4 populiariausi mitai apie chirurgiją

Kiekvienas norime būti sveikas. Tačiau žmogaus organizmas yra sudėtingas ir tam tikru gyvenimo laikotarpiu gali užklupti liga. Kartais pagrindinis, o gal net vienintelis jos gydymo būdas yra chirurginis. Visgi daugelis žmonių to baiminasi, nes mano, kad visos chirurginės procedūros itin rizikingos. Sklando daug klaidingų nuomonių ir gandų apie chirurgiją. Todėl esame pasiruošę išsklaidyti populiariausius mitus apie ją.

c

1. Visos operacijos yra itin rizikingos

Išgirdę apie chirurginį gydymą arba operaciją, daugelis sunerimsta dėl su ja susijusios rizikos. Tačiau tikrai ne visos operacijos yra pavojingos ir rizikingos. Taip, jos visada susijusios su tam tikra rizika. Tačiau kai kurie chirurginio gydymo metodai yra saugesni nei kiti. Paprasta laparoskopinė operacija nesukels tokios rizikos kaip sudėtinga neurochirurginė operacija.

Jeigu jums reikalingas chirurginis gydymas ir pastebėjote, kad per daug jaudinatės, pasikalbėkite su jus operuosiančiu chirurgu. Nebijokite jam užduoti rūpimų klausimų. Žinodami atsakymus, tikėtina, pasijusite kur kas ramiau ir užtikrinčiau. Pasinaudokite chirurgo konsultacija ir neleiskite, kad baimė jus užvaldytų.

2. Po kiekvienos operacijos reikia daug laiko pasveikti

Kai kurie žmonės gali bandyti išvengti operacijos, nes nerimauja dėl ilgo sveikimo proceso. Visgi tai pasakytina ne apie visas chirurgines procedūras.

Po nesudėtingų, minimaliai invazinių chirurginių procedūrų pacientas į namus išleidžiamas tą pačią arba kitą. Tokiu būdu jis neatitraukiamas nuo įprastos socialinės aplinkos ir gali greičiau grįžti į įprastą gyvenimą. Paprastai toks chirurginis gydymas atliekamas dienos chirurgijos centre, kur naudojama moderniausia įranga ir naujausi chirurginiai metodai. Tai leidžia užtikrinti gerokai trumpesnę gydymo trukmę ir mažesnę infekcijų riziką.

3. Kiekvienas chirurgas turi vienodus įgūdžius

Kai kurie mano, kad visi chirurgai turi vienodus įgūdžius. Tačiau tai tikrai nėra tiesa. Chirurgai specializuojasi tam tikroje srityje, kurią išmano geriausiai. Nuo to priklauso ir jų įgūdžiai. Turint galvoje, kiek daug yra skirtingų chirurgijos rūšių, šis aspektas išties svarbus. Sužinoti apie jus dominančio specialisto patirtį ir įgūdžius paprastai galite klinikos, kurioje jis dirba, svetainėje.

4. Jeigu operacija trunka ilgai, tai reiškia, kad įvyko kažkas blogo

Laukti, kol mylimas žmogus yra operuojamas, gali būti psichologiškai sunku. Dažniausiai tokiu atveju į galvą lenda įvairiausios mintys, kurios, deja, paprastai būna neigiamos. Ypač sudėtinga tampa tuomet, jei tenka laukti ilgiau, nei tikėtasi. Tačiau tai nereiškia, kad įvyko kažkas blogo. Chirurgija yra tiksli ir specifinė. Todėl tam, kad viskas vyktų sklandžiai, svarbu, kad gydytojai neskubėtų. Taigi nereikėtų daryti skubotų išvadų ir vadovautis mitu, kad ilga operacija visada reiškia pavojų.

Tikimės, kad susipažinus su šia informacija, pakeisti požiūrį į chirurgines procedūras taps lengviau. Nors daugeliui operacijos kelia nerimą ir baimę, dažniausiai nėra priežasčių nerimauti. Šiuolaikinė chirurgija yra itin pažengusi, todėl net ir sudėtingos operacijos tampa mažiau rizikingomis.

pr2022/213

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaimuose gaisruose žuvo beveik dvigubai daugiau gyventojų nei miestuose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5294 gaisrai, juose žuvo 56 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 123 gyventojai patyrė traumų.   Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 5875 gaisrai, o juose žuvo 62 gyventojai, šiemet gaisrų kilo mažiau (-9,9 proc.) ir mažiau žuvo žmonių (-9,7 proc.). 100 tūkst. šalies gyventojų šiais metais teko 189 gaisrai ir 2 juose žuvę žmonės. Šiemet gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 101 gyventoją, iš

Orai: bus lietaus, vasariškai šilta

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokie orai bus artimiausiomis dienomis. Rugsėjo 9 d., pirmadienį, šalyje dar laikysis giedri ir sausi orai. Vėjas pietryčių, dieną 9-14 m/s, Vakarų Lietuvoje kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra naktį siekė 10-15, vakariniuose rajonuose vietomis – 16-18, dieną bus 23-28 laipsniai šilumos. Rugsėjo 10 d., antradienį, naktį vakariniuose, dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, galima perkūnija. Vėjas naktį pietryčių, pietų, dieną pietinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra naktį sieks 12-17, dieną bus 18-23 laipsniai šilumos. Rugsėjo 11 d.,

Miego trūkumo epidemija. Beveik trečdalis žmonių Lietuvoje miega nepakankamai

miegas

Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai. Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais, rašoma IKEA pranešime žiniasklaidai. „Daugeliui vis dar atrodo, kad jeigu trumpiau miegosime, turėsime daugiau laiko padaryti viskam, ką norime. Tačiau iš tikro yra atvirkščiai. Moksliniai tyrimai rodo, kad kai

VRK sudarė statistinio kandidato į Seimo narius portretą

Iki Seimo rinkimų likus kiek  daugiau kaip mėnesiui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų profesinę patirtį, išsilavinimą, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt. Duomenys apie kandidatus jau prieinami viešai. Juos galite rasti VRK svetainėje. Statistinis kandidatas Remiantis jais, VRK sudarė statistinį kandidato į Seimo narius portretą. Jei apibendrintume visų kandidatų informaciją ir iš jų išvestume vieną kandidatą, išeitų, kad šiuose Seimo

Taip pat skaitykite