Kodėl odai reikia vitamino C?
Vietinis vitaminas C yra moksliškai pagrįstas, dermatologų mėgstamas ingredientas, kuris gali padėti sulėtinti ankstyvą odos senėjimą, užkirsti kelią saulės spinduliams ir pagerinti raukšlių, tamsių dėmių ir spuogų išvaizdą.
Vitaminas C yra antioksidantas, o tai reiškia, kad jis kovoja su kenksmingais laisvaisiais radikalais (toksinais), kurie susiliečia su jūsų oda iš išorinių šaltinių, pvz., užteršto oro arba iš organizmo vidaus dėl įprastų procesų – tokių, kaip medžiagų apykaita. Laisvieji radikalai gali pažeisti odą, o vietinis vitamino C naudojimas gali kovoti su laisvaisiais radikalais ir pagerinti bendrą odos išvaizdą.
Vitamino C nauda odai
Keletas klinikinių tyrimų parodė, kad vitaminas C gali sumažinti raukšles. Vienas tyrimas parodė, kad kasdien vartojant vitamino C mažiausiai tris mėnesius, pagerėjo smulkių ir šiurkščių veido ir kaklo raukšlių išvaizda, taip pat pagerėjo bendra odos tekstūra ir išvaizda.
Vitaminas C taip pat gali padėti apsaugoti odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, kai naudojamas kartu su plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonėmis. Nustatyta, kad vitamino C derinimas su kitais vietiniais ingredientais, būtent ferulo rūgštimi ir vitaminu E, gali sumažinti paraudimą ir padėti apsaugoti odą nuo ilgalaikės žalos, kurią sukelia žalingi saulės spinduliai.
Be to, vitaminas C gali sumažinti tamsių dėmių atsiradimą blokuodamas pigmento gamybą mūsų odoje. Klinikinių tyrimų metu daugumos dalyvių, vartojusių vietinį vitaminą C, tamsios dėmės pagerėjo ir labai mažai dirgino ar pašalino šalutinį poveikį, tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintas šviesinantis vitamino C poveikis.
Vitamino C serumas veidui gali padėti nuo spuogų dėl savo priešuždegiminių savybių, kurios padeda kontroliuoti riebalų (aliejaus) gamybą odoje. Klinikinių tyrimų metu du kartus per dieną vartojamas vitaminas C sumažino spuogų atsiradimą, palyginti su placebu. Nors nė viename iš šių tyrimų nebuvo pranešta apie rimtus vitamino C šalutinius poveikius, svarbu pažymėti, kad yra tik keletas klinikinių tyrimų, kuriuose buvo tiriamas vitamino C poveikis. Todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintos pateiktos išvados.
pr2022/116