Darbo paieškos klaidos, kurių reikėtų vengti
Darbo paieška gali būti iššūkis bei sukelti nemažai streso. Todėl pateikiame pagrindines darbo paieškos klaidas, kurių išvengus galima gerokai padidinti savo šansus greitai susirasti svajonių darbą.
1. Nepritaikytas gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas
Viena iš didžiausių darbo ieškančiųjų klaidų yra bendrinių gyvenimo aprašymų ir motyvacinių laiškų siuntimas. Darbdaviai gauna dešimtis ar net šimtus gyvenimo aprašymų kiekvienam darbo pasiūlymui. Jei jūsų gyvenimo aprašymas neišsiskirs iš kitų, jis greičiausiai nebus pastebėtas.
Kaip to išvengti:
- Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą, kad išryškintumėte įgūdžius ir patirtį, kurie yra svarbiausi pareigoms, į kurias pretenduojate. Naudokite darbo skelbime esančius raktinius žodžius, kad jūsų paraiška būtų pastebėta automatinių atrankos sistemų.
- Vietoj bendrinio motyvacinio laiško rašykite tokį, kuris atitiktų konkrečius įmonės poreikius. Paminėkite darbo poziciją ir paaiškinkite, kodėl jai esate puikus kandidatas.
2. Nepakankamos žinios apie įmonę
Kita dažna klaida – kandidatavimas be didesnio supratimo apie įmonės kultūrą, vertybes ir poreikius. Šis žinių trūkumas gali atsispindėti tiek jūsų gyvenimo aprašyme, tiek ir darbo pokalbio metu. Taip parodant, kad nesate 100% nusiteikęs tapti įmonės dalimi.
Kaip to išvengti:
- Prieš teikiant paraišką, skirkite laiko įmonės tyrinėjimui. Apsilankykite jų svetainėje, perskaitykite naujausius straipsnius apie įmonę ir supraskite jų misiją bei vertybes.
- Naudokite surinktą informaciją, kad pritaikytumėte savo gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką ir darbo pokalbio atsakymus. Parodykite darbdaviui, kad jūs ieškote ne bet kokio darbo, bet esate tikrai suinteresuotas būtent jų siūloma pozicija.
3. Nepanaudotos socialinių tinklų galimybės
Daugelis darbo ieškančiųjų neįvertina tinklų kūrimo galios. Nors kandidatūros įvairiose darbo paieškos platformose yra būtinos, svarbu nepamiršti, kad daugelis darbo pasiūlymų užpildomi per rekomendacijas ir ryšius.
Kaip to išvengti:
- Įsitikinkite, kad jūsų LinkedIn profilis yra atnaujintas, ir aktyviai junkitės su savo srities profesionalais. Dalyvaukite atitinkamose grupėse ir diskusijose, kad išplėstumėte savo pažinčių tinklą.
- Dalyvaukite darbo mugėse, seminaruose ir industrijos konferencijose. Šie renginiai – puiki proga susipažinti su potencialiais darbdaviais ir kolegomis, kurie gali suteikti vertingų įžvalgų ar rekomendacijų.
4. Kandidatavimas pagal visus darbo skelbimus iš eilės
Kandidatuoti pagal visus darbo pasiūlymus iš eilės gali pasirodyti gera strategija, tačiau tai gali turėti priešingą poveikį. Darbdaviai lengvai pastebi, kai gyvenimo aprašymas nėra pakankamai apgalvotas ir kad kandidatas nėra tikrai suinteresuotas jų siūloma pozicija.
Kaip to išvengti:
- Sutelkite dėmesį į kokybę, o ne kiekį. Teikite paraiškas tik toms pozicijoms, kurios atitinka jūsų įgūdžius, patirtį ir karjeros tikslus. Šis požiūris leidžia daugiau pastangų skirti kiekvienai kandidatūrai, padidinant jūsų sėkmės tikimybę.
- Sudarykite savo norimų darbų sąrašą ir skirkite daugiau laiko šių kandidatūrų rengimui. Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką kiekvienai iš jų ir sekite savo paraiškos būklę po pateikimo.
5. Atsiliepimų nesekimas
Po kandidatavimo arba dalyvavimo darbo pokalbyje daugelis kandidatų mano, kad jų darbas atliktas. Tačiau nesekant savo paraiškos būklės galite palikti neigiamą įspūdį ir sumažinti savo šansus būti priimtiems.
Kaip to išvengti:
- Po darbo pokalbio išsiųskite personalizuotą padėkos laišką, kuriame išreikškite savo dėkingumą už galimybę. Šis mažas gestas gali išskirti jus iš kitų kandidatų.
- Jei per savaitę ar dvi negavote atsakymo, apsvarstykite galimybę siųsti mandagų priminimo laišką, kad sužinotumėte apie atrankos statusą. Tai parodys jūsų domėjimąsi darbo galimybe.
6. Neapgalvotas įvaizdis internete
Šiandienos skaitmeninėje eroje darbdaviai dažnai vertina ne tik jūsų gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Jie gali ieškoti jūsų internete, kad geriau suprastų, kas jūs esate. Nepatogus ar neprofesionalus įvaizdis internete gali sugadinti jūsų šansus gauti norimą darbo vietą.
Kaip to išvengti:
- Įsitikinkite, kad jūsų socialinių tinklų profiliai atitinka profesionalų įvaizdį. Pašalinkite bet kokį turinį, kuris galėtų būti laikomas netinkamu ar neprofesionaliu.
- Naudokite LinkedIn ir kitas platformas, kad parodytumėte savo ekspertines žinias. Dalinkitės su jus dominančia industrija susijusiu turiniu, rašykite straipsnius ir dalyvaukite diskusijose, kad sukurtumėte teigiamą įvaizdį internete.
7. Nepasiruošimas darbo pokalbiui
Net ir įspūdingas gyvenimo aprašymas nepadės, jei nebūsite pasiruošę darbo pokalbiui. Darbdaviai tikisi, kad kandidatai žinos pagrindinius faktus apie įmonę ir pareigas, į kurias pretenduoja.
Kaip to išvengti:
- Pasiruoškite atsakyti į dažniausiai užduodamus darbo pokalbio klausimus ir praktikuokitės tol, kol jausitės pasitikintys savimi. Tai padės jums efektyviai išreikšti savo patirtį ir įgūdžius.
- Neapsiribokite tik pagrindine informacija – sužinokite apie įmonės naujausius projektus, iššūkius ir konkurentus. Šios žinios leis jums užduoti įžvalgius klausimus ir parodyti savo nuoširdų susidomėjimą pareigomis.
Darbo paieškos procesas kupinas galimų kliūčių, tačiau vengdami šių dažniausiai pasitaikančių klaidų, galite padidinti savo sėkmės tikimybę: tik išlaikydami dėmesingumą, pasiruošimą ir proaktyvumą, būsite pasiruošę rasti darbą, kurio ieškote.
Domina darbai Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, kur galėtumėte pritaikyti šias žinias praktiškai? Užsukite į headex.eu – čia jūsų laukia ne tik naujausi darbo skelbimai, tačiau ir profesionali, padėti nusiteikusi atrankų specialistų komanda.
pr2024/106