Bibliotekos lankytojui, bičiuliui – su meile…

Pagėgiuose nuvilnijo Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai, kurių metu visose viešosios bibliotekos padaliniuose ir filialuose vyko literatūros, dokumentų, meno darbų parodos, jų pristatymai, susitikimai su visuomenės veikėjais, skaitytojais, draugais ir bičiuliais.

Bibliotekininkai su ilgamečiais bibliotekos lankytojais.

Paskutinę Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną „Laikas Bičiuliams!“ Pagėgių krašto bibliotekininkai paskyrė bibliotekos bičiuliams, kurie buvo pakviesti į popietę pasikalbėti apie biblioteką ir jos vietą žmogaus gyvenime šiandien. Tik keliems iš Jūsų ištarėme ačiū, nes galimybės riboja padėkoti Jums visiems, kurie esate su mumis beveik kasdien. Tad keli žodžiai, keli sakiniai, kuriuos norime tarti Jums visiems.
Pirmiausia dėkojame Jums, kurie vis dar randate laiko tradicinei knygai, skaitymui, bibliotekos renginiams. Žinia, bibliotekos darbuotojų tiesioginis darbas ir yra aptarnauti Jus, mieli mūsų skaitytojai, suteikti ir duoti Jums tai, ką esame sukaupę, užsakę, suradę, stengtis visais mums prieinamais būdais surasti Jums reikalingą informaciją. Už šį darbą gauname dar ir šiokį tokį atlyginimą, tačiau šiandien į savo veiklą norime pažvelgti truputį kitaip, o būtent – ar kas kada nors yra paklausęs mūsų, bibliotekininkų, o ką gi mes gauname iš Jūsų, iš bibliotekos skaitytojų? Kokį atgalinį ryšį, kokią nuotaiką, kokią žinią Jūs atsinešate iš savo gyvenimų, kuo norite pasidalinti su mumis?
Atsakymą turime vieną – mes, bibliotekininkai, tikime, kad dauguma Jūsų ateinate į biblioteką kaip į įstaigą, kurioje dirba Jūsų bičiuliai, patarėjai, kartais Jūsų problemų sprendėjai. Tikime, kad esame Jūsų pagalbininkai, stengiamės, kad čia nebūtų vietos darbuotojo arogancijai, nemandagumui.

Šauniausia 2014 m. bibliotekininkė – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sonata Vitkutė.

Mieli bibliotekos lankytojai, kas išmatuos mūsų, bibliotekininkų, nuotaiką, jausmus, kai Jūs po renginio dėkojate už susitikimą su rašytoju, menininku, kas suskaičiuos tas bendravimo minutes, valandas, kai perskaitęs knygą, skubate pasidalyti įspūdžiu apie ją ir padėkoti bibliotekininkui, kad šį kartą „labai pataikė“ parinkti leidinį. Kas gi kitas, jei ne bibliotekininkas žino, kad kartais tik knyga šiam žmogui ir yra tas vienintelis, tikrasis jo būties, jo vienatvės palydovas?
Dažnai bibliotekos darbuotojui, ypač kaimo vietovėse, atėjęs žmogus pasidalija savo džiaugsmais, pasakoja apie augančius anūkus, išsako savo bėdas, skundžiasi ilgesiu, širdies nerimu dėl užsienyje dirbančių artimųjų. Kas išmatuos bibliotekininko nuotaiką, kai bibliotekoje vaizdo priemonėmis seną vienišą močiutę pakviečiame pasikalbėti su jos vaikais, kurių ji jau nematė 5 metus?
Ašarų pakalnė visiems – ir bibliotekininkams, ir lankytojams…
Dažnai, oi kaip dažnai šios ašaros nuplauna mūsų širdis – susidūrę su kitų likimais, gyvenimo istorijomis, žvelgiame į pasaulį, į greta esantį žmogų kitaip – atsargiau, jautriau, be skubos… Tada supranti, kad gera dirbti ne dėl „paukščiuko“, ne dėl didelių pinigų, kad tyrimai, kuriuos gal kada nors kas nors atliks, tikrai parodys, kad mes, bibliotekininkai, iš Jūsų, mielieji skaitytojai, gauname kur kas daugiau, nei mes Jums duodame – mes jaučiamės reikalingi Jums, nors kartais širdį sopa ir tenka Jūsų atsiprašyti už sunkų gyvenimą.
Šventinės popietės bibliotekoje metu susirinkusius bibliotekininkus ir skaitytojus pasveikino Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė, kuri prisipažino nustebusi pažintimi su bendra Pagėgių krašto kultūrinio gyvenimo atmosfera. „Supratau, kad čia vyksta toks intensyvus kultūrinis „sąjūdis“, kad kiekvienas krašto žmogus įtrauktas į kultūrinę veiklą ir dalyvauja įvairiuose kolektyvuose, klubuose, jie šoka, dainuoja, eiliuoja – žodžiu, Pagėgiuose visi, nuo mažo iki senjoro, gyvena intensyvų kultūringą gyvenimą. Dėl to labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad galėsiu įsijungti ir pati į šią veiklą“, – sakė Ingrida Jokšienė.
Padėkos raštais ir kukliomis dovanėlėmis bibliotekininkai dėkojo ilgamečiams bibliotekos lankytojams Osvaldui Armonui, Danutei Čiapienei, Aldonai Indriūnienei, Albinai Jokubauskienei, Birutei Marozienei, Janinai ir Algirdui Naikams, Kęstučiui Paulauskui, Aldonai Vilkanauskienei, Adelei Gerikienei, Emai Jurkūnienei, Teresei Šabasevičienei. Visi teigė, kad nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be bibliotekos, be naujos knygos ir skaitymo džiaugsmo.
2014 m. „Šauniausios bibliotekininkės“ vardas suteiktas Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkei – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sonatai Vitkutei. Ji bibliotekoje dirba jau septyneri metai, nusipelnė lankytojų pripažinimo ir bibliotekos administracijos įvertinimo už paslaugumą ir pagarbą skaitytojui, meilę knygai, savo darbui ir indėlį į krašto kultūrą.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenės vardu – direktorė Elena Stankevičienė

