Mažas vonios kambarys? 6 patarimai, kaip vizualiai jį padidinti
Retas kuris iš mūsų gali pasigirti erdviu vonios kambariu – dažniausiai šios patalpos yra itin kompaktiškos, todėl reikia atsakingai pagalvoti, kaip jose sutalpinti visus įrenginius ir baldus. Be to, šiame kambaryje norisi maloniai atsipalaiduoti – jei patalpa atrodys maža ir niūri, tai padaryti bus kur kas sudėtingiau. Visgi, net ir turint nedidelį vonios kambarį, įmanoma vizualiai jį padidinti ir išplėtoti jaukią atmosferą – tai padarysite pasitelkę kelias paprastas gudrybes.
1. Įsigykite kuo didesnį veidrodį
Nors dažniausiai mažuose kambariuose renkamės atitinkamų proporcijų daiktus, veidrodžiams šis aspektas negalioja – kuo jis bus didesnis, tuo lengviau pavyks išplėtoti didesnės erdvės iliuziją.
Jei vonios kambaryje yra langas, idealiu atveju veidrodį reikėtų kabinti priešais jį. Na, o jeigu vonios kambaryje yra mažai natūralios šviesos arba jo visai nėra – rekomenduojame veidrodį su LED apšvietimu.
Taip pat verta atkreipti dėmesį į veidrodines spinteles: jose galėsite sudėti svarbiausius savo reikmenis ir tokiu būdu maksimaliai išnaudoti sienos plotą. Kai kurie jų modeliai, kaip ir pavieniai veidrodžiai, gali būti komplektuojami su papildomu apšvietimu.
2. Teikite pirmenybę pakabinamiems baldams
Tokie baldai nesiekia grindų, tad galima sukurti platesnės erdvės iliuziją. Be to, taip užtikrinama paprastesnė jų priežiūra, o laisvą plotą galima išnaudoti kitų daiktų sandėliavimui. Jei tokia idėja pasiteisins, galite rinktis ne tik pakabinamus vonios baldus, bet ir klozetus, praustuvus ar įvairiausius aksesuarus – dabar tokių gaminių pasirinkimo įvairovės tikrai netrūksta.
3. Išbandykite potinkines sistemas
Ne paslaptis, kad vonios kambarys vizualiai atrodo didesnis tuomet, kai ši patalpa nėra apkrauta, tad nesuklysite, jei plėtosite minimalistinį interjerą. Prie jo puikiai derės potinkinės sistemos, kurias dažniausiai galime išvysti rinkdamiesi vandens maišytuvus ar unitazus.
Pagrindinis jų išskirtinumas yra tas, kad dalis konstrukcijos pasislepia sienoje, po apdaila, tad paviršiuje lieka mažiau papildomų detalių, kurios apkrautų patalpą. Tiesa, jei vonios kambarys yra ypač nedidelis, šį likusį laisvą plotą galėsite išnaudoti kitiems daiktams.
4. Rinkitės skaidrų dušo kabinos stiklą
Nors matiniai ir kiti reljefiniai stiklai užtikrina didesnį privatumą, jie vonios kambaryje atrodo tarsi papildoma siena, kuri erdvei tikrai neprideda erdvumo. Tačiau jei rinksitės skaidrų stiklą, patalpa atrodys vientisesnė ir dėl to – optiškai didesnė. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į berėmes konstrukcijas turinčias dušo kabinas – jos dar labiau sustiprins švaros pojūtį. Tiesa, tai nereiškia, jog mažoje patalpoje neįmanoma rasti vietos voniai. Jei kruopščiai skaičiuosite centimetrus, kompaktiškesnį modelį tikrai pavyks įtalpinti – svarbiausia, kad būtų užtikrinti visi patogūs praėjimai ir priėjimai.
5. Naudokite kuo daugiau šviesių atspalvių
Visiems puikiai žinoma, kad šviesios spalvos vizualiai didina erdvę – šią gudrybę reikėtų pritaikyti renkantis tiek vonios įrangą, tiek baldus ir apdailą. Žinoma, nebūtina apsiriboti tik vienu atspalviu – šviesių tonų paletė yra pakankamai plati. Galite pagalvoti ir apie kelis ryškesnius aksesuarus – taip interjeras neatrodys nuobodus. Svarbiausia, kad visas dizainas išliktų vientisas, o naudojamos detalės derėtų tarpusavyje.
6. Neapsikraukite nereikalingais daiktais
Vizualiai vonios kambarys atrodys didesnis ir tuomet, jei šioje patalpoje išlaikysite tvarkingą aplinką. Laikykite čia tik pačius būtiniausius daiktus ir kiekvienam iš jų suraskite vietą. Pavyzdžiui, įvairius higienos reikmenis reikėtų laikyti spintelėse, dėžutėse ar specialiuose laikikliuose. Svarbiausia, kad ši patalpa nepavirstų į mažą sandėliuką – tai tikrai nepridės papildomo jaukumo.
Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, vizualiai padidinsite mažą vonios kambarį ir jame galėsite išplėtoti pageidaujamą atmosferą. Tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – pasirinkę tinkamus interjero sprendimus ir kruopščiai skaičiuodami kiekvieną centimetrą, patalpos plotą išnaudosite maksimaliai.
pr2022/157