Jaunojo pianisto Pijaus Pirogovo rečitalis

Jau tapo tradicija, kad Šilutės meno mokykla rengia talentingiausių savo mokinių koncertus. Šilutiškiai klausėsi brolių Kasparo ir Jorio Mikužių koncertų – fortepijoninės muzikos vakarų, o štai liepos 3 dieną savo rečitalį sugrojo Pijus Pirogovas, rugsėjį išvyksiantis mokytis prestižinėje Purcell‘o muzikos mokykloje Jungtinėje Karalystėje.

Meno mokykloje

Tą vakarą gausus būrys šilutiškių, namiškių, Pijaus mokytojų iš Pamario progimnazijos skubėjo į Meno mokyklą. Atvyko būrys savivaldybės vadovų. Koncertui ir žiūrovams pritaikytoje pirmojo aukšto jaukiai apšviestoje fojė visos vietos buvo užpildytos.

Vakarą Pijus pradėjo grodamas kartu su savo fortepijono mokytoja Liudmila Kašėtiene-Mikkelsen, kuri buvo ir viso koncerto vedėja. Vienas po kito skambėjo D. Scarlatti, L. van Bethoveno, B. Dvariono, F. Listo ir kitų kompozitorių kūriniai. Juos Pijus atliko atmintinai, tuo užburdamas visus žiūrovus. L. Kašėtienė-Mikkelsen pasidžiaugė, kad Pijus didelio darbštumo ir talento dėka yra daugybės nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas.

„Pijus grojo su kameriniais ir simfoniniais orkestrais, koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Šveicarijoje, Italijoje. Ne kartą jo atliekama muzika skambėjo Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijoje. Jaunasis atlikėjas yra dalyvavęs daugiau kaip 40-yje įvairių konkursų, iš kurių 25-iuose tapo pirmosios vietos laureatu bei 8-iuose – GRAND PRIX laimėtoju“, – vardijo Pijaus mokytoja, tuo pačiu pasidžiaugdama, kad į koncertą atėjo daug jos buvusių mokinių.

Sveikinimai

Sveikinimo ir padėkos žodį tarė Meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Dėkojo Pijui už mokyklos vardo garsinimą, už muzikalumą ir profesionalumą. Linkėjo, kad ateityje atsivertų visų didžiųjų salių durys ir išsipildytų visos svajonės. Rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo, kad šis vakaras – tai Pijaus atsisveikinimo su mokykla vakaras: „Tu siekei savo tikslo ir esi įvertintas – įveikei pirmąjį laiptelį. Mokytis Jungtinėje karalystėje – didelis pasiekimas. Esame pakerėti tavo talento“. Meras dėkojo Pijui ir mokytojai Liudmilai  už profesionalumą, atsidavimą darbui ir krašto garsinimą.

Pijaus tėtis suskubo sumontuoti filmuką „Pijaus kelias“, kuriame atsispindėjo Pijaus  muzikinis kelias nuo 2014 metų, kai jam buvo tik penkeri su puse metų. O štai šiemet Pijus jau baigė Pamario progimnaziją ir Meno mokyklą.

Susirinkę žiūrovai taip lengvai jaunojo muzikanto nepaleido. Vis skambėjo nauji kūriniai.

Pijaus mama Neringa Pirogova dėkodama už gražų vakarą kalbėjo: „Visiems labai labai dėkoju, kad po dienos darbų radote ir laiko, ir noro ateiti ir pabūti kartu, panirti į muzikinių epochų sūkurį, įsileisti į širdis nuostabias melodijas“. Dėkojo merui Vytautui Laurinaičiui, vicemerui Tomui Budrikiui, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjai Dainorai Butvydienei už buvimą kartu, už paramą bei palaikymą. Nuoširdų ačiū tarė Meno mokyklos direktorei Daivai Pielikienei už pagalbą, patarimus ir idėjas ruošiant rečitalį. „Taip pat ačiū nuostabiajai mokytojai Liudmilai Kašėtienei Mikkelsen, kuri kaip visada viską padaro tobulai, neskaičiuodama savo nei darbo, nei poilsio valandų, atiduodama visas jėgas, ir be galo ačiū Pijui, kuris savo atliekama muzika, manau, palietė kiekvieną tą vakarą buvusį kartu. Tavo kelias tik prasideda, tad su tokia jėga eik ir toliau, žavėk visus savo subtilia muzikos kalba“, – jaudindamasi kalbėjo Pijaus mama Neringa.

Gėlių ir dovanų lietus apipylė vakaro kaltininką. Sveikino namiškiai, Pijaus mokytojos, draugai ir kaimynai, giminės. Nusitęsė ilga sveikintojų eilutė. Šypsena ilgai nedingo nuo Pijaus veido.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite