Kaip išsirinkti vandens šildytuvą?
Vandens šildytuvai gali būti ganėtinai skirtingi. Tad nenuostabu, jog daliai žmonių sunku pasirinkti tinkamą variantą. Įprastai rekomenduojama atsižvelgti į boilerio galingumą, talpą, tvirtinimo ypatumus, vandens įkaitimo trukmę. Žinoma, jų egzistuoja ir gerokai daugiau.
Taigi, trumpai aptarkime, kaip išsirinkti tinkamą vandens šildytuvą.
Kas yra vandens šildytuvas?
Vandens šildytuvas – tai prietaisas, naudojamas vandeniui šildyti. Esminė jo paskirtis yra tiekti karštą vandenį maudymuisi, drabužiams skalbti, indams plauti ir įvairiems kitiems buities darbams. Vandens šildytuvai skirstomi į skirtingus tipus, priklausomai nuo jų galingumo bei naudojimo ypatumų – elektrinius, momentinius ir kombinuotus. Kiekvienas variantas turi ir privalumų, ir trūkumų.
Renkantis svarbu atsižvelgti į nemažai skirtingų aspektų bei įvertinti savo galimybes.
Kaip išsirinkti vandens šildytuvą?
Renkantis tinkamą vandens šildytuvą rekomenduojama atsižvelgti į šiuos aspektus:
- Galingumą
- Talpą
- Vandens įkaitimo trukmę
- Tvirtinimo ypatumus
Vandens šildytuvo galingumas yra nurodomas vatais (W). Įprastai pagrindiniams poreikiams patenkinti užtenka 1500–2000 W boilerio. Tiesa, jų esama ir gerokai galingesnių – net iki 7000 W. Kita vertus, šildytuvo talpa yra ne ką mažiau svarbus aspektas. Nedidelei šeimai gali pakakti maždaug 100 litrų boilerio. Šį skaičių galima koreguoti, atsižvelgiant į savo poreikius. Vandens įkaitimo trukmė – dar vienas svarbus aspektas renkantis. Trukmė gali svyruoti nuo pusvalandžio iki 3–4 val. Taigi, pravartu į tai atsižvelgti.
Svarbu paminėti, jog kai kurie šildytuvai yra tvirtinami vertikaliai, o kiti horizontaliai. Kiekvienam žmogui gali būti reikalingi skirtingi variantai, atsižvelgiant į konkrečios patalpos sąlygas.
Jeigu patiems pasirinkti sunku, pasidomėkite, galbūt vandens šildytuvų, boilerių parduotuvė galės pasiūlyti konsultantus, kurie padės apsispręsti.
Papildomos funkcijos
Kai kurie vandens šildytuvai pasižymi įvairiomis papildomomis funkcijomis. Tai gali būti temperatūros kontrolė, integruotas ekranas, apsauga nuo užšalimo ar perkaitimo, WiFi ryšys ir panašiai. Žinoma, įprastai papildomos funkcijos didina galutinę boilerio kainą. Taigi, renkantis tinkamą variantą svarbu įvertinti savo poreikius bei galimybes. Galbūt kai kurie dalykai jums nėra reikalingi.
pr2024/34