Kur ir kaip galime grybauti, uogauti ir rinkti vaistažoles?

Grybaujant ir uogaujant miške, gėrybių galima prisirinkti kiek tik norisi – sako Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas. Bet svarbu paisyti lankymosi miške taisyklių ir neniokoti augalų.

 

Pasak aplinkosaugininko, svarbu prisiminti, kad renkant uogas draudžiama naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones (įskaitant ir savadarbes šukas).

B. Bitauskas primena: draudžiama rauti, laužyti ar kitaip niokoti augalus. Renkant medžių ir krūmų uogas bei vaisius (įskaitant sėklas), draudžiama pjaustyti, kapoti, laužyti ar kitaip žaloti šių medžių ar krūmų šakas ir kamienus. O grybaujant privaloma vadovautis Lankymosi miškuose taisyklėmis.

Kur galima grybauti ir uogauti

„Fiziniai asmenys gali grybauti, rinkti vaisius, vaistažoles ir vaistinę žaliavą visuose Lietuvos miškuose, išskyrus rezervatų miškus ir kitus miškus, kuriuose jų veikla ar lankymasis laikinai uždraustas ar apribotas savivaldos institucijų sprendimais.

Taip pat kai kur lankymąsi riboja Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymas ir saugomų teritorijų nuostatai ar kiti teisės aktai“, – atkreipia dėmesį Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas B. Bitauskas.

Svarbu nepamiršti, kad draudžiama lankytis miško plotuose, kuriuose vyksta medienos ruošos darbai arba naudojamos cheminės, biologinės ar kitos miško apsaugos priemonės. Taip pat pastatyti informaciniai (įspėjamieji) ženklai arba jie pažymėti aiškiai matomomis „Stop“ juostomis.

Fizinių asmenų lankymasis, vaistažolių, grybų, uogų ar kitų miško išteklių naudojimas miškuose kartais gali būti uždraustas ar apribotas dėl svarbių priežasčių, tokių, kaip didelis miško gaisrų pavojus, miško kirtimai, specializuoto ūkio plotai, saugomi objektai, būtinumas išsaugoti miško išteklius, miško verslai ir pan.

Pasak Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjo, svarbiausia lankantis miškuose vadovautis principu „ką atsivežiau, tą ir išsivežu“, t. y. nepalikti šiukšlių, o radus jų pasirūpinti mišku ir jas išvežti į artimiausią atliekų konteinerį.

Kur statyti motorinę transporto priemonę miške

Dažnas miško svečias atvyksta motorine transporto priemone, tad raginame nepamiršti, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Pasak B. Bitausko, vairuotojai turi žinoti, kad teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele. Taigi išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Aplinkos apsaugos dep. inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Orai: dienomis bus truputį šilčiau, naktimis – šalnos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Spalio 3 d., ketvirtadienį, naktį daug kur lietus. Vėjas rytinių krypčių, 2-7 m/s. Temperatūra 3-8 laipsniai šilumos. Dieną lietus. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 5-10 m/s. Temperatūra 7-12 laipsnių šilumos. Spalio 4 d., penktadienį, naktį daug kur palis, dieną vietomis silpnas lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 4-9, dieną 10-15 laipsnių šilumos. Spalio 5 d., šeštadienį, žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį vietomis bus 4-9, kai kur

Informacija gyventojams: bus pastatyti specialūs maisto atliekų konteineriai

Nuo 2024 m. spalio 7 d. Šilutės mieste esančiose visose pusiau požeminėse aikštelėse bus pastatyti specialūs 240 litrų talpos rudos spalvos konteineriai, skirti maisto atliekoms iš gyventojų surinkti. Šilutės miesto gyventojų maisto atliekų surinkimu patikėta rūpintis UAB „Ecoservise“. Maisto atliekų konteineriai šiltuoju metų laiku (nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.) bus tuštinami du kartus per savaitę, o kitu laiku (nuo rugsėjo 1 d. iki kovo 31 d.) – vieną kartą per savaitę. Kaip rūšiuoti? Maisto atliekas Šilutės mieste

Palydėkime išskrendančius paukščius

Saugomų teritorijų direkcijos jungiasi prie Lietuvos ornitologų draugijos koordinuojamo masiškiausio renginio – Paukščių palydų. Tūkstančiai žmonių iš keliasdešimties Europos valstybių stebės ir registruos migruojančius paukščius. Tradiciškai ir Lietuvoje gamtos entuziastai dalyvaus Paukščių palydose ir drauge išlydės sparnuočius. Tai puiki galimybė skirti laiką gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Šiais metais pagrindinis dėmesys skiriamas migruojantiems paukščiams ir jų buveinėms. Kviečiame šį savaitgalį ir vėliau prisijungti prie tradicinių paukščių

Policijos reidai spalį

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, spalio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones: spalio 1-4 d. vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė; spalio 7-13 d. vyks pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė; spalio 14-15, 21-31

Taip pat skaitykite