Dantų protezavimas – procedūros eiga ir dažniausios baimės

Dantų protezavimas – tai prarastų arba pažeistų dantų atkūrimo procedūra, kuri leidžia atkurti ne tik estetiką, bet ir kramtymo funkciją. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairius protezavimo būdus – nuo išimamų protezų iki fiksuotų dantų ant implantų ar natūralių dantų. Nors ši procedūra daugeliui pacientų kelia nerimą – ji dažniausiai yra neskausminga ir suteikia ilgalaikį rezultatą.

Konsultacija ir gydymo plano sudarymas

Pirmasis etapas – išsami konsultacija su odontologu, kurios metu įvertinama burnos sveikata, atliekami rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimai. Gydytojas nustato, ar reikalingas išimamas protezas, fiksuotas dantų tiltas, vainikėliai ar implantai, ir sudaro individualų gydymo planą.

Burnos paruošimas protezavimui

Prieš protezavimą gali reikėti atlikti papildomas procedūras, pavyzdžiui, gydyti dantenas, šalinti sugedusius dantis ar atlikti kaulo priauginimą implantacijos atveju. Jei dantys yra stipriai pažeisti, gali prireikti šaknų kanalų gydymo ar jų stiprinimo dantų kaiščiais.

Dantų nušlifavimas arba implantų įsriegimas

Jei bus dedami vainikėliai arba tilteliai, sveiki dantys gali būti minimaliai nušlifuojami, kad ant jų būtų galima tvirtinti protezą. Jei pasirenkami dantų implantai, pirmiausia atliekama implantacija ir laukiama, kol implantas prigis (paprastai tai užtrunka nuo 3 iki 6 mėnesių).

Laikinų protezų uždėjimas

Kol gaminami nuolatiniai protezai, gali būti uždedami laikini vainikėliai arba protezai, kad pacientas galėtų normaliai gyventi.

Nuolatinių protezų gamyba ir pritaikymas

Protezai gaminami individualiai pagal paciento dantų formą ir spalvą. Šis procesas gali užtrukti kelias savaites. Kai protezai paruošti, jie pritvirtinami burnoje ir, jei reikia, koreguojami, kad būtų užtikrintas maksimalus patogumas.

Galutinis pritaikymas ir rekomendacijos

Baigus protezavimą, gydytojas pataria, kaip tinkamai prižiūrėti protezus, kokius maisto produktus vartoti pradžioje ir kaip išvengti komplikacijų.

Dažniausios pacientų baimės ir jų paneigimas

„Protezavimas yra skausminga procedūra“

Šiuolaikinė odontologija naudoja efektyvią vietinę nejautrą, todėl procedūros metu pacientas nejaučia skausmo. Po procedūros gali būti šiek tiek jautrumo, tačiau jis greitai praeina.

„Protezai atrodys nenatūraliai“

Dėl pažangių medžiagų, tokių kaip keramika ar cirkonis, šiuolaikiniai protezai atrodo itin natūraliai. Gydytojas parenka tinkamą spalvą ir formą, kad protezai nesiskirtų nuo natūralių dantų.

„Bijau, kad protezai bus nepatogūs“

Iš pradžių gali prireikti šiek tiek laiko pripratimui, tačiau tinkamai pritaikyti protezai yra patogūs ir nekelia diskomforto. Jei pacientas jaučia spaudimą ar nestabilumą – galima atlikti korekcijas.

„Protezai gali iškristi ar nesilaikyti burnoje“

Fiksuoti protezai yra tvirtai pritvirtinami prie dantų ar implantų, todėl jie yra labai stabilūs. Išimami protezai gali reikalauti šiek tiek praktikos juos naudojant, tačiau tinkamai pritaikyti jie taip pat laikosi tvirtai.

„Bijau, kad reikės daug vizitų pas odontologą“

Protezavimo procesas gali užtrukti kelias savaites ar mėnesius, tačiau dauguma procedūrų atliekamos per kelis vizitus. Tai nėra kasdieniai apsilankymai – dažniausiai užtenka kelių vizitų per mėnesį.

Pr2025/055

 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sklypo kadastriniai matavimai: kada jie privalomi ir kada rekomenduojami?

kadastriniai matavimai

Sklypo kadastriniai matavimai – tai procesas, kurio metu tiksliai nustatomos ir įregistruojamos žemės sklypo ribos, plotas bei kiti esminiai duomenys. Šie matavimai atliekami siekiant sukurti arba atnaujinti sklypo kadastrinius duomenis, kurie yra būtini tiek teisinei žemės nuosavybės apsaugai, tiek vykdant įvairius nekilnojamojo turto sandorius. Nors ne visada matavimai yra privalomi, tam tikrose situacijose jų atlikimas tampa būtinu žingsniu. Šiame straipsnyje aptarsime, kada kadastriniai matavimai yra privalomi ir kada juos rekomenduojama atlikti savanoriškai. Sklypo kadastriniai matavimai. Kada jie privalomi? Yra keletas

Kuršių mariose karosai gaišta ne dėl ligos

karosai

Aplinkos apsaugos departamentas gavo tyrimų dėl Kuršių mariose kritusių karosų rezultatus. Karosams būdingos ligos nenustatyta.   Aplinkos apsaugos departamentas balandžio 17 d. sulaukė pranešimo apie Kuršių mariose masiškai nugaišusius karosus.  Šio departamento pareigūnai išžvalgė Kuršių marias. Karosų gaišenų pastebėjo įvairiose vietose, tiek vakarinėje, tiek rytinėje Kuršių marių pakrantėse.  Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai ištyrė žuvis dėl galimų ligų. Aplinkos apsaugos agentūra paėmė vandens mėginius.   Balandžio 24 d. buvo gauti tyrimų rezultatai. Kritę karosai nesirgo savo

Vagystė Rusnėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 23 d. ankstų rytą bute Usėnuose neblaivus vyras, gim. 1977 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (3,28 prom.) moteriai, gim. 1999 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 15 d. prieš pietus Rusnėje buvo pavogtas laivo MS BOAT 550 WT pakabinamo variklio „Mercury“ F115 EXLPT (115 AG) sraigtas ir jį laikanti variklio koja. Nuostolis tikslinamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 25 d. vėlų vakarą bute Jaunimo al., Šilutėje, neblaivi (tikrintis alkotesteriu atsisakė) moteris, gim. 1968

Orai: šalnų dar bus

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 28 d., pirmadienį, naktį be kritulių. Vėjas nepastovios krypties, 4-9 m/s. Daug kur šalnos 1-5, dirvos paviršiuje kai kur iki 8 laipsnių šalčio, vietomis oro temperatūra 0-4 laipsniai šilumos. Dieną nelis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8-13 m/s. Aukščiausia temperatūra bus 12-17, pajūryje – 9-11 laipsnių šilumos. Balandžio 29 d., antradienį, vietomis trumpai palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas naktį pietvakarių, vakarų, 7-12 m/s, dieną vakarų, šiaurės vakarų, 9-14 m/s. Temperatūra naktį bus 3-8 laipsniai

Taip pat skaitykite