Kaip išsirinkti ventiliatorių voniai?
Žemiau pateikiame vadovą, kuris, tikimės, padės jums išsirinkti tinkamiausią vonios kambario ventiliatorių! Renkantis ventiliatorių reikėtų atsižvelgti į keturis pagrindinius aspektus. Tai:
- Ventiliatoriaus veikimas
Nuo našumo priklauso, kaip greitai ventiliatorius iš vonios kambario ištraukia garus arba blogus kvapus. Paprastai rekomenduojama, kad ventiliatoriaus galia būtų bent tris kartus didesnė už vonios kambario tūrį (kubatūrą). (Vonios kambario tūrį galima apskaičiuoti labai paprastai: paprasčiausiai padauginkite vonios kambario plotą ir jo aukštį).
- Ventiliacijos kanalo skersmuo
Atkreipkite dėmesį į vėdinimo kanalo, prie kurio bus prijungtas ventiliatorius, skersmenį. Dažniausiai tai būna 100 mm skersmens išleidimo anga, tačiau galima rasti ir 120, 125 ir 150 mm skersmens ortakių.
Jei statote namą arba iš esmės remontuojate vonios kambarį, tuomet ortakio skersmuo turėtų priklausyti nuo patalpos dydžio ir numatomo ventiliatoriaus našumo (efektyvesniems ventiliatoriams reikia didesnio skersmens ortakių).
- Montavimo būdas ir vieta
Praktiškai bet kuris ventiliatorius yra tinkamas montuoti ant sienos. Montuojant ant lubų, ventiliatorius turi turėti rutulinius guolius.
Atskiras klausimas – ventiliatoriaus vieta. Jei planuojate įrengti ventiliatorių virš vonios/dušo kabinos (arba netoli jų) arba bet kurioje kitoje vietoje, kur kyla pavojus, kad ventiliatorius gali būti apipiltas vandeniu, reikėtų naudoti 12 V ventiliatorių (tai saugios įtampos ventiliatorius).
- Funkcijos
Ventiliatoriai skiriasi savo funkcijomis. Pagrindinės funkcijos ir (arba) įrangos tipai:
- Standartinės versijos ventiliatorius – ventiliatorius be jokių papildomų funkcijų. Jį galima įjungti atskiru jungikliu ant sienos. Praktikoje tokio tipo ventiliatoriai dažnai jungiami prie šviesos jungiklio (ventiliatorius įjungiamas ir išjungiamas kartu su šviesa).
- Ventiliatorius su laikmačiu (uždelsto veikimo) – tai ventiliatorius, kuris išsijungęs veikia dar kelias minutes (paprastai šį laiką galima reguliuoti), kad išėjus iš vonios išvalytų orą.
- Ventiliatorius su drėgmės jutikliu – ventiliatorius, kuris gali automatiškai įsijungti, jei drėgmės lygis patalpoje pasiekia tam tikrą lygį. Ventiliatoriai su drėgmės jutikliais taip pat turi laikmatį ir (arba) laiko atidėjimą.
- Ventiliatorius su judesio jutikliu – ventiliatorius, kuris gali įsijungti automatiškai, jei jame įmontuotas jutiklis užfiksuoja judesį patalpoje. Judesio jutiklio ventiliatoriai taip pat turi laikmatį ir (arba) laiko atidėjimą. Ventiliatorius veikia tol, kol jaučia judesį. Kai ventiliatorius nustoja jausti judesį, jis dar kurį laiką veikia ir išsijungia.
- Nuolat veikiantys ventiliatoriai – šio tipo ventiliatoriai pastaraisiais metais vis labiau populiarėja, nes vis daugiau klientų vertina nuolatinį tinkamo mikroklimato palaikymą vonios kambaryje. Nuolatinė oro kaita vonios kambaryje sumažina, pavyzdžiui, grybelio ant sienos atsiradimo riziką.
Daugiau informacijos ir platų ventiliatorių voniai pasirinkimą galite rasti internete.
pr2023/34