Žvilgsnis į Šilutės rajono biudžetą

Šiandien vyksta nuotolinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame, kaip įprasta, tikslinamas šių metų rajono biudžetas. Pokyčių, tikėtina, atneš ir gruodis, tačiau tai bus jau kitų metų reikalas. Seimui priėmus 2022 m. biudžetą, toks darbas ateinančiais metais laukia ir Šilutės rajono politikų. Šįkart ne apie būsimų metų rajono pinigus, o apie 2021 metų piniginę.

Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė parengtame svarstyti dokumente nurodo, kad Savivaldybės 2021 metų biudžetas – 62,4 mln. Eur pajamų, 4 mln. Eur 2020 metų Savivaldybės biudžeto lėšų likutis, 84,5 tūkst. Eur 2020 metais nepanaudotų žemės realizavimo lėšų likutis, 222,6 tūkst. Eur nepanaudotų 2020 metais Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų ir 2 mln.  165 tūkst. Eur skolintų lėšų.

Šiek tiek suapvalinus sumas, galutinis skaičius toks: įvairioms programoms finansuoti šiemet tenka per 68,4 mln. Eur.

Tikslinamas rajono biudžetas

Savivaldybės biudžetas tikslinamas dažnai, nes Savivaldybė tai gauna lėšų, tai įstaigos kreipiasi prašydamos pakeisti joms skirtųjų pinigų panaudojimą. Tokių pokyčių daug ir gruodį tikslinamame rajono biudžete. Tą leista daryti tik Savivaldybės tarybai.

Štai lapkritį Sveikatos apsaugos ministerija skyrė 34,8 tūkst. Eur. rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigoms su COVID-19 susijusioms paslaugoms apmokėti, kiek anksčiau šioms reikmėms buvo gauta 1410 Eur, gruodžio 6 d. – dar 4991 Eur.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 6,2 tūkst. Eur padidino specialiąją tikslinę dotaciją socialinėms išmokoms ir kompensacijoms skaičiuoti ir mokėti bei 12,4 tūkst. Eur sumažino dotaciją socialinei paramai mokiniams.

Pinigai, pinigai…

Iš Vyriausybės rezervo Šilutės rajono savivaldybei skirta 127,6 tūkst. Eur  dotacija kompensuoti patirtoms išlaidoms, vykdant įsipareigojimus vietinio (miesto ir priemiesčio) transporto vežėjams, kurie negavo pajamų dėl su COVID-19 pandemija susijusių keleivių vežimo apribojimų.

Finansų ministerija paskyrė 357,2 tūkst. Eur dotaciją Savivaldybės indėliui į bendrai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamus projektus.

Didinamas Europos Sąjungos lėšų, skirtų projektams finansuoti, pajamų planas – 1,1 mln. Eur.

Savivaldybės biudžeto pajamų planas didinamas 50,8 tūkst. Eur, nes į Savivaldybės biudžetą gauta papildomai pajamų iš nekilnojamojo turto mokesčių. Šios lėšos paskirstomos mokykloms ir vaikų darželiams: Saugų Jurgio Mikšo pagrindinei mokyklai – 13 tūkst. Eur komunalinių paslaugų išlaidoms apmokėti, tokioms pat išlaidoms Šilutės Vydūno gimnazijai – 12,4 tūkst. Eur, Šilutės Pamario progimnazijai – 14 tūkst. Eur ir kt.

Be Tarybos sprendimo, nė krust

Biudžete didinamas žemės realizavimo pajamų planas – 41 tūkst. Eur, nes gauta daugiau pajamų nei planuota. Iš viršplaninių lėšų planuojama apmokėti už teritorijų, žemėtvarkos planavimo dokumentų, želdynų inventorizavimo, gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo paslaugas.

Net keliolikos įstaigų vadovai irgi prašo pakeitimų: dažnai mažinti lėšas darbo užmokesčiui ir padidinti kitoms išlaidoms apmokėti. Pavyzdžiui, Žemaičių krašto etnokultūros centras prašo 800 Eur sumažinti darbo užmokesčiui skirtas lėšas ir padidinti asignavimus kitoms išlaidoms apmokėti.

Sumų yra ir didesnių, ir mažesnių. Pageidavimų pateikė kultūros, socialinių paslaugų įstaigos, mokyklos, kitos švietimo įstaigos, taip pat ir Savivaldybės Centralizuota buhalterija.

Jeigu, tarkim, mokykloje randasi atliekamų keli šimtai eurų, suplanuotų darbo užmokesčiui, be Savivaldybės tarybos leidimo įstaigos direktorius negali savarankiškai šių pinigų panaudoti mokesčiams už komunalines paslaugas ar kitkam. Tokia tvarka…

Nemažai iš biudžeto finansuojamų rajono įvairių įstaigų dar ir užsidirba pinigų, ne tik gauna iš rajono biudžeto.

Pamarys.eu pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite