Šiltiems namams – kokybiški briketai
Šildymo sezonas daugumai žmonių yra tikras galvos skausmas, nes asocijuojasi su didelėmis išlaidomis. Tenka rūpintis, kur įsigyti kuro šildymui, kur jį sandėliuoti. Rinkdamiesi, kuo šildyti namus, daug kas renkasi iš medžio atliekų gaminamus briketus. Šį pavadinimą tikrai esame girdėję ne kartą. Kas gi yra tie „briketai“?
Kas yra briketai ir iš ko jie gaminami?
Briketai – kietojo kuro rūšis, gaminama iš medžio pjuvenų ir kitų medienos atliekų. Briketai yra visiškai natūralus gaminys, tinkamas naudoti visuose kietojo kuro katiluose ir židiniuose. Iš lapuočių, pavyzdžiui, beržo, ąžuolo, uosio ir t. t., gaminami briketai yra panašios išvaizdos, tačiau gali skirtis savo savybėmis, t. y., kaitrumu, pelenų kiekiu (sudeginus briketą) ir drėgme.
Mūsų šalyje briketai yra gaminami iš ąžuolo, uosio, beržo ir kietmedžio. Pažymėtina, kad Lietuvoje kietmedžio briketų sudėtyje yra ne vienos rūšies pjuvenų: tokiu būdu jie būna aukštesnės kokybės ir jų kaina yra gana konkurencinga.
Briketų savybės
Briketų kaitrumas priklauso nuo to, iš kokio medžio pjuvenų jie pagaminti. Medžiai pasižymi skirtingu kaitrumo rodikliu. Kaitrumą lemia medienos tankis ir drėgnumas. Pažymėtina, kad pjuvenų briketai šiuo metu yra ta kietojo kuro rūšis, kurios drėgnis yra mažiausias.
Kokią reikšmę turi briketo drėgmė? Atsakymas paprasta: kuo mažesnė drėgmė, tuo didesnis kaitrumas.
O ką apie briketus pasako pelenų kiekis, likęs jiems sudegus? Atsakymas irgi paprastas: kuo mažiau pelenų, tuo ilgiau tarnaus jūsų katilas ar krosnis.
Esaurida parduodami briketai mažai tepalieka pelenų, todėl jums nereikės dažnai jaudintis dėl katilo ar židinio valymo.
Briketų privalumai
Galima išvardinti bent penkis šios kietojo kuro rūšies privalumus:
- Pirmasis, jau ne kartą minėtas mažas peleningumas.
- Antras privalumas – briketai, neišskirdami jokių kenksmingų lakiųjų medžiagų, tausoja aplinką, o peleniai yra naudinga trąša sodo augalams.
- Trečiasis privalumas – mažesnės katilų, krosnių ir židinių valymo išlaidos bei ilgesnis jų tarnavimo laikas.
- Ketvirtasis – briketai yra pigesni nei malkos.
- Ir, galiausiai, iš nužievintų pjuvenų gaminami briketai yra itin aukštos kokybės, nes jų sudėtyje nėra pašalinių priemaišų, kurios galėtų teršti aplinką.
Kuo skiriasi malkų ir briketų laikymas?
Malkos – ta kietojo kuro rūšis, kurią gyventojai dažniausiai yra įpratę sandėliuoti lauke ar patalpoje, kurioje galima užtikrinti gerą vėdinimą. Briketai, nors ir nekaupia drėgmės, nėra pritaikyti sandėliuoti lauke. Briketai yra įpakuoti į polietileno maišelius. Atsiradus įplyšimams šiuose maišeliuose, juos būtina užklijuoti, kad briketai nebūtų veikiami nepalankių aplinkos sąlygų.
Manote, kad neturite galimybės sandėliuoti didesnio kiekio briketų?
Žinoma, nepatogu, bet tikrai nėra problema. Jeigu gyvenate Klaipėdoje arba netoli Klaipėdos, norimą briketų kiekį „Saurida“ pristatys jūsų nurodytu adresu. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai apsispręsti, iš kokios medienos pjuvenų ir kitų medienos atliekų pagamintų briketų ir kokio jų kiekio pageidaujate.
pr2021/135