Draudikai: žalų kompensavimo sumos toliau auga, didžiausios − už transporto žalas

Draudikams vis daugiau lėšų tenka skirti gyventojų ir verslo įmonių patirtoms žaloms kompensuoti – tokia tendencija vyrauja pastaruosius ketverius metus. Praėjusieji metai nebuvo išimtis ir visų draudimo rūšių žalų skaičiai ir išmokų sumos toliau augo, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Didžiausia bendra žalų kompensavimo suma pernai buvo išmokėta transporto draudimo srityje – 124 mln. eurų, o žalų skaičiumi išsiskyrė sveikatos draudimas su 290 tūkst. registruotų atvejų per metus.

„Matome, kad kasmet nuosekliai auga bendras registruotų žalų, kurias kompensuojame, skaičius. Žalų augimui įtakos turi bendras draudimo paslaugų portfelio augimas, tačiau pastebime aiškią tendenciją, kad kai kurių žalų apimtys auga labai reikšmingai, pavyzdžiui, gamtinių stichijų sukelti padariniai. Taip pat vis didesnės ir gyventojams bei verslui išmokamos vidutinės žalų išmokos, kurioms įtakos turi pastaraisiais metais kainas kėlęs infliacijos veiksnys“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius.

Pasak draudimo eksperto, verta pastebėti, kad, pavyzdžiui, statybų sektoriuje pastebimai pabrango įvairios žaliavos, statybų ir remonto medžiagos. Pabrangimas jaučiamas ir transporto rinkoje – kylant įvairių paslaugų kainoms, išaugo automobilių remonto meistrų paslaugos. Visai tai lėmė, kad suremontuoti būsto ar automobilio žalą tampa vis brangiau.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, praėjusiais metais turto draudimo, kuris apima pastatų, vidaus turto ir civilinės atsakomybės draudimo rūšis, žalų skaičius augo beveik 5 procentais. Transporto privalomasis ir kasko draudimai – šiek tiek daugiau nei 6 procentais. Bendra žalų išmokų suma turto ir transporto žaloms 2023 m. kompensuoti siekė, atitinkamai, 45 mln. eurų ir 124 mln. eurų.

Didžiausia vidutinė išmokama suma yra už transporto draudimo žalas ir ji siekia kiek daugiau nei 1600 eurų. Turto draudimo klientams už patirtą žalą vidutiniškai išmokama 860 eurų, rodo bendrovės duomenys.  A. Juodeikis pabrėžia, kad prie žalų išmokų augimo labai prisidėjo ir praėjusių metų rugpjūtį per Lietuvą praslinkusi audra.

„Gamtos stichijos kasmet tampa vis nuožmesnės ir padaro vis daugiau nuostolių gyventojų bei verslo įmonių turtui. Praėjusių metų rugpjūtį vidurio ir šiaurės Lietuvos regionus nusiaubusi audra buvo išskirtinė savo griaunamąją jėga, ji suniokojo ypač daug gyventojų turto. Skaičiuojant bendrai, ši audra sukėlė apie 11 mln. eurų nuostolių – ant transporto priemonių ir pastatų griuvo medžiai, smarkus vėjas plėšė stogus, kruša talžė pastatų stogus ir fasadus, niokojo automobilius“, – komentuoja A. Juodeikis.

Taip pat, remiantis „Lietuvos draudimo“ turimais duomenimis, praėjusiais metais didėjo ir gyventojų nelaimingų atsitikimų skaičius – jis per metus paaugo kiek daugiau nei 1,5 procento, o vidutinė tokios žalos išmokų suma siekė apie 360 eurų.

Žalų skaičius sveikatos draudimo sektoriuje per metus paaugo kiek daugiau nei 21 proc. Tokį skaičių šiame segmente, anot „Lietuvos draudimo“ eksperto, galėjo lemti tai, jog gyventojai sveikatos draudimo paslaugomis naudojasi smulkioms reikmėms, vaistams įsigyti, ir vidutinė vienos registruotos žalos suma siekia kiek daugiau nei 50 eurų.

„Lietuvos draudimo“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite