Nacionalinis miškasodis vyko visoje Lietuvoje

miškasodisBalandžio 12 d. įvyko didžiausia Valstybinių miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuojama miškų sodinimo šventė „Nacionalinis miškasodis“. Daugiau nei 40-tyje sodinimo vietų visoje šalyje tūkstančiai Lietuvos žmonių kartu su miškininkais sodino laisve ošiančius miškus ateities kartoms. 

Sutelkia neabejingus

Nacionalinis miškasodis – tradicinė kasmet vykstanti medelių sodinimo šventė. Jos metu įveisiami ir atkuriami Lietuvos miškai, taip didinamas mūsų šalies miškingumas. Ši akcija kasmet bendram tikslui sutelkia gausų būrį neabejingų gamtai ir miškui piliečių, organizacijų, bendruomenių. Šiemet miškų sodinimo talka kvietė įprasminti prieš 35 metus tvirtai atkurtą ir susigrąžintą laisvę.

„Lietuvos miškai jungia žmones – kartas, kaimynus, šeimas. Smagu matyti tiek daug žmonių, kurie čia jaučiasi kaip namie: ateina ne tik pasodinti medį, bet ir pabūti kartu, pabendrauti, prisiminti, kad visi esame vienos šalies dalis. Miškasodis – tai ne tik simbolinis gestas. Tai prasmingas darbas, kurio vertė išlieka ir šiandien, ir po kelių dešimtmečių. Tokie veiksmai primena, kad prisidėti prie pokyčių gali kiekvienas – ir tai visai paprasta“, – teigia aplinkos ministras Povilas Poderskis.

Meilė gamtai ir Laisvei

„Džiugu, kad kasmet randame kilnių progų sodinti mišką. Šiemet, minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-metį, kviečiame įprasminti savo meilę laisvai tėvynei ir dar kartą atminti, kad tik turėdami tikslą ir veikdami bendrystėje galime įveikti net ir didžiausius sunkumus. Džiaugiuosi, kad kasmet vis daugiau piliečių sodindami medelius taip išreiškia savo meilę gamtai, o šiemet ir – laisvei, už kurią sunkiai kovojome“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė džiaugiasi, kad Nacionalinis miškasodis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau žmonių. Šiemet prie vienos prasmingiausių miškininkų organizuojamų akcijų, kuri vykta visą balandžio mėnesį, prisijungs daugiau nei 13 000piliečių. Kasmet miško sodinti atvyksta ir tie, kuriems sodinimas su miškininkais jau tapo kelis metus besitęsiančia tradicija. Dalyvauja ir naujų, kuriems tokia patirtis yra pirmoji. Miškininkai mato didžiulę šios iniciatyvos prasmę – tai puikus būdas puoselėti meilę gamtai ir miškui, supažindinti visuomenę su miškininkų kasdieniais darbais bei miškininkyste.

Džiugu, kad kasmet prie Nacionalinio miškasodžio prisijungia ir vis daugiau įvairių organizacijų, skirtingų sričių įmonių, švietimo įstaigų, vietos bendruomenių. Šiemet dalyvavo apie 150 įmonių komandų, miško sodinimą įprasminusių kaip tvarią komandos formavimo veiklą bei duoklę gamtai.

Kasmet – po 30 mln. naujų medelių

Kiekvienais metais Valstybinių miškų urėdija pasodina daugiau nei 30 mln. medelių, kurie visi yra išauginami moderniuose VMU medelynuose, naudojant pažangiausias išauginimo technologijas. Visiems sodmenims išauginti pasirenkamos genetiškai patikimos sėklos, garantuojančios kokybiškus miško sodinukus. Ateityje iš jų užaugs gražiai žaliuojantys miškai. Be to, jau trečius metus iš eilės visų VMU regioninių padalinių dalyje miškų yra sodinami sodmenys su uždara šaknų sistema. Uždara šaknų sistema – tai sėjinukų auginimas specialiuose konteineriuose, naudojant naujausias sėjimo ir auginimo priežiūros technologijas. Nacionalinio miškasodžio metu buvo sodinami mišrūs medynai, sudaryti iš daugiau nei trijų vietinių medžių rūšių: ąžuolų, beržų, liepų, eglių, pušų, juodalksnių ir kitų.

VMU miškininkai džiaugiasi, kad toks gausus būrys tautiečių šiais metais prisijungė prie prasmingos Nacionalinio miškasodžio šventės ir tokiu būdu įamžino savo meilę gamtai bei tėvynei.

Pagal Aplinkos min. inf.

 

 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

„Regitra“ praneša: kiekvieną savaitę atsiranda apie 200 laisvų vietų laikyti praktikos egzaminą

Atėjus pavasariui kaip ir kasmet daugėja norinčiųjų įgyti teisę vairuoti. Prie to prisideda ir balandį prasidėjęs motociklų egzaminų sezonas. Didėjančiam klientų srautui „Regitra“ ruošėsi iš anksto – šiandien visoje Lietuvoje laukimo laikas į teorijos egzaminą yra apie 10, o į praktikos – 18 dienų. Tai yra beveik 1 ir 4 dienomis mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Bene geriausi rezultatai pasiekti Vilniuje. Šiemet laukimo laikas į praktikos egzaminą sostinėje yra 23 proc. trumpesnis, lyginant su 2024 m. Norėdami užsiregistruoti į

Vydūno viešojoje bibliotekoje – knygos-žinyno „Lietuvos karaliai ir karalienės“ pristatymas

Pasitinkant jubiliejinę 25-tąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę bei Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną, 2025 m. balandžio 22 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje įvyko išskirtinis renginys, palikęs gilų įspūdį tiek bibliotekos lankytojams, tiek kultūros mylėtojams. Šią dieną bibliotekoje lankėsi garbingas svečias – Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis. Renginį pradėjusi bibliotekos vadovė Inga Kuzmarskienė nuoširdžiai pasveikino susirinkusius dalyvius ir svečius. Ji akcentavo, kokia prasminga ši

Mažosios Lietuvos paveldas pritaikomas ir neįgaliesiems

Senieji Šilutės katalikiški našlaičių globos namai turės liftą neįgaliesiems. Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis skyrius, rūpindamasis Mažosios Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo išsaugojimu ir pritaikymu šiuolaikinėms reikmėms, surengė konsultaciją dėl Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios pastatų komplekso našlaičių globos namų pritaikymo neįgaliųjų poreikiams. Šis valstybės saugomas kultūros paveldo objektas (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 30364) prieš keletą metų buvo sutvarkytas, tačiau tuomet nebuvo numatyta pastatą pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Sutvarkytuose buvusiuose našlaičių globos namuose buvo  įkurtas daugiafunkcinis centras, kuriame vyksta Šilutės trečiojo

Kaip išsirinkti tinkamiausią kvapą namams pagal sezoną ar kambario funkciją?

Kvapas – tai nematoma, bet stipriai jaučiama detalė, galinti visiškai pakeisti namų atmosferą. Tinkamai parinktas aromatas gali nuraminti po sunkios dienos, pakelti nuotaiką, sukurti šventinę nuotaiką ar net tapti namų vizitine kortele. Tačiau ne visi kvapai tinka visur ir visada – jų pasirinkimą turėtų lemti ne tik asmeninis skonis, bet ir metų laikas bei patalpos paskirtis. Kvapai pagal sezoną: ką rinktis metų eigoje? Pavasaris –  tai atgimimo ir gaivos metas. Puikiai tiks lengvi, švarūs kvapai:  citrusai, agurkai, žalių lapų natos,

Taip pat skaitykite