Žvilgsnis į Šilutės rajono biudžetą

Šiandien vyksta nuotolinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame, kaip įprasta, tikslinamas šių metų rajono biudžetas. Pokyčių, tikėtina, atneš ir gruodis, tačiau tai bus jau kitų metų reikalas. Seimui priėmus 2022 m. biudžetą, toks darbas ateinančiais metais laukia ir Šilutės rajono politikų. Šįkart ne apie būsimų metų rajono pinigus, o apie 2021 metų piniginę.

Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė parengtame svarstyti dokumente nurodo, kad Savivaldybės 2021 metų biudžetas – 62,4 mln. Eur pajamų, 4 mln. Eur 2020 metų Savivaldybės biudžeto lėšų likutis, 84,5 tūkst. Eur 2020 metais nepanaudotų žemės realizavimo lėšų likutis, 222,6 tūkst. Eur nepanaudotų 2020 metais Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų ir 2 mln.  165 tūkst. Eur skolintų lėšų.

Šiek tiek suapvalinus sumas, galutinis skaičius toks: įvairioms programoms finansuoti šiemet tenka per 68,4 mln. Eur.

Tikslinamas rajono biudžetas

Savivaldybės biudžetas tikslinamas dažnai, nes Savivaldybė tai gauna lėšų, tai įstaigos kreipiasi prašydamos pakeisti joms skirtųjų pinigų panaudojimą. Tokių pokyčių daug ir gruodį tikslinamame rajono biudžete. Tą leista daryti tik Savivaldybės tarybai.

Štai lapkritį Sveikatos apsaugos ministerija skyrė 34,8 tūkst. Eur. rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigoms su COVID-19 susijusioms paslaugoms apmokėti, kiek anksčiau šioms reikmėms buvo gauta 1410 Eur, gruodžio 6 d. – dar 4991 Eur.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 6,2 tūkst. Eur padidino specialiąją tikslinę dotaciją socialinėms išmokoms ir kompensacijoms skaičiuoti ir mokėti bei 12,4 tūkst. Eur sumažino dotaciją socialinei paramai mokiniams.

Pinigai, pinigai…

Iš Vyriausybės rezervo Šilutės rajono savivaldybei skirta 127,6 tūkst. Eur  dotacija kompensuoti patirtoms išlaidoms, vykdant įsipareigojimus vietinio (miesto ir priemiesčio) transporto vežėjams, kurie negavo pajamų dėl su COVID-19 pandemija susijusių keleivių vežimo apribojimų.

Finansų ministerija paskyrė 357,2 tūkst. Eur dotaciją Savivaldybės indėliui į bendrai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamus projektus.

Didinamas Europos Sąjungos lėšų, skirtų projektams finansuoti, pajamų planas – 1,1 mln. Eur.

Savivaldybės biudžeto pajamų planas didinamas 50,8 tūkst. Eur, nes į Savivaldybės biudžetą gauta papildomai pajamų iš nekilnojamojo turto mokesčių. Šios lėšos paskirstomos mokykloms ir vaikų darželiams: Saugų Jurgio Mikšo pagrindinei mokyklai – 13 tūkst. Eur komunalinių paslaugų išlaidoms apmokėti, tokioms pat išlaidoms Šilutės Vydūno gimnazijai – 12,4 tūkst. Eur, Šilutės Pamario progimnazijai – 14 tūkst. Eur ir kt.

Be Tarybos sprendimo, nė krust

Biudžete didinamas žemės realizavimo pajamų planas – 41 tūkst. Eur, nes gauta daugiau pajamų nei planuota. Iš viršplaninių lėšų planuojama apmokėti už teritorijų, žemėtvarkos planavimo dokumentų, želdynų inventorizavimo, gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo paslaugas.

Net keliolikos įstaigų vadovai irgi prašo pakeitimų: dažnai mažinti lėšas darbo užmokesčiui ir padidinti kitoms išlaidoms apmokėti. Pavyzdžiui, Žemaičių krašto etnokultūros centras prašo 800 Eur sumažinti darbo užmokesčiui skirtas lėšas ir padidinti asignavimus kitoms išlaidoms apmokėti.

Sumų yra ir didesnių, ir mažesnių. Pageidavimų pateikė kultūros, socialinių paslaugų įstaigos, mokyklos, kitos švietimo įstaigos, taip pat ir Savivaldybės Centralizuota buhalterija.

Jeigu, tarkim, mokykloje randasi atliekamų keli šimtai eurų, suplanuotų darbo užmokesčiui, be Savivaldybės tarybos leidimo įstaigos direktorius negali savarankiškai šių pinigų panaudoti mokesčiams už komunalines paslaugas ar kitkam. Tokia tvarka…

Nemažai iš biudžeto finansuojamų rajono įvairių įstaigų dar ir užsidirba pinigų, ne tik gauna iš rajono biudžeto.

Pamarys.eu pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Apie pradines mokyklas Žemaičių Naumiesčio valsčiuje

Jau nuo 2021 09 20 tinklalapyje „zemaiciunaumiestis.lt“ talpinamas straipsnis „Jaunuomenės mokymas Žemaičių Naumiestyje ir netikėtas atradimas“ apie Žemaičių Naumiesčio valsčiaus keturklasės mokyklos (dabar gimnazijos) šimtmečio jubiliejų. Skelbiama naujiena, neva, seniausia pirmoji valsčiaus mokykla Naumiestyje, pusiau slapta, buvo įkurta liuteronų bendruomenės 1835 m. Tai nėra tikslu. Pusiau slaptų mokyklų tais metais negalėjo būti, nes jas imta drausti tik nuo 1863 metų. Negalėjo būti ir parapinės mokyklos, nes nebuvo Naumiestyje liuteronų bažnyčios (ji pastatyta 1842). Matyt, čia kalba eina apie neoficialią tikėjimo

„Dainų dainelė“ Šilutėje

Šilutės Vydūno gimnazijoje įvyko Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso ,,Dainų dainelė“ pirmasis etapas. Jame dalyvavo: Šilutės lopšelio–darželio ,,Ąžuoliukas“ ansamblis ,,Lendrelė (mokytoja Loreta Mieliulytė), Šilutės l. d. ,,Raudonkepuraitė“ ansamblis (vad. Valteris Matulis), Šilutės l. d. ,,Žvaigždutė“ solistė Andrėja Budrevičiūtė, Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokyklos solistas Ugnius Urnikis (mok. Vidilija Aidukienė), Šilutės pirmosios gimnazijos solistė Goda Džalagonija (mok. Vygantas Stoškus), Šilutės meno mokyklos solistė Fausta Balodytė (mok. Kristina Kasperaitytė). Konkurso komisija į antrąjį etapą atstovauti Šilutės rajonui delegavo: „Žvaigždutės“ solistę Andrėją Budrevičiūtę,

Tautodailininkės parodoje – paukščiai ir angelai  

tautodailininkė

Tautodailininkė Violeta Astrauskienė – apie Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtą personalinę savo keramikos darbų parodą „Sparnuotieji“. Pateikiame autorės mintis. Neslėpsiu, esu pilna kūrybinių idėjų, kurias manyje natūraliai gimdo Kūrėjas. Niekada nelyginu savęs su kitais, juk kiekvienas mes – vienintelis ir nepakartojamas. Myliu kiekvieną savo kūrinį, nesvarbu, kas tai – piešinys, molio lipdinys, nuotrauka ar tekstas, nes į kiekvieną įdedu dalį savęs. Džiaugiuosi, kad esu čia ir dabar… Kaip „atkeliavo“ molis? Tiesiog puiki galimybė išbandyti naujus potyrius – Švėkšnos tradicinių

Taip pat skaitykite