Mažosios Lietuvos regiono mokiniai rungėsi  Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiadoje

Vasario 26 d. Klaipėdos rajono etninės kultūros centre  įvyko VII Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados II turas Mažosios Lietuvos regione. Olimpiadoje dalyvavo 14 mokinių iš: Klaipėdos Sendvario progimnazijos, Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos, Klaipėdos rajono Vėžaičių pagrindinės mokyklos, Klaipėdos rajono Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Klaipėdos rajono Gargždų „Kranto“ progimnazijos,  Šilutės pirmos gimnazijos, Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos,  Šilutės rajono Vainuto gimnazijos, Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio gimnazijos.

Olimpiados dalyvius pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė. Pirmiausia dalyviai pasitikrino savo žinias atlikdami etnokultūros pažinimo testą. Po to pristatė savo etnokultūrinės veiklos ir raiškos pasirodymus – dainas, pasakojimus, instrumentinę muziką, rankdarbius.

Susumavus abiejų olimpiados užduočių (testo ir etnokultūrinės veiklos ir raiškos) rezultatus, paskelbti Mažosios Lietuvos regione įgyvendinamo VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados antrojo etapo laimėtojai.

5-7 kl. amžiaus grupėje yra šie mokiniai: I vieta – PAULINA MEŠKYTĖ, Klaipėdos rajono Gargždų „Minijos“ progimnazija, mokytojos Gintarė Januškienė, Živilė Bartkevičienė; II vieta – NOJA VALAIKAITĖ, Gargždų ,,Kranto” progimnazija, mokytoja Vitalija Valaikė; III vieta – MILĖJA MAKSEVIČIŪTĖ, Klaipėdos Sendvario progimnazija, mokytoja Irena Armonienė.

8-10 kl. amžiaus grupėje yra šie mokiniai: I vieta – AUSTĖJA KUMPYTĖ, Klaipėdos rajono Vėžaičių pagrindinė mokykla, mokytojos Erika Košienė, Neda Tamošauskaitė; II vieta – RASA TURAUSKĖ, Klaipėdos Sendvario progimnazija, mokytoja Irena Armonienė; III vieta VERONIKA VALAUSKAITĖ, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, mokytoja  Rasa Rusteikienė. 11–12 kl. amžiaus grupėje yra šie mokiniai: I vieta – JORŪNĖ MILERYTĖ, Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio gimnazija, mokytoja Jūratė Daugalienė (matome nuotraukoje); II vieta – GUODA VENDELYTĖ, Šilutės rajono Vainuto gimnazija, mokytojas Vincas Žąsytis.

Regioninio turo I ir II vietų laimėtojai rungsis trečiajame, espublikiniame ture. Trečiasis olimpiados turas bus surengtas ne vėliau kaip iki gegužės 1 d.

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada vyksta šeštąjį  kartą. Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes. Olimpiados steigimo iniciatoriai – Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra ir Etninės kultūros globos taryba.

EKGT Mažosios Lietuvos regioninės tarybos informacija

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai vėl suaktyvėjo – iš gyventojų išvilioja ir šešiaženkles sumas

Nepaisant kone kasdienių žinių apie internetinių ir telefoninių sukčių veiklą, apgavikų laimikiai auga. Vien paskutinėmis žiemos ir pirmomis pavasario dienomis iš žmonių net šešiskart išviliotos sumos, viršijusios 25 tūkst. eurų. Ekspertai ragina neprarasti budrumo ir telefonu neatskleisti jokių asmeninių duomenų. „Nei banko darbuotojai, nei policijos pareigūnai neprašo žmonių atskleisti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų ar panašios jautrios asmeninės informacijos. Nekalbant jau apie atvejus, kai rusiškai kalbantys asmenys prisistato esantys „Google“ ar „Igničio“ darbuotojais. Vos išgirdę tokius ar panašius teiginius bei

Dantų protezavimas – procedūros eiga ir dažniausios baimės

Dantų protezavimas – tai prarastų arba pažeistų dantų atkūrimo procedūra, kuri leidžia atkurti ne tik estetiką, bet ir kramtymo funkciją. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairius protezavimo būdus – nuo išimamų protezų iki fiksuotų dantų ant implantų ar natūralių dantų. Nors ši procedūra daugeliui pacientų kelia nerimą – ji dažniausiai yra neskausminga ir suteikia ilgalaikį rezultatą. Konsultacija ir gydymo plano sudarymas Pirmasis etapas – išsami konsultacija su odontologu, kurios metu įvertinama burnos sveikata, atliekami rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimai. Gydytojas nustato, ar

Kas yra poveikio duomenų apsaugai vertinimas ir kada jis reikalingas?

Poveikio duomenų apsaugai vertinimas (PDAV) yra sisteminis procesas, kurio metu organizacija įvertina – kaip tam tikri duomenų tvarkymo veiksmai gali paveikti asmens duomenų saugumą ir privatumą. Šis vertinimas leidžia identifikuoti galimas rizikas, įvertinti jų poveikį bei parengti tinkamas priemones joms sumažinti. Poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra viena iš pagrindinių priemonių, kuri padeda užtikrinti, kad organizacija laikosi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimų. Kada poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas? BDAR 35 straipsnis numato, kad poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas,

Plastmasinių bakų panaudojimo galimybės stebina savo įvairove

Plastikinis bakas gali kainuoti vos kelis eurus, tačiau net ir patys maloniai nustebsite, kaip įvairiai bei naudingai gali būti panaudojamas šis gaminys. Galite panaudoti namų ūkyje Štai, kaip įvairiai plastmasinį baką galite panaudoti namų ūkyje: Laikykite įvairius daiktus, pvz., žaislus, sporto inventorių, sodo įrankius ar valymo priemones; Bakelis gali tapti patogiu konteineriu daiktams, kuriuos reikia nešioti iš vienos vietos į kitą; Naudokite plastmasinius bakus daiktams, kuriuos reikia laikyti lauke, apsaugoti nuo lietaus ir dulkių; Suskirstykite smulkius daiktu – varžtus, vinis,

Taip pat skaitykite