Kokie įrankiai būtini kiekvienam sodininkui?

įrankiaiDaugelis sodo darbų atliekami tik sezoniškai. Dėl jų cikliškumo pravartu žinoti, ką daryti su augalais, kokius pagrindinius sodo įrankius pasirinkti, kad jie būtų tinkami darbui, taip pat būtų patvarūs ir patikimi. Gerai pagaminti, ergonomiški įrankiai turėtų tarnauti daugelį sezonų ir palengvinti darbą.

Rankiniai sodo ir daržo įrankiai

Rankiniai sodo ir daržo įrankiai – tai įrankiai, kurie neturi jokio papildomo maitinimo šaltinio. Jiems valdyti naudojama mūsų raumenų jėga, taip pat mūsų žinios ir įgūdžiai. Tokio tipo įrankiai, nepaisant technologinės pažangos, nesikeičia jau daugelį metų.

Patartina naudoti patvarius įrankius, pagamintus iš geros kokybės medžiagų, kurie nerūdija nuo drėgno dirvožemio. Ne mažiau svarbi ir jų ergonomika. Į geresnės kokybės įrankius verta investuoti ir dėl kitos priežasties: jie veiksmingiau ir efektyviau padės rūpintis sodo grožiu, žydinčiais augalais ar daržovių ir vaisių augimu.

Priklausomai nuo to, ar pjaunate veją, genite medžius, sėjate gėles, auginate daržoves ar vaisius sode, visiems priežiūros darbams atlikti reikės tinkamų įrankių.

Kasimas ir purenimas

Sukasti gėlių ar daržovių lysves yra vienas sunkiausių ir daugiausiai laiko reikalaujančių darbų sode. Nepakeičiami sodininkystės įrankiai čia bus kastuvas, šakės ir kauptukas. Kastuvas dažniausiai naudojamas kasimui ir dirvos perkėlimui. Sodo šakėmis dirva purenama ir aeruojama. Su šakėmis į dirvą galime lengvai įterpti mėšlo ar komposto, kad ją pamaitintume ir patręštume. Visi šie įrankiai yra būtini kiekvienam sodininkui, tiek profesionalui, tiek pradedančiajam.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis konkrečius modelius? Pirmiausia į medžiagas ir konstrukcijos ergonomiškumą. Rankenos turėtų būti tinkamo ilgio. Kai kurie modeliai yra reguliuojami. Tuomet rankenos ilgį galėsite pritaikyti sau.

Grėbimas ir šlavimas

Iš pirmo žvilgsnio paprastą sodo įrankį, pavyzdžiui, grėblį, taip pat verta rinktis pagal jo paskirtį. Lengvam dirvožemiui grėbti ir lyginti tinka plastikiniai grėbliai. Sunkiam, molingam dirvožemiui geriau rinktis grėblį su stambiais metaliniais dantimis. Sausiems lapams grėbti patartina rinktis įrangą su lanksčiais dantukais ir dideliu tarpueiliu – taip bus lengviau vienu metu sugrėbti didesnį žemės plotą.

Sausiems lapams ant grindinio trinkelių arba betoninių ar granitinių takų, rekomenduojame naudoti šepetį arba šluotą. Tai taip pat naudinga priemonė tvarkant terasą ar erdvę prie namo.

pr2023/190

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite