Kodėl reikia reguliariai tikrinti ir keisti amortizatorius

Pirmieji vis mažėjančio amortizatorių efektyvumo simptomai gali būti gana malonūs vairuotojui ir automobilio keleiviams. Tada pakaba gali veikti kiek švelniau. Daugeliui vairuotojų lengvas pakabos siūbavimas sukuria komforto įspūdį.

Amortizatoriai dažniausiai genda iš lėto, tad kasdien automobiliu besinaudojantis vairuotojas gali šito ir nepastebėti. Paprasčiausiai visiškai nesąmoningai priderina savo vairavimo stilių prie prastėjančios automobilio būklės. Dažniausiai vairuotojai automobilio techninės apžiūros metu išgirsta žinia, kad būtina amortizatorius, yra didelė staigmena.

Amortizatoriai yra mechaninis elementas, kurio pagrindinė funkcija užtikrinti teisingą padangų ir žemės sąlytį. Puikiai veikianti ši funkcija garantuoja efektyvią automobilio reakciją ekstremaliose situacijose: važiuojant per duobes, greičio ruožuose, posūkiuose, stabdymo metu.

Amortizatoriai yra pagrindinis automobilio pakabos sistemos elementas ir veikia kartu su pakabos spyruokle. Taip sumažina smūgius, apsaugo nuo atšokimo ir subalansuoja transporto priemonę vairuojant.

Amortizatoriai yra komforto ir saugumo elementas

Svarbu žinoti, kad visos pakabos sistemos dalys, jungiančios amortizatorių prie važiuoklės, gali susidėvėti. Tai sukelia vairavimo netikslumą, triukšmą ir bildėjimą. Todėl specialistai turėtų periodiškai tikrinti amortizatorius. Visa tai paaiškina, kodėl gamintojai rekomenduoja amortizatorius tikrinti kiekvieną kartą atliekant transporto priemonės techninę priežiūrą.

Kada turėčiau keisti amortizatorius?

Amortizatoriai keičiami vidutiniškai nuo 70 000 km iki 150 000 km, priklausomai nuo gamintojo techninių rekomendacijų. Profilaktika turėtų būti atliekama daug dažniau. Priklausomai nuo vairavimo stiliaus ir aplinkos, kurioje vairuojate, to paties automobilio nusidėvėjimas gali skirtis. Naudojant automobilį mieste, amortizatoriai susidėvi greičiau nei važiuojant greitkeliu. Tai yra dar vienas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti atliekant amortizatorių techninę priežiūrą.

Pagrindiniai simptomai, galintys padėti nustatyti amortizatorių arba pakabos sistemos nusidėvėjimą:

  • pastebėtas alyvos nutekėjimas sklendės išorėje;
  • netolygus padangų dėvėjimasis;
  • blogas sukibimas posūkiuose ir važiavimo krypties nestabilumas;
  • nukrypimas nuo kurso krypties dėl šoninio vėjo;
  • per didelis šokinėjimas važiuojant per duobes;
  • stabdymo kelias ilgesnis nei įprastai (nesaugus jausmas stabdant);
  • ryškus automobilio priekinės dalies nusileidimas stipriai stabdant.

Amortizatoriai yra visų transporto priemonių saugos trikampio dalis – padangos, amortizatoriai ir stabdžiai. Todėl vieno iš šių elementų gedimas turi įtakos kitų veikimui. Todėl svarbu periodiškai patikrinti amortizatorius.

pr2023/120

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaimuose gaisruose žuvo beveik dvigubai daugiau gyventojų nei miestuose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5294 gaisrai, juose žuvo 56 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 123 gyventojai patyrė traumų.   Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 5875 gaisrai, o juose žuvo 62 gyventojai, šiemet gaisrų kilo mažiau (-9,9 proc.) ir mažiau žuvo žmonių (-9,7 proc.). 100 tūkst. šalies gyventojų šiais metais teko 189 gaisrai ir 2 juose žuvę žmonės. Šiemet gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 101 gyventoją, iš

Orai: bus lietaus, vasariškai šilta

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokie orai bus artimiausiomis dienomis. Rugsėjo 9 d., pirmadienį, šalyje dar laikysis giedri ir sausi orai. Vėjas pietryčių, dieną 9-14 m/s, Vakarų Lietuvoje kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra naktį siekė 10-15, vakariniuose rajonuose vietomis – 16-18, dieną bus 23-28 laipsniai šilumos. Rugsėjo 10 d., antradienį, naktį vakariniuose, dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, galima perkūnija. Vėjas naktį pietryčių, pietų, dieną pietinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra naktį sieks 12-17, dieną bus 18-23 laipsniai šilumos. Rugsėjo 11 d.,

Miego trūkumo epidemija. Beveik trečdalis žmonių Lietuvoje miega nepakankamai

miegas

Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai. Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais, rašoma IKEA pranešime žiniasklaidai. „Daugeliui vis dar atrodo, kad jeigu trumpiau miegosime, turėsime daugiau laiko padaryti viskam, ką norime. Tačiau iš tikro yra atvirkščiai. Moksliniai tyrimai rodo, kad kai

VRK sudarė statistinio kandidato į Seimo narius portretą

Iki Seimo rinkimų likus kiek  daugiau kaip mėnesiui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų profesinę patirtį, išsilavinimą, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt. Duomenys apie kandidatus jau prieinami viešai. Juos galite rasti VRK svetainėje. Statistinis kandidatas Remiantis jais, VRK sudarė statistinį kandidato į Seimo narius portretą. Jei apibendrintume visų kandidatų informaciją ir iš jų išvestume vieną kandidatą, išeitų, kad šiuose Seimo

Taip pat skaitykite