Ką Vydūno bibliotekoje, Pagėgiuose, veikė Justė Arlauskaitė – Jazzu?

Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje svečiavosi ypatinga viešnia – viena ryškiausių šalies dainininkių, Lietuvos elektronikos, pop, eksperimentinės muzikos atlikėja, dainų autorė, televizijos projektų veidas, įvairių vaidmenų kino juostose kūrėja, daugybės muzikos apdovanojimų laureatė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Šios gilios asmenybės talentas įvertintas ne tik Lietuvoje (Auksinio disko laureatė „Auksinių diskų“ apdovanojimuose, daugiausiai M.A.M.A. muzikos apdovanojimų pelniusi atlikėja), bet ir Europoje (geriausia Baltijos šalių atlikėja MTV Europos muzikos apdovanojimuose).

Šį, 2021 m. rugsėjo 23 d. vykusį ir didžiulio Pagėgių krašto visuomenės susidomėjimo sulaukusį susitikimą su Juste Arlauskaite-Jazzu padovanojo elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, valdantis elektros energijos srautus Lietuvoje bei palaikantis stabilų visos elektros energetikos sistemos darbą. Dainininkę Justę Arlauskaitę-Jazzu ir su ja kartu atvykusį susitikimo moderatorių – visuomenininką, renginių, įvairių projektų organizatorių bei vedėją, Pilietinių iniciatyvų centro (Vilnius) vadovą Girvydą Duoblį pasveikino ir susirinkusiesiems pristatė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė. Vadovė pasidžiaugė, jog bibliotekos rudens renginių ciklas prasidėjo šiltu, gražiai kultūrinei bendrystei suburiančiu renginiu.

Tardama sveikinamąjį žodį pagėgiškiams, vakaro viešnia Justė Arlauskaitė-Jazzu teigė besižavinti jaukiomis, moderniomis bibliotekos erdvėmis, atviravo čia pajutusi labai gerą aurą ir akcentavo norėsianti dar ne kartą sugrįžti naujiems susitikimams. Sulaukusi daug renginio dalyvių klausimų apie savo kūrybinį kelią ir ypač – apie jo pradžią, Justė Arlauskaitė-Jazzu pabrėžė, jog jos pašaukimas kurti yra įgimtas – visa dainininkės šeima yra prisilietusi prie muzikos, o tėvai nuo pat mažumės skatino jos norą muzikuoti ir lavino kūrybinius gebėjimus. Atlikėja dalinosi prisiminimais apie dar ansktyvojoje paauglystėje atsiskleidusį savo muzikinį talentą, kuomet buvo parašyta pirmoji jos kūrybos daina, baigti mokslai muzikos mokykloje ir pradėta koncertuoti Lietuvoje bei užsienyje vykusiuose džiazinės muzikos koncertuose.

Dainininkė teigė, jog žmogaus varomąją galią sudaro meilė, kurią ji apibūdino kaip atviros širdies kalbą, ir kūryba, nes kurdamas žmogus tampa geresnis, emociškai brandesnis bei dvasiškai gilesnis. Kaip vieną esminių žmogaus reikmių kūrėja akcentavo sielos higieną, kurią ji pati siekia užtikrinti daug dėmesio skirdama gilinimuisi į psichologiją, švietėjišką literatūrą, įvairias dvasines praktikas bei saviritualus. Savo dabartinį gyvenimą Justė Arlauskaitė-Jazzu vadina kupiną spalvų, kurios atsiveria aktyviai dalyvaujant televizinėje, koncertinėje bei kūrybinėje veikloje.

Susitikimas nuskaidrintas dainininkės atlikta pirmąja savo kūrybos daina „Paskutiniai laivai“ bei vienu žymiausių, jautriausių ir patriotiškiausių muzikos kūrinių „Rudens naktis sustojo“. Dėkodama už įsimintiną, šviesų ir pakylėtos nuotaikos kupiną vakarą bei kviesdama dar ir dar kartą sugrįžti į Pagėgius, bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė vakaro svečiams Justei Arlauskaitei-Jazzu bei Girvydui Duobliui įteikė po simbolinę atminimo dovaną. Skirstytis neskubėta – norintieji galėjo įsiamžinti nuotraukoje su talentingąja ir charizmatiškąja Jazzu.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė širdingai dėkoja Pagėgių savivaldybės kultūros centrui bei Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklai už gražų bendradarbiavimą organizuojant šį renginį.

Sonata Nognienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno  viešosios bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Diena, kai nesisekė moterims ir degė namas Juknaičiuose

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Blaivi 38-erių m. moteris išvažiuodama iš automobilio parkavimo vietos atbuline eiga užkliudė pro šalį ėjusią 82-ejų metų senolę. Tai įvyko spalio 2-os popietę automobilių stovėjimo aikštelėje Knygnešių g., Šilutėje. Nukentėjusioji pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Spalio 2 d. prieš vidurnaktį degalinėje Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivi (3,44 prom.) 25-erių moteris, gim. 1999 m., neturėdama vairuotojo pažymėjimo, važiuodama automobiliu „Mercedes Benz ML 270“ atbuline eiga atsitrenkė į degalinėje esančią lauko prekybos lentyną

Informacija apie prekes ir paslaugas – tik lietuviškai

Seimas priėmė Valstybinės kalbos įstatymo pataisas. Jos numato, kad nuo 2026 m. informacija apie parduodamas prekes ir teikiamas paslaugas turi būti teikiama ir prekės ženklinamos valstybine kalba. Privalės aptarnauti valstybine kalba Lietuvoje prekes parduodantys ar paslaugas teikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai privalės užtikrinti tiesioginį gyventojų aptarnavimą valstybine kalba Vyriausybės nustatytu lietuvių kalbos mokėjimo lygiu. Šis reikalavimas nebus taikomas šalyje laikinai prekes parduodantiems fiziniams asmenims ar fiziniams asmenims. Pakeitimų iniciatoriai tikina, kad vis daugiau susiduriama su

Dėl kaimo turistų registravimo bus taikoma išimtis

Seimas priėmė Turizmo įstatymo pataisas, pagal kurias kaimo turizmo paslaugų teikėjui nebeliks pareigos per 24 valandas informuoti apie apsistojusius Lietuvos gyventojus. Pagal 2022 m. priimtą naują Turizmo įstatymą kaimo sodybų savininkai būtų turėję nuo šių metų liepos 1 d. informacinėje sistemoje operatyviai registruoti kiekvieną, apsistojantį Lietuvos kaime. Pasak Seimo nario Andriaus Bagdono, šis Ekonomikos komiteto narių inicijuotas pakeitimas skirtas kaimo turizmo paslaugų teikėjams, kuriems šiuo metu galiojantys pertekliniai ir neproporcingai dideli reikalavimai kelia pakankamai didelę administracinę naštą. „Nuo liepos 1

Šilutės bibliotekoje pristatyta debiutinė Jono Jauniaus knyga

Rugsėjo 28 d., šeštadienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Jono Jauniaus debiutinė knyga „Mano gyvenimo fizika“. Dalinamės literatės Irenos Arlauskienės įžvalgomis apie pristatymą bei renginio akimirkomis. Naujos knygos šviesa Nuostabus jausmas paimti į rankas naują knygą. Norėčiau tikėti, kad lietuviams jis yra net truputį šventas, jei prisimenam pirmąją knygą, knygnešystės laikus, kovas už žodžio laisvę okupacijos metais. Tai, žinoma, jau su istorija susieti dalykai, bet už juos nė kiek ne mažesnis yra autoriaus savo pirmosios knygos sutikimo džiaugsmas.

Taip pat skaitykite