Kokie įrankiai būtini kiekvienam sodininkui?

įrankiaiDaugelis sodo darbų atliekami tik sezoniškai. Dėl jų cikliškumo pravartu žinoti, ką daryti su augalais, kokius pagrindinius sodo įrankius pasirinkti, kad jie būtų tinkami darbui, taip pat būtų patvarūs ir patikimi. Gerai pagaminti, ergonomiški įrankiai turėtų tarnauti daugelį sezonų ir palengvinti darbą.

Rankiniai sodo ir daržo įrankiai

Rankiniai sodo ir daržo įrankiai – tai įrankiai, kurie neturi jokio papildomo maitinimo šaltinio. Jiems valdyti naudojama mūsų raumenų jėga, taip pat mūsų žinios ir įgūdžiai. Tokio tipo įrankiai, nepaisant technologinės pažangos, nesikeičia jau daugelį metų.

Patartina naudoti patvarius įrankius, pagamintus iš geros kokybės medžiagų, kurie nerūdija nuo drėgno dirvožemio. Ne mažiau svarbi ir jų ergonomika. Į geresnės kokybės įrankius verta investuoti ir dėl kitos priežasties: jie veiksmingiau ir efektyviau padės rūpintis sodo grožiu, žydinčiais augalais ar daržovių ir vaisių augimu.

Priklausomai nuo to, ar pjaunate veją, genite medžius, sėjate gėles, auginate daržoves ar vaisius sode, visiems priežiūros darbams atlikti reikės tinkamų įrankių.

Kasimas ir purenimas

Sukasti gėlių ar daržovių lysves yra vienas sunkiausių ir daugiausiai laiko reikalaujančių darbų sode. Nepakeičiami sodininkystės įrankiai čia bus kastuvas, šakės ir kauptukas. Kastuvas dažniausiai naudojamas kasimui ir dirvos perkėlimui. Sodo šakėmis dirva purenama ir aeruojama. Su šakėmis į dirvą galime lengvai įterpti mėšlo ar komposto, kad ją pamaitintume ir patręštume. Visi šie įrankiai yra būtini kiekvienam sodininkui, tiek profesionalui, tiek pradedančiajam.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis konkrečius modelius? Pirmiausia į medžiagas ir konstrukcijos ergonomiškumą. Rankenos turėtų būti tinkamo ilgio. Kai kurie modeliai yra reguliuojami. Tuomet rankenos ilgį galėsite pritaikyti sau.

Grėbimas ir šlavimas

Iš pirmo žvilgsnio paprastą sodo įrankį, pavyzdžiui, grėblį, taip pat verta rinktis pagal jo paskirtį. Lengvam dirvožemiui grėbti ir lyginti tinka plastikiniai grėbliai. Sunkiam, molingam dirvožemiui geriau rinktis grėblį su stambiais metaliniais dantimis. Sausiems lapams grėbti patartina rinktis įrangą su lanksčiais dantukais ir dideliu tarpueiliu – taip bus lengviau vienu metu sugrėbti didesnį žemės plotą.

Sausiems lapams ant grindinio trinkelių arba betoninių ar granitinių takų, rekomenduojame naudoti šepetį arba šluotą. Tai taip pat naudinga priemonė tvarkant terasą ar erdvę prie namo.

pr2023/190

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Kaip pasirūpinti plaukais šaltuoju sezonu?

Šaltasis sezonas – tikras išbandymas mūsų plaukams. Žema temperatūra, vėjas bei sausas oras patalpose gali pažeisti plaukus ir galvos odą. Plaukai gali tapti silpni, trapūs, prarasti blizgesį ir elastingumą. Norint išlaikyti gerą jų būklę ir žvilgesį, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą priežiūrą. Taigi, pasidomėkime, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus šaltuoju sezonu. Tinkama kasdienė priežiūra Pirmas žingsnis – pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones. Žiemą vertėtų rinktis šampūnus, kurie neišsausina galvos odos, taip pat rekomenduojama naudoti drėkinamuosius kondicionierius, kurie gali padėti apsaugoti plaukus

Šilutės rajone vyks karinės lauko taktikos pratybos

Sausio 29-30 d. Šilutės ir Klaipėdos r. taritorijoje vyks Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ karių pratybos. Jų metu Priekulės, Vilkyčių ir Saugų miesteliuose bei jų prieigose, Ažpurvių, Stonaičių, Bilviečio, Parubežio, Žagatpurvių, Jomantų ir Kalniškės miškuose bei aplinkui juos šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu vyks lauko taktikos pratybos. Pratybų metu nurodytose teritorijose keliais judės 9 transporto priemonės, bus naudojami imitaciniai šaudmenys (išskyrus ramybės val.), dūminė pirotechnika. Karinės inžinerinės priemonių nebus naudojama, žemės kasimo darbai nevyks.

Taip pat skaitykite