Ilgaamžių pavasaris Pamario senjorų namuose

Šilutėje, prie Šyšos upės, įsikūrusiuose privačiuose Pamario senjorų slaugos ir globos namuose pasitiko besišypsančios darbuotojos ir ant sienų iš gėlyčių sudėlioti skaičiai 90 ir 95. Dvi šių namų gyventojos tądien šventė savo gimtadienius. Ant stalo garavo kava, puikavosi legendinis skanėstas „Skruzdėlynas“.

Aldona Kalinauskienė (kairėje) ir Bronė Kuskienė su sveikintojais.

Netrukus pasirodė jubiliatės: Aldona Kalinauskienė ir Bronė Kuskienė. Pasipuošusios ir besišypsančios. Jubiliates pasveikino Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.
Išsaugojo meilę žmonėms
Aldona Kalinauskienė gimė Karališkių kaime (Anykščių r.). Tėvai turėjo tik dvi dukteris, tad 20 ha ūkyje triūsti tekdavo ir dukroms. Teko paganyti ir gyvulius, kad tik galėtų kokį gražesnį drabužį įsigyti. Baigusi keturias pradinės mokyklos klases, pasakė tėvams, kad labai norėtų mokytis, tėvai tokiam dukros norui neprieštaravo. 1952 m. baigusi Vilniaus universitetą, atvyko darbuotis į Šilutės pirmąją vidurinę mokyklą.
Devyniasdešimtmetė Aldona vis dar domisi politika, žiūri įvairias televizijos laidas. Apgailestauja, kad pablogėjus regėjimui (po daugelio metų, praleistų prie knygų ir daugybės mokinių sąsiuvinių) nebegali skaityti. Džiaugėsi, kad šalia esantys žmonės jai labai geri. Pažinojusieji mokytoją A. Kalinauskienę ją mena, kaip labai puikios kvalifikacijos lituanistę, daug dėmesio skyrusią kalbos ugdymui. Kukliai apsirengusi, paprastai susišukavusi mokytoja buvo labai mėgstama mokinių.
Mokytoja ir dabar žavi bendravimo paprastumu, minčių sklandumu, išsaugota išskirtine kalbos dovana, meile žmonėms ir gimtinei Lietuvai. Pasakojo, kad gyvena gražiame kambaryje, kur už lango netrukus prasiskleis magnolijos žiedai. Penktadieniais atvažiuoja dukra, papasakoja apie anūkę, gyvenančią užsienyje. Moteris nuoširdžiai džiaugėsi dovanomis ir mielai fotografavosi.
Prabėgę metai tarsi kažkur dingo…
Metai neslegia
95-erių Bronė Kuskienė gimė Vainuto miestelyje. Augo devynių vaikų šeimoje. Visiems teko daug ir sunkiai triūsti tėvų ūkyje: šerti ir melžti karves, ganyti gyvulius, kad galėtų išgyventi didelė šeimyna. Būsimasis vyras Petras buvo šilutiškis, tad gyvenimo kelias ir atvedė į Šilutę.
Su ašaromis akyse moteris prisiminė dešimtmetį, praleistą tremtyje. Pasakojo, kad išvežė su trimis sūnumis ir vyru, o grįždami parsivežė dar ir tremtyje gimusią dukrytę. Gyvenimas nelepino, teko iškęsti daug vargo, kentėti badą ir šaltį. Lietuvoje vėliau gimė dar du vaikai. Užaugino šešis vaikus – tris sūnus ir tris dukras. Buvo namų geroji dvasia.
Su vyru (prieš 20 metų jis iškeliavo Anapilin) daug metų giedojo bažnyčios ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo chore „Pamario aidas“. Mėgo ir namuose padainuoti. Šiandien garbingo jubiliejaus sulaukusi Bronė džiaugiasi dvidešimčia vaikaičių ir penkiolika provaikaičių. Labai atgyja, kai atvažiuoja sūnus Povilas su marčia (kiti du sūnūs jau iškeliavę Anapilin).
Neskubėjome išeiti iš jaukių namų. Vis norėjosi dar ko nors paklausti, kol atmintis gyva ir gyvas žodis sklinda į mūsų širdis.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite