5 populiariausi mitai apie dantų priežiūrą
Sveika ir išvaizdi šypsena – tarsi kiekvieno mūsų vizitinė kortelė. Ieškant informacijos apie efektyvią dantų priežiūrą, kartu galima surasti daug nepagrįstų mitų. Atsižvelgdami į tai, pasidalinsime ir paneigsime 5 populiariausius mitus apie kasdienę priežiūrą bei tam tikras estetines procedūras, atliekamas odontologo kabinete.
1. Neskauda danties – nereikia lankytis pas odontologą
Deja, šis mitas yra kone labiausiai paplitęs. Visų pirma, reguliariai (1–2 kartus per metus) reikėtų apsilankyti pas burnos higienistą. Efektyviai išvalytos apnašos ir tarpdančiai neleis kauptis ėduoniui. Antra – profilaktiškai reikėtų lankytis ir gydytojo odontologo kabinete, mat jis pastebi problemas dar tada, kai jos nebūna padariusios didelės žalos.
Profesionalus gydytojas odontologas peržiūrės audinių dėmes esančias vagelėse. Profilaktiniai vizitai užkerta kelią rimtesnėms burnos ertmės problemoms, tokiu būdu išvengiama sudėtingo ir brangaus gydymo. Nesvarbu, ar domina odontologai Vilniuje, Kaune ar kitame Lietuvos mieste, įsitikinkite kad klinikoje dirbantys specialistai yra kvalifikuoti ir patyrę.
2. Dantis pakanka valyti šepetėliu
Nemaža dalis žmonių mano, kad kasdienei burnos priežiūrai pakanka dantis valyti šepetėliu ir pasta. Patyrę specialistai teigia, kad tokiu valymo būdu sunaikinama tik kiek daugiau nei 20 % mikrobų. Atsižvelgiant į tai, į kasdienę priežiūros rutiną būtina įtraukti tiek vieno danties šepetėlį, tiek liežuvio grandiklį. Žinoma, reikia nepamiršti ir tarpdančių siūlo, apie kurį taip pat sklando keli mitai.
3. Valymas tarpdančių siūlu gali padidinti tarpus tarp dantų
Dėl įvairiausių priežasčių didelė dalis žmonių nenaudoja tarpdančių siūlo. Vieni skundžiasi kraujuojančiomis dantenomis, o kiti – bijo neva padidėsiančių tarpų tarp dantų. Profesionalus, specializuotas tarpdančių siūlas negali padidinti tarpų, šie gali atsirasti tik dėl kitų burnos ertmės sveikatos niuansų. Naudojantis siūlu ar šepetėliu, pašalinamos apnašos, esančios žemiau dantenų linijos. Šis žingsnis itin svarbus, nes šepetėlis šių vietų nepasiekia.
4. Net ir profesionalus balinimas pažeidžia emalį
Nepakankamai informuoti pacientai padidėjusį dantų jautrumą po profesionalios balinimo procedūros prilygina pažeistam emaliui. Tačiau tai – netiesa. Naujausių technologijų naudojimas užtikrina maksimalų natūralaus audinio išsaugojimą. Žinoma, neatsakingas balinimas namuose, pavyzdžiui, valgomąja soda ar kitais buities produktais, gali pažeisti emalio sluoksnį ir sukelti rimtas sveikatos problemas.
5. Būtina pašalinti protinius dantis
Protinių dantų šalinti nereikia, jeigu šie netrukdo kitiems dantims. Kitu atveju, jeigu dantys auga netaisyklingai, jie gali sukelti skausmą žandikaulio srityje ir stumti kitus dantis. Tad, jeigu protiniai dantys auga kreivai arba yra sugedę, rekomenduojama juos pašalinti. Jei ne – to daryti nėra būtina.
Akivaizdu, mitų apie burnos ertmės priežiūrą yra daug. Norint turėti estetišką ir sveiką šypseną, patariama reguliariai lankytis odontologo kabinete. Ir būtinai tik pas profesionalius savo srities specialistus. Laiku aptiktos problemos leis išvengti sunkaus gydymo ir diskomforto, papildomų išlaidų.
pr2022/093