Kaip sukurti nepamirštamą vasaros atostogų filmuką

  • „Emulsio“ ir „Shaky Video Stabilizer“ programėlės leis stabilizuoti vaizdo įrašą, kuris buvo nufilmuotas drebančiomis rankomis
  • „Adobe Premiere Rush“ automatiškai patildo garsą, kur jis per garsus ar traška
  • Apdorojus filmuotą ir fotografuotą medžiagą, ji atrodys lyg įspūdingas vasaros atostogų filmas  

Shutterstock nuotr.

Vasarą telefono galerija greitai užsipildo atostogų nuotraukomis, kurias vėliau retai kas peržiūri dar kartą. Visai kitaip yra su vaizdo įrašais, kuriuos ne tik įdomu peržiūrėti patiems, bet ir pasidalinti su kitais socialiniuose tinkluose. Dažnai tenka girdėti, kad sukurti tokį gali tik profesionalus operatorius ar įgudusi socialinių tinklų žvaigždė. „Bitės Profai“ paneigia šį mitą ir dalijasi patarimais, kaip filmuką sumontuoti patiems.

„Šiandien užfiksuoti gerus kadrus ir apdoroti nuotraukas telefone labai paprasta – tam sukurta daugybė programėlių. Lygiai taip pat paprasta išmaniuoju telefonu ir filmuoti, o vėliau sumontuoti bei gautus vaizdo įrašus apdoroti. Viskas, ko prireiks – kelios programėlės ir netrukus turėsite tobulą vasaros filmuką“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Svarbiausia – stabilus kadras

Vienas iš svarbiausių vaizdo įrašų komponentų – stabilus kadras. Juk nenorite, kad gražiausias vasaros akimirkas sugadintų rankų drebėjimas, dėl kurio gali gerokai nukentėti kokybė.

„Naujausiuose išmaniuosiuose, pavyzdžiui, „iPhone 12 Pro“ ir „Samsung Galaxy S21 Plus“ galima rasti vaizdo stabilizavimo sistemą, kuri automatiškai pašalina vaizdo drebėjimą. Visiems kitiems pravers programėlės „Emulsio“ („iOS“) ir „Shaky Video Stabilizer“ („Android“). Įkėlus įrašą iš galerijos, programėlė stabilizuos vaizdą ir pagerins vaizdo įrašo kokybę“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ekspertas pataria, kad reikėtų atkreipti dėmesį į apšvietimą ir nefilmuoti prieš saulę. Taip pat pasirinkti profesionalų režimą, kur realiuoju laiku galima keisti kameros nustatymus. Jei ieškoti tinkamos vietos nėra galimybės, pakoreguoti šviesumą ir spalvų ryškumą galėsite ir vėliau – nemokamose programėlėse „iMovie“ („iOS“) ar „KineMaster“ („Android“ ir „iOS“).

Pašalinkite nereikalingus traškesius

Norint, kad vaizdo įrašai atrodytų kuo profesionalesni ir kokybiškesni, daug dėmesio reikėtų skirti ir garsui. Tai yra, pašalinti nereikalingus traškesius, patylinti ar pagarsinti balsus.

„Viena geriausių programėlių, orientuotų į pradedančiuosius filmukų kūrėjus – „Adobe Premiere Rush“ („Android“ ir „iOS“). Visas valdymas labai intuityvus, tad vaizdo įrašų nustatymus, tarp kurių ir garso, galėsite keisti taip pat lengvai, kaip ir „Instagram“ filtrus. Prireikus, galėsite panaudoti išmanųjį redagavimo įrankį, kuris pagal tam tikrus algoritmus automatiškai sureguliuos apšvietimą, patildys garsą, kur jis per garsus ar traška“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Pagalba montuojant

Kai viskas nufilmuota, o nereikalingi traškesiai pašalinti, paskutinis žingsnis – viską sujungti į vieną filmuką. Kartu taip pat galėsite pakoreguoti nuotraukas bei prijungti jas prie vaizdo įrašo medžiagos. Tam puikiai pasitarnaus programėlės „Quik“ („Android“ ir „iOS“), „iMovie“ („iOS“) ir „KineMaster“ („Android“), leidžiančios greitai ir lengvai kurti aukštos kokybės vaizdo įrašus net ir neturintiems patirties.

„Programėlės leidžia greitai ir lengvai karpyti vaizdo įrašus, sukurti jiems subtitrus ar kitokio formato tekstą. Taip pat keisti spalvas ir papildyti gražiai atrodančiais efektais, muzikiniu fonu. Norėdami savo kūrinį galėsite pagreitinti arba sulėtinti, taip daugiau dėmesio skiriant gražiausioms šios vasaros akimirkoms“, – sako M. Vrubliauskas.

Sukurtą filmuką lengvai išeksportuosite ir išsaugosite telefono, kompiuterio atmintyje ar debesyje. Norėdami juo nedelsiant galėsite pasidalinti su draugais, pažįstamais ar net visu pasauliu, patalpinę jį socialiniuose tinkluose ar „Youtube“ kanale.

Daugiau apie tai, kaip sukurti neapmirštamą vasaros atostogų filmuką telefonu, galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Jaunius Špakauskas, „Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Kaip pasirūpinti plaukais šaltuoju sezonu?

Šaltasis sezonas – tikras išbandymas mūsų plaukams. Žema temperatūra, vėjas bei sausas oras patalpose gali pažeisti plaukus ir galvos odą. Plaukai gali tapti silpni, trapūs, prarasti blizgesį ir elastingumą. Norint išlaikyti gerą jų būklę ir žvilgesį, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą priežiūrą. Taigi, pasidomėkime, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus šaltuoju sezonu. Tinkama kasdienė priežiūra Pirmas žingsnis – pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones. Žiemą vertėtų rinktis šampūnus, kurie neišsausina galvos odos, taip pat rekomenduojama naudoti drėkinamuosius kondicionierius, kurie gali padėti apsaugoti plaukus

Šilutės rajone vyks karinės lauko taktikos pratybos

Sausio 29-30 d. Šilutės ir Klaipėdos r. taritorijoje vyks Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ karių pratybos. Jų metu Priekulės, Vilkyčių ir Saugų miesteliuose bei jų prieigose, Ažpurvių, Stonaičių, Bilviečio, Parubežio, Žagatpurvių, Jomantų ir Kalniškės miškuose bei aplinkui juos šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu vyks lauko taktikos pratybos. Pratybų metu nurodytose teritorijose keliais judės 9 transporto priemonės, bus naudojami imitaciniai šaudmenys (išskyrus ramybės val.), dūminė pirotechnika. Karinės inžinerinės priemonių nebus naudojama, žemės kasimo darbai nevyks.

Taip pat skaitykite