Mociškiuose – buvusių ir esamų gyventojų susitikimas
Mociškių kaimo bendruomenė liepos 9-10 dienomis vėl trumpam pagausėjo – čia suvažiavo ir buvę šio kaimo gyventojai. Tai – antrasis toks susitikimas, surengtas prabėgus penkeriems metams po pirmojo. Panašu, kad tradicija gyvuos: savaitgalio susitikime dalyvavę per 80 žmonių ir vėl sutarė susitikti po penkerių metų.
Mociškių bendruomenės pirmininkė Raimonda Liekienė, jos gyvenimo draugas Gintaras Rekašius, visi kaimo žmonės susitikimui ruošėsi daug, prisidėjo beveik visi, kas tik galėjo. Reikėjo suvadinti visus, kurie dalyvavo pirmajame susitikime, vykusiame dabartinio Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojo Sigito Stonio sodyboje. G. Rekašiui tai nesunku: Mociškiuose gimęs, augęs, mokyklą lankęs, čia ir gyvena. Tiesa, iš viso Mociškiuose bebus likę gal 30 gyventojų, o į susitikimą atėjo per 20. Dar kelios dešimtys suvažiavo iš įvairių Lietuvos kampelių, net iš Latvijos, Karaliaučiaus srities, kitur.
Šįkart po šventų Mišių Vilkyškių bažnyčioje, aukotų už Mociškių gyventojus, aplankyti kapai atgulusiųjų amžinojo poilsio. Po to visi rinkosi į buvusią mokyklą.
Tauragės savivaldybėje dirbanti R. Liekienė telefonu „Pamariui“ pasakojo, kad įspūdžių liko labai daug. Daugelis šio kaimo žmonių mokėsi šioje mokykloje, tad net surado anų laikų žurnalus, vartė ir aptiko žinių apie save.
Liūdėti nedavė šešiolikos asmenų folkloro grupė iš Šakių, dainavo ir grojo vaikai, sukosi poros. „Skambėjo gražios dainos, emocijų buvo labai daug. Noriu labai nuoširdžiai padėkoti tiems, kurie įvairiai prisidėjo, kad susitikimas įvyktų: kaimynui Kęstučiui Komskiui, vicemerui Sigitui Stoniui, skaniausią šiupinį pagal Mažosios Lietuvos laikų receptą išvirusiems ir visus vaišinusiems Linai ir Dariui Tamuliams. Žinoma, garsiesiems Mociškių kaimo blynų kepėjams. Ačiū sakau visiems kaimo žmonėms, nes tai buvo visų mūsų surengta šventė“, – kalbėjo R. Liekienė.
Susitikime dalyvavo būrys vaikų. Nors kaimų tuštėjimas neaplenkė ir Mociškių, žmonių čia dar yra, auga vaikų, išvykusieji taip pat neužmiršo kelio į savąjį kraštą. „Sutarėme po penkerių metų vėl susitikti. Šito mums reikia“, – sakė nedidelio Mociškių kaimo bendruomenės vadovė R. Liekienė.
Astos Andrulienės nuotraukos