Kuriuos sporto papildus pasirinkti pradedantiesiems?
Jei pradėjote sportuoti, turbūt esate sau išsikėlę tam tikrus tikslus. Išsikeltų tikslų būtina siekti, nes nuo to priklauso ir žmogaus motyvacija sportuoti. Jos nelikus, dings ir noras sportuoti…
Sportą derindami su kitais gyvensenos pokyčiais, žmonės tikisi labiau apčiuopiamų rezultatų. Dėl šios priežasties daugelis renkasi vartoti sporto papildus. Juos renkasi ne tik pradedantieji – be sporto papildų šiandien neišsiverčia ir įgudę atletai, ir ilgą laiką sporto salę lankantys mėgėjai. Daugumą sporto papildų galima laikyti natūraliais ir nė kiek nekenksmingais net vartojant didesniais kiekiais. Tai iš dalies paaiškina jų populiarumą.
Skirtingos sporto šakos ir skirtingi intensyvumo lygiai diktuoja ir skirtingą sporto papildų poreikį. Pasiaiškinkime, kokie būna papildai sportui ir kuriuos geriausia pasirinkti pradedantiesiems.
Baltymai
Dažniausiai lankantieji sporto salę renkasi baltymų papildus. Juos dažniau renkasi sportuojantys vyrai. Baltymų papildai gali būti išgauti iš bet kurio maisto produkto, kuriame yra baltymų, todėl tokie papildai gali būti ir gyvulinės, ir augalinės kilmės. Jų tikslas turėtų būti aiškus, jei žinote bent kažką apie žmogaus biologiją.
Baltymai yra pagrindinis elementas, kuris naudojamas raumenų gamyboje. Kiekvieną kartą intensyviau pasportavus (intensyvumas yra sąlyginis ir priklauso nuo konkretaus žmogaus gyvenimo būdo ir patirties), žmogaus raumuo įplyšta ir yra sukuriamas iš naujo per 24-72 valandas. Būtent baltymai atlieka „plytų“ funkciją, nes tai yra medžiaga, kuri sudaro raumenų masę. Todėl visi, kurie nori pagreitinti raumenų masės augimą, renkasi baltymų papildus. Tai – populiariausi sporto papildai šiuo metu.
Amino rūgštys
Baltymai yra sudaryti iš mažesnių medžiagų, kurios yra vadinamos amino rūgštimis. Yra daug skirtingų amino rūgščių, kurios skirstomos į būtinąsias ir nebūtinąsias, nes vienų mūsų organizmas gali pasigaminti pats, o kitų privalo gauti iš išorinių šaltinių.
Skirtingos amino rūgštys atlieka skirtingas funkcijas, todėl sportininkai jų papildus pasirenka pagal savo poreikį.
Kreatinas
Kreatinas, o jei tiksliau – kreatino monohidratas, kaip viena iš kreatino formų, yra itin paklausus, ypač tarp tų, kurie atlieka jėgos treniruotes. Kreatinas yra atsakingas už raumenų susitraukimo stiprumą ir už tai, ką mes suprantame kaip „jėgą“. Jo vartojimas leidžia atlikti intensyvesnę treniruotę nei galėtume be kreatino – jis leidžia raumenims išlikti aktyviems, t. y. „pavargti“ lėčiau. Mūsų organizmas jo gauna natūraliai būdais, tačiau jo atsargas galima papildyti ir naudojant papildus.
Jis yra 100% saugus ir šalutinio poveikio nebūna net vartojant didesnius jo kiekius. Vienas dažnas šalutinis poveikis yra vandens kaupimasis raumenyse dėl kreatino sąveikos su vandens molekulėmis. Tačiau tai yra labiau vizualinė, o ne sveikatos problema. Nustojus vartoti kreatiną, vandens perteklius pasišalina iš raumenų, todėl svoris ir raumenų išvaizda susitvarko labai greitai.
Tai yra trys pagrindinės sporto papildų rūšys, kurios labiausiai tinka tiems, kurie užsiima jėgos treniruotėmis arba yra išsikėlę tikslą užsiauginti raumenų masę bei padailinti savo kūną. Tiesa, sporto papildai neapsiriboja tais, kurie išvardinti šiame straipsnyje. Jų pasirinkite priklauso nuo jūsų tikslo, treniruočių intensyvumo ir kitų faktorių. Turėdami klausimų galite atsakymų ieškoti internete arba klausti savo trenerio, kuris tikrai bus susipažinęs su bazine informacija apie papildus sportuojantiems.
Pr2021/31
Maisto papildai Biyoma