Anot Anupro iš Rinkimų kaimo…

Laimos Putriuvienės nuotr.

Vizija
A girdi, motin? Ko ten renki iš šiukšlių kibiro popierukus, juk sakiau – prasigyvensim.
Jau tuoj dalins. Ir ko tik negausim… Plakatukų, laikraštukų, lankstinukų, sulenktų skersai ir išilgai, o kalendoriukais galėsi lauko tualeto plyšius užlopyti, kad skersapūtė nesusuktų.
Koncepcija
Išklijuosi, kaip pati norėsi: gali atvaizdėliais į viršų, gali ir kalendoriais. Atvaizdėliai – gražūs: ir kandidotai vis tie patys, ir metų dešimtys prabėgę, o veideliuose – nė raukšlelės. Kaip Barluckono. Žaltys gabalą už mane senesnis, o atrodo kaip šešiolikos. A girdi, motin? Gal kalendoriukais į viršų neklijuok. Ten tupėdama taip įsijausi, kad užsigeisi ilgai gyvent. O kam tu čia reikalinga? Pensiją mokėk, atimtą jos dalį grąžink, didink, įklotukų duok, vaistus pigink, o gydytojų durys nuo tavo varstymo visos jau girgžda, kiek purvo ten prineši. Dar kaip akis išdegus leki tos europinės išmaldos. A girdi, motin? Sakau, gerai, kad prieš Kalėdas gavai kaip zuikis morkų ir du kopūstus, o tą briuselinį maisto paką gražiai pažadėjo pernai, negavai dar ir šiemet. Pastovėsi kelias valandas eilėj, gaus tris pakelius „greitos“ sriubikės. Anos ir šuo nelaka, kai užplikai. O lakstei ir lakstei, net tų šiaurietiško ėjimo lazdų nereikėjo. Gal jiems maisto ten Briusely labiau reikia?
Sakai Silvijui Barluckonui? Štai ko prie televizoriaus sėdi prilipus, tai jau įsižiūrėjai Barluckoną, net vardą žinai… Anas, motin, su panom prapuolęs. (Tyliai: „Tai šustras senukas, Dievo duota, bet ne kiekvienam…“) A, motin, štai ir mąstau, kam tu, brangioji, bereikalinga. (Tyliai: „Gerai tam Barluckonui, biesas, kaip gerai…“) Tik man. Dabar taip reikalinga, kaip nebuvai reikalinga nė jaunystėj.
Strategija
Iš pašto dėžutės (kad tik toji dar vienus rinkimus atlaikytų, kad tik neplyštų),iš kiemo ir patvorių rinksi viską, ką suneš, suveš, įkiš, įteiks, ir gabensi į katilinę – čia, motin, kuras, ilgam bus jo ir nemokamai. Jei per partijų ir kitokius štabus perbėgsi, pasiėmusi šiaurietiško ėjimo lazdas, – dviguba nauda. A, motin, popierukas ir prakurui tiks, ir malkų nereikės. Tų didelių portretų neimk – pati žinai, kad popierius storas, netinka nei tai vietai pavalyti, nei į krosnį – raitosi kaip žaltys.
Kandidotų, motin, pasirodys kaip kalakutų banda. Irgi duos – tušti neužsuka. Bet čia, motin, jei kas popieriško, tai jau tu, jei kas su laipsniukais, koks eurukas, tai jau ne bobų reikalas. Vakar prigulus prie televizoriaus mačiau klauseisi, kad įdavus, įskundus kokį korumpuotą, tūkstančius eurukų mokės. Oi, motin, atsiveria mums geri laikai. Imsim po mobiliuką ir pranešinėsim: Motiejus kandidotui bidoną naminės pripylė – taip per visus rinkimus, kiek pamenu, būna… Tu tai nepameni, anokia tavo atmintis. Ką ten burbi? Pas Jūzapą kandidotas balių daro? Antosė sakė? Kada, motin? Čia jau galim skubiai informuoti, o eurukai už tai plumpt į mano sąskaitikę. Į tavo, motin? Gal su galva negerai? Atsidaryk tą didįjį stalčių, dešinėje po aštuoniomis dėžutėmis yra buteliukas – gurkštelk, kad atmintį sugrąžintų. Sąskaitikė, motin, mano buvo, yra ir bus. Ko kudakuoji? Juk nesiskiriu, kur geresnę berasiu. (Tyliai: „Ach, gerai tam Barluckonui…“)
Žinai, per anuos rinkimus Kazimieras pasakojo ne vieną dešimtinę gavęs. Iš kur? Teisėtai – nes buvo rinkimų prievaizdas, sėdėjo, veizėjo, už tai gavo į delną, kaip sakoma, teisėtai. O dar už balsą ir jam, ir jo atsivestiems draugams dar kartą į delną įspaudė. Mokykis, motin. Mūsų balsai – du, o dar Jonas su pačia, dar tavo brolis, tas bestija su sugyventine, kurios sūnus iš trečios santuokos jau balsuoja, o gal tas iš antros santuokos jau irgi? Motin, nešk popieruko gabalą – viską reikia sutvarkyt, kaip sakoma, buhalteriškai. Ar atmintis jau sugrįžo? Klok savo draugeles su tom šiaurietiško ėjimo lazdom, sesers šeimos neužmiršk, pusbrolio, mūsų Rimantėlio kūmų, Onutės su jos vyro gimine… Nesidžiauk, Barluckonai, tau sekasi vienoj sferoj, kaip sako prie buteliuko Mykolas, o man – kitoj. Mes čia Lietuvą keliam, balsuojam, padedam.
Misija „su baltom pirštinėm“
Motin, nešk telefoną, skambina. O dabar stovėk ir tylėk – su kandidotu kalbėsiu.
Po kiek litų, atsiprašau tamstytės, draugas, ponas kandidote, ką čia nusišneku, reikia jau eurukais, jau jais. Motin, nešk kulkuliotorių. Čia tokia aritmetika. Po kiek? Tiek daug? Suprantu, ponas draugas, merų kandidotas, gyvenimas Lietuvoje gerėja, eurukas įvestas, ekonomika auga, socialistinis, atsiprašau, tautinis lenktyniavimas vyksta. Taip, padarysim planą. Ir viršysim. O kiek procentų viršyti tamstelė pageidausite? Be rūpestėlio. Kaimas dar neišmirė, ačiū Dievui, esu geras žmogus, padorus, patikimas, viskas bus gerai. Bus, ponas draugas, kandidotas, atsiprašau, ar jau reikia meru vadinti, žinoma, draugas meras, viskas bus gerai. Tik va, mes su vyrais prie buteliuko, taip sakant, pasitarėme, gal vienu užsimojimu keturis merus išrinkti, o penkis palikti atsargoj, jei kas? Ponas draugas, ne, nenusišneku. Mes čia – paprasti žmonės, mes čia viską buhalteriškai. Už keturis kandidotus dirbsim, taip sakant, pajamos didėja. Kaip keturių nereikia? Tamstyte, draugas, ponas, keturių reikia. Mes tą situaciją prie buteliuko išgvildenome: ketveri metai – keturi merai. Tiko? Viskas pagal įstatymo raidę, ponas draugas kandidote. Keturis kartus važiavau į Šilutės savivaldybę – vis kitas meras sėdėjo. O tai kodėl dabar tik vienas bus? Nerūstauk, ponas draugas, mes čia viską kaip pridera. Su baltom pirštinėm? Galim, čia tai jau marčių vestuvines baltas pakirpsim, manoji turi baltas darže ravėti. Tik su Motiejum bus prasčiau, jis net juodų pirštinių niekada neturėjo. O skrybėlių, ponas draugas deputate, nereikia? Mes galim. Dar tėvuko turiu. Su pelėsiu, skyle, bet galim. (Tyliai: „Šitoj sferoj, Barluckonai, ir tave pralenksim“). Draugas deputatų kandidote, kaip sako rusų radijas: „Vsio budet chorošo“. Nelietuviškai kalbu? Ponas draugas, juk supranti: viskas bus gerai!

Užrašė
Apolonija Rinkimienė

21 komentaras

  • Onute

    Į dešimtuką pataikyta. Rėžta kaip yra. Pasijuokiau, tai bus į sveikata.

  • Kalakutas

    Kaip kalakutis pasakysiu kad mano broliai kalakutai labai pagerbti. Ir panasus kaip kandidotai. Is pasiputimo matyt.

  • Kaimo morka

    Taip buvo taipos ir bus. Ant purvinu ranku baltas pirstines uzsimoves saziningas netapsi. Juokas is tu pirstiniu.

  • silutiskis

    Tegul tas baltu pirstiniu organizatorius i veidrodi pasiziuri – matom, kokia partija giria, gina, o kitas sudirbineja.

  • Pastabus

    Anupras maladec.

  • Jonis

    Bent pasijuokiau. Gal tikrai rinkim keturis merus?

  • Ausra

    Geras kalakutu fonas nuotraukoje. Iskalbingas ir objektyvus

  • Juokitės

    Ogi juokiames tai is savęs, ponai kurmiai.

  • Siulau

    Visi baltapirstiniai į Rinkimų kaima. Valio, draugai ponai.

  • stebi

    tai ko cia juokiates patys is saves. parsiduodat, nuperka jus, sugauna, teisia, pripazista kaltais, o po to Silutes savivaldybe ivertina: apdovanoja kaip ten ta Lietuvniku viltes premija. A ne. Sito fakto pasigedau Anupro pasakojime. Butu tikes, kaip apie tuos keturis merus

  • Kandus

    Smagu savaite uzbaigti geru pasijuokimu. Kazin ar kandidotai skaito?

  • Jurgis

    Kai žinai kas dedasi rajono valdžioj, kas vyksta dabar kai arteja rinkimai tai cia parasyta ne tik pasijuokti bet ir suprasti, kad taip negalima. Man tai patinka kai paraso ka maloniai juokingo ir dar skaitau apie zmones. Geru žmoniu yra. Tik juos pastebekite.

  • Mokytojas

    Kas man patinka „Pamario” komerntaruose: klaidelių, žinoma, yra, bet jei žmogus tik tiek sugeba naudotis kompiuteriu, tai nėra baisenybė. Pagirtina, kad čia nėra įžeidinėjimų, žeminimo, tyčiojimosi, keiksmažodžių. Pagaba visiems ir visada verta PAGARBOS. Vieno el. laikraštuko niekada neperžiūriu, nes ten veši baisi nepagarba žmogui, niekinimas visų, išskyrus savo partijukės draugelius. NEOBJEKTYVU.

  • Rodos

    Peržiurėjau nemažai komentarų ir pritariu, kad Mokytojo pastebėjimas teisingas.

  • Motiejus

    Blaiviu protu tokios vepetos neaprašyti

  • Baltos pirštinės

    Man apmaudu, kad toliau veidrodžio Jūs nieko ir nematot 🙂

  • Komunistinis darbas

    Gerai pataike. Pirmas nuotraukoje panašus į Šeputi, antras toks pablyskes į Munriaka

  • Motiejui

    Blaiviu protu visokiu Motieju nesuprasi. Gal uzmyne ant skaudamos vietos.

  • Komunistiniam darbui

    jei esi gimes ir užauges laisvoj Lietuvoj, tai jai dar nebūsi niekuo pasitarnaves, nuveikes. O jei esi senis, tai ir pats gyvenai komunistu laikais kaip visi… Panašu, kad šmaikštus krepstelėjimas ponams pries rinkimus kai kam idūrė ne ton vieton. Gal ne tokie rinkimai būna?. Sunervino? Atvaziuosi agituoti į mūsų kaima tai sunį paleisiu. Mes ne kokie tarnai jums per rinkimus.

  • pirkot

    Tagi teismas pasake pikot balsus. dabar skaitydami putojat ir kitus puolat geresni nuo to neatrodisit

  • Diagnoze

    Stasei paumejo

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Birželio 15 d. prasideda priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Birželio 15 d. prasideda vasaros priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Stojantieji prašymus mokytis kviečiami teikti iki rugpjūčio 10 d. imtinai. Į valstybės finansuojamas vietas šiemet iš viso numatoma priimti 20,6 tūkst. mokinių – panašiai kaip pastaraisiais metais. „Kviečiu jaunuolius drąsiai rinktis profesinį mokymąsi. Profesijos galima mokytis ne tik baigus gimnaziją, bet ir dar neturint brandos atestato. Profesinio mokymo įstaigose galima įgyti ir paklausią profesiją, ir užbaigti vidurinio ugdymo programą, o po to tęsti mokslus aukštojoje mokykloje arba dirbti, kurti savo

Per tris dienas – 16 eismo saugumo pažeidimų

policija

Birželio 8-10 dienomis policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę –buvo tikrinama, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos, taip pat ar naudoja privalomas saugos priemones – saugos diržus, šalmus ir vaikams skirtas sėdynes. Nustatyta 11 pažeidimų, susijusių su netinkamu mobiliųjų telefonų naudojimu: 3 Tauragėje ir 8 Šilutėje. Taip pat užfiksuoti 5 pažeidimai, kai vairuotojai ar keleiviai nesegėjo saugos diržų, nenaudojo šalmų ar vaikams skirtų specialių sėdynių. Vienas toks pažeidimas nustatytas Tauragėje, keturi – Šilutėje. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų

Lietuvos radijo šimtmečiui – kolekcinė moneta, įamžinanti šimtą metų ryšio

Birželio 12-ąją, minint Lietuvos radijo gimtadienį, Lietuvos bankas pradėjo išankstinį kolekcinės monetos „Lietuvos radijui – 100“ pardavimą. Moneta išleidžiama į apyvartą 2026 m. birželio 19 d. Prieš šimtą metų Lietuva pirmą kartą išgirdo save eteryje. Kai 1926 metais nuskambėjo žodžiai „Alio, alio – kalba Kaunas“, prasidėjo naujas valstybės ir visuomenės istorijos etapas. Nuo tada radijas tapo svarbia informacijos, kultūros, švietimo ir pilietiškumo erdve, lydėjusia Lietuvą svarbiausiais jos istorijos momentais. „Šia moneta siekiame įamžinti ne tik Lietuvos radijo istoriją, bet ir

Švėkšnos bažnyčiai tvarkyti – 432 tūkstančiai eurų

Birželio pabaigoje planuojamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, šią savaitę į posėdžius rinksis Tarybos komitetai. Teks apsispręsti ir dėl lėšų skyrimo Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios stogo ir fasadų tvarkybos darbams. Parengtame sprendimo projekte siūloma pritarti Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 1648, valstybės saugoma), stogo ir fasadų tvarkybos darbams, prisidėti prie tvarkybos darbų finansavimo iš savivaldybės biudžeto skiriant ne daugiau kaip 50 proc. valstybės skiriamos lėšų sumos, patvirtintos Paveldotvarkos programoje, ir užtikrinti netinkamų finansuoti,

Taip pat skaitykite