Žvejai mokosi gauti papildomų pajamų

Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ įgyvendina projektą „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“. Vykdant šį projektą, žvejai mokosi, kaip gauti papildomų pajamų negaudant žuvies.

Nuotraukoje (iš dešinės): žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Siga Jakubauskienė, išvykoje dalyvavęs Neringos miesto meras Darius Jasaitis susitiko su Sant Luiso miesto, kuris yra prie Ronos upės, mero pirmąja pavaduotoja Georgette Taffignon.

 

Verslininkai, užsiimantys versline žvejyba, neturi galimybės gauti papildomų pajamų, teikti kitokias paslaugas. Žuvų neršto metu ir kitais žvejybos draudimo laikotarpiais įmonės lieka be pajamų, todėl labai svarbu sudaryti sąlygas verstis kuo nors papildomai.
Projektu „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“ siekiama surinkti informacijos, kaip galima plėsti verslą, užsiimti vandens turizmu, pritaikyti laivą žvejybos verslo demonstravimui turistams, rekreacinio turizmo atstovams plukdyti, nustatyti rekreacinio turizmo atstovams reikalingas specialias saugumo priemones, įrangą, nustatyti turistų galimybes būti laive, kai vyksta verslinė žvejyba, kelti žvejų kvalifikaciją mokant naudotis nauja žvejybos įranga, užtikrinant turistų ir pačių žvejų saugumą. Taip pat siekiama parengti plaukiojimo tvarką, įgalinančią pramoginių laivų ir jachtų savininkus saugoti žvejų įrangą. Nesant taisyklių, kaip apiplaukti žvejų įrangą, jachtų savininkai nepataisomai sugadina žvejų tinklus ir kelia pavojų savo bei žvejų saugumui.
Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ 2012 m. pasirašė trišalę minėtojo projekto finansavimo sutartį. Projektas finansuotas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos priemonę „Žuvininkystės regionų vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Šio projekto tikslas – parodyti žvejams žvejybos turizmo vertę, sukurti galimybę plėsti žvejybos verslą, gauti naujų pajamų, įgyti praktinių įgūdžių, pasisemti gerosios patirties iš kolegų.
Praėjusių metų pavasarį asociacijos projekto tikslinė grupė, skirta ryšiams su mokslininkais ir specialistais užmegzti, aplankė kolegas Prancūzijoje. Kelionės metu jie apsilankė St. Mandrier uoste, apžiūrėjo žvejų valtis, diskutavo apie valtyse naudojamas priemones.
Lietuvos žvejai su kolegomis iš Prancūzijos dalijosi praktiniais žvejybos įgūdžiais. Asociacijos projekto tikslinė grupė susitiko su vietos valdžios atstovais, mokslininkais, Marco Polo echanger autrement specialistais, kurie nuo 2009 m. plėtoja žvejybinį turizmą, domisi ir pradeda verstis rekreaciniu turizmu.
Šiuo metu rengiamas tiriamasis mokslinis leidinys, atlikta rekreacinio turizmo paslaugų paklausos ir pasiūlos analizė (duomenys renkami pasitelkus anketas), atlikta esamų teisės aktų analizė ir jų keitimo perspektyvos, vadovaujantis rekreacinio turizmo paslaugų teikėjų duomenimis, parengtos teisės aktų keitimo rekomendacijos. Žvejams organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymai, ciklas laivavedžių mokymų, kuriuose dalyvavo ir kursų baigimo pažymėjimus gavo daugiau nei 25 žmonės.
Šiuo metu projekto įgyvendinimas jau įpusėjo. Projekte numatytas veiklas planuojama baigti 2014 m. birželį.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite