Ką reikia žinoti apie gerybinius odos navikus ir kur juos galima pašalinti?

Gerybiniai odos navikai yra labai įvairi odos darinių grupė. Jie skiriasi priežastimis, simptomais, gydymu ir kt. Gerybinių odos navikų yra kiekviename ir jie vystosi visą gyvenimą. Tai karpos, apgamai, odos papilomos, dermatofibromos, seborėjinės keratozės („senatvinės karpos“), hemangiomos, lipomos ir kt.

Pavyzdžiui, karpas sukelia žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija, seborėjines keratozes veikia su amžiumi susiję odos pokyčiai ir žalingų UV spindulių poveikis, o lipomos yra poodinės riebalų ląstelės, uždarytos maišelyje.

Nors gerybiniai odos navikai skiriasi savo kilme ir išraiška, jie visi turi tam tikrų bruožų, dėl kurių jie gali būti klasifikuojami kaip nepiktybiniai odos dariniai, pavyzdžiui:

  • Neplinta į gretimus audinius ar tolimus organus
  • Lėtas augimas ir nekintamas laikui bėgant
  • Neinvazinis augimas (t.y. aplinkinių audinių pažeidimas)
  • Aiškūs, reguliarūs kontūrai, aiškios ribos
  • Jokių lydinčių simptomų, tokių kaip šlapinimasis, niežulys, kraujavimas, skausmas, uždegimas. Simptomai gali pasireikšti, nebent auglys yra didelis ir mechaniškai spaudžia gretimas kraujagysles ar nervus arba buvo traumuotas.
  • Vienoda spalva
  • Jokių aplinkinių odos pakitimų, padidėję gretimi limfmazgiai

Norint diagnozuoti gerybinius navikus, papildomų tyrimų dažniausiai nereikia

Retais atvejais citologija arba histologija atliekama esant neapibrėžtai, netipinei raiškai ar panašumui į piktybinius darinius. Tik labai retais atvejais gerybiniai odos navikai vizualiai primena odos vėžį. Todėl atsiradus naujiems, įtartiniems odos dariniams, nedelskite ir kreipkitės į dermatologą.

Konsultacijos metu buvo aptartas dispozicijos tinkamumas. Šalinimo būdas priklauso nuo darinio tipo. Gerybiniai odos dariniai nekelia pavojaus sveikatai, todėl, siekiant geresnių kosmetinių rezultatų, juos reikia šalinti tik paciento pageidavimu. Populiariausi gerybinių odos darinių šalinimo būdai yra lazerinė destrukcija, elektrochirurginė destrukcija, chirurginė intervencija. Šios procedūros atliekamos ambulatoriškai taikant vietinę nejautrą, todėl pacientai gali vykti namo tą pačią dieną.

Kai kurie gerybiniai odos dariniai, pvz., karpos ir moliuskai, gali būti gydomi vietiniais vaistais. Tačiau gydymo kursas ilgas ir pacientai ne visada laikosi nustatyto gydymo plano.

Kur galima profesionaliai pasirūpinti savo oda?

Pošiūno kliniką 2015 metais įkūrė gydytojas Gintas Pošiūnas. Turėdami ilgametę lazerinės medicinos ir chirurgijos patirtį, profesionalią gydytojų komandą ir naujausią lazerinę įrangą, šiandien Pošiūno klinika gali greitai ir saugiai padėti išspręsti kartais ir sudėtingas odos problemas.

Pošiūno klinikos gydytojai konsultuoja ir sėkmingai gydo lazeriu kraujagyslių navikus – įgimtas ir įgytas hemangiomas, teleangiektazijas ant veido ir kojų, lazeriu šalina apgamus ir kitus odos darinius. Dermatologas konsultuoja ir gydo visas odos ligas. Gali atlikti kosmetines lazerio procedūras, Botox ir natūralaus plazmos užpildo injekcijas. Bendrosios praktikos slaugytojos atlieka mezoterapiją, biologinę regeneraciją, plazmos injekcijas ir plaukų šalinimą lazeriu.

