Kaip geriausia fotografuoti telefonu?
Modernūs išmanieji telefonai yra ypač patogūs, nes leidžia kokybiškai užfiksuoti mus supančią aplinką. Ir visa tai galima atlikti su tuo pačiu prietaisu, kuriuo skambiname ar naršome internete. Visgi patrauklioms nuotraukoms techninių prietaiso galimybių tikrai neužtenka.
Tad kaip užfiksuoti puikias nuotraukas, kuriomis norėtųsi dalintis su kitais?
„Dar prieš keletą metų išmaniuosiuose telefonuose buvo įdiegti fiksuoti objektyvai, mažo jautrumo jutikliai, o jų veikimas prasto apšvietimo sąlygomis buvo tiesiog nepavydėtinas. Šiandien fotografavimo technologija žengė didelius žingsnius į priekį. Tam, kad padarytume įspūdingą nuotrauką, užtenka tiesiog nuspausti telefono fotografavimo mygtuką. Kita vertus, norint įamžinti išties įspūdingas gamtovaizdžių, portreto, asmenukės ar naktinio vaizdo nuotraukas – tikrai pravers keli patarimai“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.
Ekspertė dalijasi patarimais, leisiančiais džiaugtis kokybiškomis nuotraukomis.
Gamtovaizdžiui įamžinti
Kiekvieną kartą prieš pradedant fotografuoti būtina pasitikrinti telefono kameros nustatymus ir juos pritaikyti prie skirtingo objekto fotografavimo. Įamžinant peizažą, derėtų nusistatyti tokias parinktis, kad vaizdai būtų įrašomi didžiausia įmanoma raiška.
„Jei norite, kad nuotraukose būtų išlaikyta kokybė, nefotografuokite 10 MP raiška, jei jūsų išmanusis gali pasiekti 40 MP. Ir nors paveiksluoti mažesne raiška renkamasi dėl telefono atminties stygiaus, tačiau tik fotografuojant aukščiausia raiška gausite kokybiškiausias nuotraukas. Be to, tinkamam gamtovaizdžio įamžinimui ypač svarbi ir nuotraukos kompozicija. Todėl kiekvieną kartą fotografuojant rekomenduotina laikytis trečdalio taisyklės, kai vaizdas yra padalinamas į tris horizontalias bei vertikalias dalis, leidžiančias geriau įžvelgti įamžinamus objektus. Šios taisyklės laikytis labai paprasta, nes daugelyje išmaniųjų telefonų rasite kameros tinklelio parinktį, kuri ekraną padalins automatiškai“, – teigia U. Eidžiūnaitė.
Puikiam portretui
Vienos dažniausiai daromų nuotraukų – tai portretai. Nepaisant populiarumo, fotografuojant portretus taip pat yra ko pasimokyti.
„Fotografuodami portretą telefoną laikykite vertikaliai ir pasirinkite neperkrautą foną, kuris išryškintų gražiausius fotografuojamo žmogaus bruožus. Kertinė gero portreto sudedamoji dalis – tai gerai subalansuotas apšvietimas, kuris pritaikomas telefone reguliuojant užrakto greitį ir vaizdo jutiklio jautrumą (ISO). Pradedančiajam tai gali pasirodyti pernelyg sudėtinga, todėl išmaniuosiuose telefonuose rasite ir šiam tikslui specialiai sukurtą portreto režimą. Tokiu būdu telefonas perjungia pagrindinę kamerą į teleobjektyvo kamerą bei automatiškai sureguliuoja apšvietimą. Tai leidžia išvengti papildomų rūpesčių“, – sako U. Eidžiūnaitė.
Tobuloms asmenukėms
Asmenukių darymas yra svarbi meninė raiškos forma, tapusi šių dienų neišvengiamybe. Tad ką daryti, kad mūsų užfiksuotos asmenukės leistų išsiskirti?
„Fiksuojant asmenukes ypač svarbu didelė kameros raiška ir plačios apimties kameros kampas, praverčiantis, kai fotografuojamės ne vieni. Būtent todėl modernieji išmanieji telefonai, pavyzdžiui, naujasis „Huawei P50 Pro“ gali pasiūlyti 13 MP raiškos ir itin plataus 100 laipsnių kampo priekinę kamerą. Ne mažiau svarbu ir pats kampas, kuriuo daroma asmenukė. Tad norint džiaugtis išties kokybišku atvaizdu, turėtumėte išbandyti įvairius nuotraukos darymo rakursus, leisiančius pasiekti geriausio rezultato. Fotografuojant save patartina fotoaparatą laikyti virš galvos, be to, galite bandyti ir kiek pakreipti prietaisą, kad gautųsi originalesnė nuotrauka“, – išskiria U. Eidžiūnaitė.
Nakties vaizdams išryškinti
Naktinė fotografija išmaniuoju telefonu iš pirmo žvilgsnio reikalauja ne menko pasiruošimo: tamsoje susiduriame su prastu apšvietimu, dideliu spalvų kontrastu. Laimė, naujieji išmanieji telefonai tam yra puikiai pritaikyti ir leidžia užfiksuoti ne mažiau kokybiškas nuotraukas nei dieną.
„Fotografuojant tamsiu paros metu derėtų nusistatyti naktinį režimą, kuris automatiškai apskaičiuoja apšvietimo laiką, atsižvelgiant į esamos šviesos intensyvumą. Naudojant šį režimą tereikia palaukti kol prabėgs nustatytas laikas, reikalingas vaizdui apšviesti. Reikėtų nepamiršti, jog geriausias būdas išvengti judesio susiliejimo ir gauti tikrai ryškią nuotrauką net ir ilgesnio laukimo metu – tai stabilumo palaikymas, kurį pasiekti padeda nešiojamas trikojis. Nuotraukos kokybę išlaikysite ir pasitelkę keletą gudrybių: fotografuodami stenkitės kiek įmanoma labiau išnaudoti natūralų apšvietimą net ir tamsiuoju paros laiku, naudojant mėnulio, gatvės žibintų ar reklaminių stendų šviesą“, – pataria U. Eidžiūnaitė.
Skaistė Barauskienė, „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse
https://www.youtube.com/watch?v=FdoVytKKFTE