Kodėl reikalingos antivirusinės programos?

Daugelis mano, kad antivirusinės priemonės nėra būtinos. Teisinių programų naudojimas ir lankymasis saugiose svetainėse pakankamai apsaugo jūsų kompiuterį. Be to, šiame kompiuteryje įdiegtos atitinkamos saugumo priemonės, įmontuotos operacinėje sistemoje. Apie tai sklando daugybė mitų.

Vienas iš antivirusinių programų priešininkų argumentų – jų nereikia, kai lankomės tik patikimose svetainėse. Kitaip sakant, „saugiose svetainėse“. Deja, nesame saugūs ir naršydami iš pažiūros saugioje svetainėje.

Kodėl saugumas mūsų kompiuteriuose toks būtinas?

Menkas argumentas, kad mums nereikia antivirusinės programinės įrangos, nes galime aptikti viruso atakos momentą ir greitai jį pašalinti. Mes dažnai nesuvokiame, kad sistema jau buvo užkrėsta. Susiduriame su daugybe infekcijų – apie 200 000 naujų virusų per dieną. Jie atlieka užduotis taip, kad jų negalima identifikuoti. Net paprasta naršyklės piktograma, kurioje rodomas tik mažas pranešimas, gali rinkti slaptažodžius ir prisijungimus fone.

Užkrėstas kompiuteris be antivirusinės apsaugos neperspės vartotojo, o dalį įrangos galios išnaudos kibernetiniai nusikaltėliai. Grėsmių ir kenkėjiškų programų yra labai daug ir jų vis gausėja. Kibernetiniai nusikaltėliai turi galingą arsenalą, įrankius ir metodus veiksmingoms atakoms. Pagrindinė jų motyvacija yra užsidirbti iš to pinigų.

Operacinių sistemų gamintojai deda daug pastangų padidindami antivirusinę apsaugą. Tačiau būtent vartotojas yra silpniausia visos šios saugumo grandinės grandis. Todėl, be specialios apsaugos, saugūs negalėsite jaustis.

Kaip veikia antivirusinė programa?

Antivirusinė sistema yra kaip automobilio AutoCasco draudimas. Galbūt ir automobilių savininkai svarsto: kam išleisti per daug, jei vairuoju saugiai, gyvenu saugioje vietoje, turiu garažą…

Tai gali būti tiesa, bet niekada negalime garantuoti, kad tam tikru momentu kažkas neatsitiks. Kalbant apie kompiuterius, turime daugiau grėsmių. Tačiau čia daugiau nereiškia geriau. Visada turėtumėte naudoti tik vieną antivirusinę programą. Kelios programos bus viena su kita nesuderinamos. Tai gali kelti problemų. Gali sulėtėti operacinė sistema, turėti neigiamos įtakos įvairių programų veikimui.

Klaidinga sakyti, kad išmaniajam telefonui nereikia antivirusinės programos. Infekcijos paveikia ne tik kompiuterius. Infekcijų, nukreiptų į „Android“ sistemą, taigi ir išmaniuosius telefonus, skaičius kasdien svyruoja nuo kelių iki kelių dešimčių tūkstančių. Nešiojamųjų įrenginių antivirusinėse programose taip pat yra papildomų labai naudingų programų. Pavyzdžiui, šlamšto blokavimo funkcija, atsarginės kopijos debesyje paslauga arba prarasto telefono vietos fiksavimas.

Antivirusinė programa neabejotinai būtina tiek kompiuteriams, tiek išmaniesiems telefonams. Ten turėtų būti bent pagrindinė tokios programinės įrangos versija.

pr2023/188

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Orai: bus šlapdribos, sniego, plikledžio

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjantį savaitgalį. Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, naktį buvo krituliai (sniegas, šlapdriba). Kai kur plikledis. Vėjas rytų, pietryčių, 6-11 m/s. Temperatūra buvo nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną daug kur krituliai, vyraus nedidelis lietus, šlapdriba. Vietomis rūkas, plikledis. Vėjas pietinių krypčių, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Gruodžio 6 d., penktadienį, vietomis silpni krituliai. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s, dieną kai kur gūsiai sieks 15-17 m/s. Temperatūra

Seimas svarstys siūlymą didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui

Seimas pradėjo svarstyti Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma beveik dvigubai didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui. Pasak projektą pristačiusio parlamentaro Gintauto Palucko, siekiama šią universalią išmoką didinti nuo dabar nustatyto 11 iki 20 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio. Tiek pat ši išmoka didėtų įvaikinus vaiką ar paėmus jį globoti. „Šeimos, turinčios vaikų, pagal statistiką labai sparčiai krenta į skurdo riziką patiriančių kategoriją ir šiandien išmoka gimus vaikui tikrai ne tai kad nedengia, bet apskritai labai vargiai kompensuoja pirmąsias išlaidas gimus

Duomenų viliojimo pratybose dalyvavo per 150 organizacijų: reikia būti atidesniems

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos lapkričio paskutinę savaitę organizavo trečią šiais metais „Kibernetinis skydas PhishEx 2024“ pratybų etapą. Šio etapo metu išsiųsta daugiau nei 109 tūkst. duomenų viliojimo ataką imituojančių elektroninių laiškų, skirtų darbuotojams iš 152 organizacijų. Pratybų metu riziką keliančius veiksmus atliko 15 proc. personalo. „Organizacijos vis aktyviau naudojasi galimybe stiprinti darbuotojų budrumą – paskutinio pratybų etapo metu buvo išsiųstas rekordinis skaičius laiškų. Rezultatai rodo, jog dėmesys ir investicijos darbuotojų švietimui kibernetinio saugumo tema turi dar

Nuo 2025 m. vairavimo egzaminai Lietuvoje – tik valstybine lietuvių arba oficialiomis ES kalbomis

Nuo 2025 m. sausio 1 d. vairavimo egzaminus Lietuvoje bus galima laikyti tik lietuvių arba kitomis oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis. Tai įtvirtinta Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakyme. Juo siekiama skatinti valstybinės kalbos vartojimą, stiprinti užsieniečių integraciją į visuomeninį gyvenimą bei užtikrinti geresnį bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis. „Šis sprendimas padės sumažinti išorės grėsmių poveikį nacionaliniam saugumui. Laikomės aiškios ir vertybiškai pagrįstos pozicijos – viešosios paslaugos Lietuvoje negali būti teikiamos šalies agresorės kalba. Kaip ES valstybė, užtikriname galimybę gauti

Taip pat skaitykite