pripažino, kad vežė nukentėjusiuosius į parduotuves vogti pagal iš anksto numatytus maršrutus. Nuspręsdavo, kokias prekes vogti, užsiėmė vogtų prekių realizavimu ir iš to pelnėsi. Nuosprendyje pažymėta, kad savo esme prekyba žmonėmis – tai įvairūs sandoriai, kurių objektas yra žmogus (pardavimas, pirkimas, verbavimas, gabenimas ir kt.) ir kurie sudaromi siekiant išnaudoti tą žmogų“.
Jei pavogdavo per mažai…
Anot teismo, nukentėjusieji buvo apgauti pažadėjus jiems legalų darbą užsienyje arba gerą uždarbį už pavogtas prekes. Iš jų būdavo paimami asmens tapatybės dokumentai ir neleidžiama išvykti. Liepta sulaikymo metu sakyti, kad vogė dėl neturėjimo ką valgyti. Jie privalėjo vogti nurodytas konkrečias prekes ir jas atiduoti A. V. ar jo bendrininkams. Nepavykus pavogti ar per mažai pavogus nukentėjusieji patyrė psichologinį smurtą, grasinimus fiziniu susidorojimu, negavo pažadėto atlygio už pavogtas prekes. A. V. ar jo bendrininkai pagal iš anksto suderintą vagysčių taktiką ir mechanizmą apmokydavo žmones vogti taip, kad nešant prekes iš parduotuvių nesuveiktų apsaugos sistemos.
Skirdamas bausmę, teismas nurodė, kad nėra pagrindo kaltinamajam skirti švelnesnę nei įstatymo sankcijoje numatyta bausmė. A. V. paskirta subendrinta 4 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Nukentėjusiesiems priteistas neturtinės žalos atlyginimas: ilgiausiai (3 metus) vagystėms išnaudotam nukentėjusiajam priteistas 5 000 Eur neturtinės žalos atlyginimas, likusiems trims nukentėjusiesiems – po 500-700 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.
Parengta pagal Klaipėdos apygardos teismo pranešimą spaudai