Automobilio priežiūra: 8 esminės taisyklės

Automobilis daugeliui žmonių yra labai svarbus dalykas, padedantis ne tik kur kas patogiau pasiekti tikslą, tačiau ir užsitrinantis duonos kąsnį. Be jo, paprasčiausiai nepavyks  atlikti kai kurių darbų.  

Žinoma, siekiant, kad automobilis nuolatos puikiai riedėtų, jam reikia skirti dėmesio. Prireikus tvarkyti, pirmiausia teks surasti gerą servisą. Vėliau prireiks artimiau bendrauti, mat būtent diagnostika padeda užkirsti kelią gedimams.

Žinoma, automobilių remontas bus retesnis ir tuomet, jeigu žmogus skirs dėmesio smulkmenoms, kurios dažniausiai atsiranda eksploatuojant mašiną. Pateiksime esmines, kurioms reikia skirti daugiausia dėmesio.

1.Padangos

Sutikite, kad padangos yra vienas svarbiausių transporto priemonės komponentų, kuris padeda bet kokį atstumą įveikti saugiai. Svarbu ne tik, tokios padangos, kurios tiktų jūsų transporto priemonei, tačiau ir tokios, kurios būtų geros kokybės.

Taigi, padangas reikia keisti reguliariai. Vizualiai įvertinti – ar nėra susidėvėjimų, dėl kurių vertėtų įsigyti naujas. Padangos lemia kelionės saugumą, tad jas renkantis ir montuojant geriausia tartis su specialistais.

2. Variklis

Sugedus varikliui, galite ruoštis tikrai gana nemenkoms išlaidoms.

Suprantama, jog tai nė vieno nedžiugina. Tačiau juk galima reguliariai atlikti automobilio variklio diagnostiką. Tai padeda pamatyti gedimus dar tada, kol jie yra labai nedideli.

Suprantama,  variklio remontas kainuoja pigiau negu pirkti naują detalę.

3. Akumuliatorius

Ne ką mažiau dėmesio vertas yra ir akumuliatorius. Nors jis pigesnis nei variklis, tačiau juk visada norisi išlaikyti tai, kas jau yra, negu pirkti kitą. Ypač daug dėmesio reikia skirti akumuliatoriams žiemos metu, kadangi tada jie dėvisi labiausiai.

4. Tepalai

Keisti tepalus reikia reguliariai. Problema, kad daugelis žmonių nežino, kada kurie turi būti keičiami. Dėl to gali rimtai sugesti tam tikros transporto priemonės dalys. Visada pravartu tartis su meistrais, kaip dažnai keisti tepalus, kokį konkrečiai pasirinkti, kur dėti išleistą tepalą.

5. Aukštos kokybės degalai

Norėdami būti ramūs, kad mašina visada važiuos puikiai – rinkitės degalus, kurie yra patikimos kokybės. Jokio skirtumo, ar jūsų auto variklis yra benzininis, ar dyzelinis – prastos kokybės energijos šaltinis prisideda prie kur kas greitesnio variklio gedimo. Taigi, netaupykite, nes tai ne tik sumažina įveikiamus atstumus, tačiau ir gadina transporto priemones.

6. Degalų filtro keitimas

Reikia ne tik naudoti geros kokybės degalus. Dar būtina pasirūpinti reguliariai keisti degalų filtrą.  Svarbu rinktis tokį, kuris dera prie jūsų transporto priemonės poreikių. Kuris labiausiai tinkamas,  siūlome tartis su specialistais arba ieškoti informacijos techniniame mašinos pase.

7. Aušinimo skysčio keitimas

Keisti reikia ne tik tepalus, tačiau ir aušinimo skystį.

Jam reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Aušinimo skysčiui pasibaigus arba praradus funkcionalumą, automobilis gali nustoti važiuoti. Mat šis skystis labai stipriai veikia visą transporto priemonę.

8. Nevažinėkite su beveik tuščiu baku

Galiausiai, automobilio remontas bus reikalingas rečiau, jeigu pasirūpinsite ne tik degalų kokybe, tačiau ir kiekiu. Transporto priemonės dalys dėvisi greičiau, kai mašina yra eksploatuojama su pustuščiu baku. Ypač, kai važiuojama trumpais atstumais mieste. Venkite to.

Jeigu automobilis yra gyvybiškai reikalingas, jam reikia skirti dėmesio ne tik tada, kai sugenda, tačiau kasdien. Visa tai garantuoja, kad bet kokia kelionė bus sėkminga ir automobilis važiuos puikiai, kai tik prireiks. Tinkamai prižiūrima transporto priemonė tarnaus daug metų.

pr2022/034

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite