Nuo teisingumo už prekybą žmonėmis besislapstęs šilutiškis nuteistas laisvės atėmimu 4 metams ir 9 mėnesiams

Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl prekybos žmonėmis, joje kaltinimai pareikšti dėl prieš daugiau nei 10 metų padarytų nusikaltimų.

Klaipėdos apygardos teismas pranešimu  spaudai informuoja, kad A. V. buvo kaltinamas tuo, kad, veikdamas su bendrininkais Lietuvoje verbavo socialiai pažeidžiamus asmenis vagystėms Škotijoje iš parduotuvių. Kaltinamasis nuo teisėsaugos institucijų slėpėsi nuo 2017 m., kol 2021 m. pabaigoje buvo  sulaikytas Jungtinėje Karalystėje pagal Europos arešto orderį.

Lrytas.lt skelbia: nuteistasis – šilutiškis

Beje, interneto portalas lrytas.lt šią bylą aprašo paskelbdamas ir nuteistojo tapatybę straipsnyje.

Teismo pranešime rašoma: „Teismas, įvertinęs byloje surinktus ir teisiamuosiuose posėdžiuose ištirtus įrodymus, konstatavo, kad A. V. kaltė dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų yra įrodyta. Nors kaltinamasis savo kaltę dėl prekybos žmonėmis neigė, tačiau pripažino, kad vežė nukentėjusiuosius į parduotuves vogti pagal iš anksto numatytus maršrutus. Nuspręsdavo, kokias prekes vogti, užsiėmė vogtų prekių realizavimu ir iš to pelnėsi. Nuosprendyje pažymėta, kad savo esme prekyba žmonėmis – tai įvairūs sandoriai, kurių objektas yra žmogus (pardavimas, pirkimas, verbavimas, gabenimas ir kt.) ir kurie sudaromi siekiant išnaudoti tą žmogų“.

Jei pavogdavo per mažai…

Anot teismo, nukentėjusieji buvo apgauti pažadėjus jiems legalų darbą užsienyje arba gerą uždarbį už pavogtas prekes. Iš jų būdavo paimami asmens tapatybės dokumentai ir neleidžiama išvykti. Liepta sulaikymo metu sakyti, kad vogė dėl neturėjimo ką valgyti. Jie privalėjo vogti nurodytas konkrečias prekes ir jas atiduoti A. V. ar jo bendrininkams. Nepavykus pavogti ar per mažai pavogus nukentėjusieji patyrė psichologinį smurtą, grasinimus fiziniu susidorojimu, negavo pažadėto atlygio už pavogtas prekes. A. V. ar jo bendrininkai pagal iš anksto suderintą vagysčių taktiką ir mechanizmą apmokydavo žmones vogti taip, kad nešant prekes iš parduotuvių nesuveiktų apsaugos sistemos.

Skirdamas bausmę, teismas nurodė, kad nėra pagrindo kaltinamajam skirti švelnesnę nei įstatymo sankcijoje numatyta bausmė. A. V. paskirta subendrinta 4 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Nukentėjusiesiems priteistas neturtinės žalos atlyginimas: ilgiausiai (3 metus) vagystėms išnaudotam nukentėjusiajam priteistas 5 000 Eur neturtinės žalos atlyginimas, likusiems trims nukentėjusiesiems – po 500-700 Eur neturtinės žalos atlyginimas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parengta pagal Klaipėdos apygardos teismo pranešimą spaudai

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite