Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojai.

Sodyba „Po vienu rūmu“ (Šalčininkų r.) pelnė pirmąją vietą.

Šiemet trečią kartą organizuotas etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas. Tarp nugalėtojų  ir Šilutės bei Pagėgių sav. sodybos.

Konkurso tikslas – skatinti etninės kultūros ir tautinio paveldo (tradicinės architektūros, tradicinių amatų, gyvūnų bei augalų nacionalinių veislių, kulinarinio paveldo, etnokultūrinės žinijos, papročių, gamtą tausojančio gyvenimo būdo) plėtrą kaimo turizmo sektoriuje.

III vieta atiteko sodybai „Ėvė“ (Šilutės r.).

Pasibaigus kaimo turizmo vasaros sezonui, išrinkti šių metų konkurso nugalėtojai. Jais tapo:

  • I vieta – sodyba „Po vienu rūmu“ (Šalčininkų r.),
  • II vieta – Suvalkiečio sodyba (Šakių r.),
  • II vieta – etnografinė Bilionių sodyba „Gīvenėms“ (Šilalės r.),
  • III vieta – sodyba „Ėvė“ (Šilutės r.).

Šios sodybos pripažintos ir šių metų geriausiomis etnokultūrinėmis savo etnografinio regiono sodybomis: „Po vienu rūmu“ – Dzūkijos (Dainavos), Suvalkiečio sodyba – Sūduvos, Bilionių sodyba – Žemaitijos, „Ėvė“ – Mažosios Lietuvos.

Kitoms konkurso dalyvėms skirtos specialiosios nominacijos už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje:

  • Sodybai „Šilas“ (Varėnos r.) – nominacija už Dzūkijos (Dainavos) amatų bei kulinarinio paveldo puoselėjimą ir sklaidą
  • Ažvinčių sodybai (Ignalinos r.) – nominacija už Aukštaitijos mažųjų dvarelių savitos kultūros puoselėjimą
  • Sodybai „Mociškių palivarkas“ (Pagėgių sav.) – nominacija už Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo puoselėjimą ir sklaidą
  • Laumės sodyba prie Mūšos tyrelio (Joniškio r.) pripažinta 2022 m. geriausia etnokultūrine Aukštaitijos sodyba

Sodybai „Mociškių palivarkas“ (Pagėgių sav.) atiteko nominacija už Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo puoselėjimą ir sklaidą.

Sodybai „Dobilynė“ (Vilkaviškio r.) skirta padėka už dėmesį etninei kultūrai ir aplinkai. Sodybai „Garsios tylos observatorija“ (Kėdainių r.) skirta padėka už dalyvavimą konkurse.

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą organizuoja Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija bei Turizmo rinkodaros asociacija TURA.

Konkurso prizines vietas užėmusioms sodyboms suteikiamas etnokultūrinės sodybos ženklas. Jos apdovanojamos Etninės kultūros globos tarybos įsteigtu prizu – graviruotomis lentelėmis ir Turizmo rinkodaros asociacijos TURA dovanomis – 300 (I vieta), 250 (II vieta) ir 200 (III vieta) eurų vertės reklama skaitmeniniame žurnale „Lietuva prie Baltijos jūros“ (https://tura.lt/project/zurnalas/). Visi sodybos dalyviai pagerbiami diplomais, padėkomis ir Žemės ūkio ministerijos įsteigta dovana – etnokultūrinių albumų rinkiniais.

Etninės kultūros globos tarybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Diena, kai nesisekė moterims ir degė namas Juknaičiuose

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Blaivi 38-erių m. moteris išvažiuodama iš automobilio parkavimo vietos atbuline eiga užkliudė pro šalį ėjusią 82-ejų metų senolę. Tai įvyko spalio 2-os popietę automobilių stovėjimo aikštelėje Knygnešių g., Šilutėje. Nukentėjusioji pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Spalio 2 d. prieš vidurnaktį degalinėje Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivi (3,44 prom.) 25-erių moteris, gim. 1999 m., neturėdama vairuotojo pažymėjimo, važiuodama automobiliu „Mercedes Benz ML 270“ atbuline eiga atsitrenkė į degalinėje esančią lauko prekybos lentyną

Informacija apie prekes ir paslaugas – tik lietuviškai

Seimas priėmė Valstybinės kalbos įstatymo pataisas. Jos numato, kad nuo 2026 m. informacija apie parduodamas prekes ir teikiamas paslaugas turi būti teikiama ir prekės ženklinamos valstybine kalba. Privalės aptarnauti valstybine kalba Lietuvoje prekes parduodantys ar paslaugas teikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai privalės užtikrinti tiesioginį gyventojų aptarnavimą valstybine kalba Vyriausybės nustatytu lietuvių kalbos mokėjimo lygiu. Šis reikalavimas nebus taikomas šalyje laikinai prekes parduodantiems fiziniams asmenims ar fiziniams asmenims. Pakeitimų iniciatoriai tikina, kad vis daugiau susiduriama su

Dėl kaimo turistų registravimo bus taikoma išimtis

Seimas priėmė Turizmo įstatymo pataisas, pagal kurias kaimo turizmo paslaugų teikėjui nebeliks pareigos per 24 valandas informuoti apie apsistojusius Lietuvos gyventojus. Pagal 2022 m. priimtą naują Turizmo įstatymą kaimo sodybų savininkai būtų turėję nuo šių metų liepos 1 d. informacinėje sistemoje operatyviai registruoti kiekvieną, apsistojantį Lietuvos kaime. Pasak Seimo nario Andriaus Bagdono, šis Ekonomikos komiteto narių inicijuotas pakeitimas skirtas kaimo turizmo paslaugų teikėjams, kuriems šiuo metu galiojantys pertekliniai ir neproporcingai dideli reikalavimai kelia pakankamai didelę administracinę naštą. „Nuo liepos 1

Šilutės bibliotekoje pristatyta debiutinė Jono Jauniaus knyga

Rugsėjo 28 d., šeštadienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Jono Jauniaus debiutinė knyga „Mano gyvenimo fizika“. Dalinamės literatės Irenos Arlauskienės įžvalgomis apie pristatymą bei renginio akimirkomis. Naujos knygos šviesa Nuostabus jausmas paimti į rankas naują knygą. Norėčiau tikėti, kad lietuviams jis yra net truputį šventas, jei prisimenam pirmąją knygą, knygnešystės laikus, kovas už žodžio laisvę okupacijos metais. Tai, žinoma, jau su istorija susieti dalykai, bet už juos nė kiek ne mažesnis yra autoriaus savo pirmosios knygos sutikimo džiaugsmas.

Taip pat skaitykite