5 populiariausi mitai apie dantų priežiūrą

Sveika ir išvaizdi šypsena – tarsi kiekvieno mūsų vizitinė kortelė. Ieškant informacijos apie efektyvią dantų priežiūrą, kartu galima surasti daug nepagrįstų mitų. Atsižvelgdami į tai, pasidalinsime ir paneigsime 5 populiariausius mitus apie kasdienę priežiūrą bei tam tikras estetines procedūras, atliekamas odontologo kabinete.

1. Neskauda danties – nereikia lankytis pas odontologą

Deja, šis mitas yra kone labiausiai paplitęs. Visų pirma, reguliariai (1–2 kartus per metus) reikėtų apsilankyti pas burnos higienistą. Efektyviai išvalytos apnašos ir tarpdančiai neleis kauptis ėduoniui. Antra – profilaktiškai reikėtų lankytis ir gydytojo odontologo kabinete, mat jis pastebi problemas dar tada, kai jos nebūna padariusios didelės žalos.

Profesionalus gydytojas odontologas peržiūrės audinių dėmes esančias vagelėse. Profilaktiniai vizitai užkerta kelią rimtesnėms burnos ertmės problemoms, tokiu būdu išvengiama sudėtingo ir brangaus gydymo. Nesvarbu, ar domina odontologai Vilniuje, Kaune ar kitame Lietuvos mieste, įsitikinkite kad klinikoje dirbantys specialistai yra kvalifikuoti ir patyrę.

2. Dantis pakanka valyti šepetėliu

Nemaža dalis žmonių mano, kad kasdienei burnos priežiūrai pakanka dantis valyti šepetėliu ir pasta. Patyrę specialistai teigia, kad tokiu valymo būdu sunaikinama tik kiek daugiau nei 20 % mikrobų. Atsižvelgiant į tai, į kasdienę priežiūros rutiną būtina įtraukti tiek vieno danties šepetėlį, tiek liežuvio grandiklį. Žinoma, reikia nepamiršti ir tarpdančių siūlo, apie kurį taip pat sklando keli mitai.

3. Valymas tarpdančių siūlu gali padidinti tarpus tarp dantų

Dėl įvairiausių priežasčių didelė dalis žmonių nenaudoja tarpdančių siūlo. Vieni skundžiasi kraujuojančiomis dantenomis, o kiti – bijo neva padidėsiančių tarpų tarp dantų. Profesionalus, specializuotas tarpdančių siūlas negali padidinti tarpų, šie gali atsirasti tik dėl kitų burnos ertmės sveikatos niuansų. Naudojantis siūlu ar šepetėliu, pašalinamos apnašos, esančios žemiau dantenų linijos. Šis žingsnis itin svarbus, nes šepetėlis šių vietų nepasiekia.

4. Net ir profesionalus balinimas pažeidžia emalį

Nepakankamai informuoti pacientai padidėjusį dantų jautrumą po profesionalios balinimo procedūros prilygina pažeistam emaliui. Tačiau tai – netiesa. Naujausių technologijų naudojimas užtikrina maksimalų natūralaus audinio išsaugojimą. Žinoma, neatsakingas balinimas namuose, pavyzdžiui, valgomąja soda ar kitais buities produktais, gali pažeisti emalio sluoksnį ir sukelti rimtas sveikatos problemas.

5. Būtina pašalinti protinius dantis

Protinių dantų šalinti nereikia, jeigu šie netrukdo kitiems dantims. Kitu atveju, jeigu dantys auga netaisyklingai, jie gali sukelti skausmą žandikaulio srityje ir stumti kitus dantis. Tad, jeigu protiniai dantys auga kreivai arba yra sugedę, rekomenduojama juos pašalinti. Jei ne – to daryti nėra būtina.

Akivaizdu, mitų apie burnos ertmės priežiūrą yra daug. Norint turėti estetišką ir sveiką šypseną, patariama reguliariai lankytis odontologo kabinete. Ir būtinai tik pas profesionalius savo srities specialistus. Laiku aptiktos problemos leis išvengti sunkaus gydymo ir diskomforto, papildomų išlaidų.

pr2022/093

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaimuose gaisruose žuvo beveik dvigubai daugiau gyventojų nei miestuose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5294 gaisrai, juose žuvo 56 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 123 gyventojai patyrė traumų.   Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 5875 gaisrai, o juose žuvo 62 gyventojai, šiemet gaisrų kilo mažiau (-9,9 proc.) ir mažiau žuvo žmonių (-9,7 proc.). 100 tūkst. šalies gyventojų šiais metais teko 189 gaisrai ir 2 juose žuvę žmonės. Šiemet gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 101 gyventoją, iš

Orai: bus lietaus, vasariškai šilta

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokie orai bus artimiausiomis dienomis. Rugsėjo 9 d., pirmadienį, šalyje dar laikysis giedri ir sausi orai. Vėjas pietryčių, dieną 9-14 m/s, Vakarų Lietuvoje kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra naktį siekė 10-15, vakariniuose rajonuose vietomis – 16-18, dieną bus 23-28 laipsniai šilumos. Rugsėjo 10 d., antradienį, naktį vakariniuose, dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, galima perkūnija. Vėjas naktį pietryčių, pietų, dieną pietinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra naktį sieks 12-17, dieną bus 18-23 laipsniai šilumos. Rugsėjo 11 d.,

Miego trūkumo epidemija. Beveik trečdalis žmonių Lietuvoje miega nepakankamai

miegas

Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai. Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais, rašoma IKEA pranešime žiniasklaidai. „Daugeliui vis dar atrodo, kad jeigu trumpiau miegosime, turėsime daugiau laiko padaryti viskam, ką norime. Tačiau iš tikro yra atvirkščiai. Moksliniai tyrimai rodo, kad kai

VRK sudarė statistinio kandidato į Seimo narius portretą

Iki Seimo rinkimų likus kiek  daugiau kaip mėnesiui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų profesinę patirtį, išsilavinimą, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt. Duomenys apie kandidatus jau prieinami viešai. Juos galite rasti VRK svetainėje. Statistinis kandidatas Remiantis jais, VRK sudarė statistinį kandidato į Seimo narius portretą. Jei apibendrintume visų kandidatų informaciją ir iš jų išvestume vieną kandidatą, išeitų, kad šiuose Seimo

Taip pat skaitykite