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Birželio 15 d. prasideda priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Birželio 15 d. prasideda vasaros priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Stojantieji prašymus mokytis kviečiami teikti iki rugpjūčio 10 d. imtinai. Į valstybės finansuojamas vietas šiemet iš viso numatoma priimti 20,6 tūkst. mokinių – panašiai kaip pastaraisiais metais. „Kviečiu jaunuolius drąsiai rinktis profesinį mokymąsi. Profesijos galima mokytis ne tik baigus gimnaziją, bet ir dar neturint brandos atestato. Profesinio mokymo įstaigose galima įgyti ir paklausią profesiją, ir užbaigti vidurinio ugdymo programą, o po to tęsti mokslus aukštojoje mokykloje arba dirbti, kurti savo

Per tris dienas – 16 eismo saugumo pažeidimų

policija

Birželio 8-10 dienomis policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę –buvo tikrinama, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos, taip pat ar naudoja privalomas saugos priemones – saugos diržus, šalmus ir vaikams skirtas sėdynes. Nustatyta 11 pažeidimų, susijusių su netinkamu mobiliųjų telefonų naudojimu: 3 Tauragėje ir 8 Šilutėje. Taip pat užfiksuoti 5 pažeidimai, kai vairuotojai ar keleiviai nesegėjo saugos diržų, nenaudojo šalmų ar vaikams skirtų specialių sėdynių. Vienas toks pažeidimas nustatytas Tauragėje, keturi – Šilutėje. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų

Lietuvos radijo šimtmečiui – kolekcinė moneta, įamžinanti šimtą metų ryšio

Birželio 12-ąją, minint Lietuvos radijo gimtadienį, Lietuvos bankas pradėjo išankstinį kolekcinės monetos „Lietuvos radijui – 100“ pardavimą. Moneta išleidžiama į apyvartą 2026 m. birželio 19 d. Prieš šimtą metų Lietuva pirmą kartą išgirdo save eteryje. Kai 1926 metais nuskambėjo žodžiai „Alio, alio – kalba Kaunas“, prasidėjo naujas valstybės ir visuomenės istorijos etapas. Nuo tada radijas tapo svarbia informacijos, kultūros, švietimo ir pilietiškumo erdve, lydėjusia Lietuvą svarbiausiais jos istorijos momentais. „Šia moneta siekiame įamžinti ne tik Lietuvos radijo istoriją, bet ir

Švėkšnos bažnyčiai tvarkyti – 432 tūkstančiai eurų

Birželio pabaigoje planuojamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, šią savaitę į posėdžius rinksis Tarybos komitetai. Teks apsispręsti ir dėl lėšų skyrimo Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios stogo ir fasadų tvarkybos darbams. Parengtame sprendimo projekte siūloma pritarti Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 1648, valstybės saugoma), stogo ir fasadų tvarkybos darbams, prisidėti prie tvarkybos darbų finansavimo iš savivaldybės biudžeto skiriant ne daugiau kaip 50 proc. valstybės skiriamos lėšų sumos, patvirtintos Paveldotvarkos programoje, ir užtikrinti netinkamų finansuoti,

Taip pat skaitykite