Klinikoje priimami įvairaus amžiaus pacientai – nuo ​​naujagimių iki senyvo amžiaus žmonių. Įgimtos odos defektai, įvairios odos deformacijos, traumų ir nudegimų randų pasekmės, kosmetinės odos ar kosmetinės procedūros.

Leiskite sau pasitikėti savimi ir pašalinkite odos trūkumus lengvai ir be skausmo. Juk svarbiausia pasitikėti savimi ir gerai jaustis, o jei tai eina padaryti paprastai ir be skausmo tikrai galima sau leisti.

pr2022/100

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Diena, kai nesisekė moterims ir degė namas Juknaičiuose

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Blaivi 38-erių m. moteris išvažiuodama iš automobilio parkavimo vietos atbuline eiga užkliudė pro šalį ėjusią 82-ejų metų senolę. Tai įvyko spalio 2-os popietę automobilių stovėjimo aikštelėje Knygnešių g., Šilutėje. Nukentėjusioji pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Spalio 2 d. prieš vidurnaktį degalinėje Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivi (3,44 prom.) 25-erių moteris, gim. 1999 m., neturėdama vairuotojo pažymėjimo, važiuodama automobiliu „Mercedes Benz ML 270“ atbuline eiga atsitrenkė į degalinėje esančią lauko prekybos lentyną

Informacija apie prekes ir paslaugas – tik lietuviškai

Seimas priėmė Valstybinės kalbos įstatymo pataisas. Jos numato, kad nuo 2026 m. informacija apie parduodamas prekes ir teikiamas paslaugas turi būti teikiama ir prekės ženklinamos valstybine kalba. Privalės aptarnauti valstybine kalba Lietuvoje prekes parduodantys ar paslaugas teikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai privalės užtikrinti tiesioginį gyventojų aptarnavimą valstybine kalba Vyriausybės nustatytu lietuvių kalbos mokėjimo lygiu. Šis reikalavimas nebus taikomas šalyje laikinai prekes parduodantiems fiziniams asmenims ar fiziniams asmenims. Pakeitimų iniciatoriai tikina, kad vis daugiau susiduriama su

Dėl kaimo turistų registravimo bus taikoma išimtis

Seimas priėmė Turizmo įstatymo pataisas, pagal kurias kaimo turizmo paslaugų teikėjui nebeliks pareigos per 24 valandas informuoti apie apsistojusius Lietuvos gyventojus. Pagal 2022 m. priimtą naują Turizmo įstatymą kaimo sodybų savininkai būtų turėję nuo šių metų liepos 1 d. informacinėje sistemoje operatyviai registruoti kiekvieną, apsistojantį Lietuvos kaime. Pasak Seimo nario Andriaus Bagdono, šis Ekonomikos komiteto narių inicijuotas pakeitimas skirtas kaimo turizmo paslaugų teikėjams, kuriems šiuo metu galiojantys pertekliniai ir neproporcingai dideli reikalavimai kelia pakankamai didelę administracinę naštą. „Nuo liepos 1

Šilutės bibliotekoje pristatyta debiutinė Jono Jauniaus knyga

Rugsėjo 28 d., šeštadienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Jono Jauniaus debiutinė knyga „Mano gyvenimo fizika“. Dalinamės literatės Irenos Arlauskienės įžvalgomis apie pristatymą bei renginio akimirkomis. Naujos knygos šviesa Nuostabus jausmas paimti į rankas naują knygą. Norėčiau tikėti, kad lietuviams jis yra net truputį šventas, jei prisimenam pirmąją knygą, knygnešystės laikus, kovas už žodžio laisvę okupacijos metais. Tai, žinoma, jau su istorija susieti dalykai, bet už juos nė kiek ne mažesnis yra autoriaus savo pirmosios knygos sutikimo džiaugsmas.

Taip pat skaitykite