Žvejai mokosi gauti papildomų pajamų

Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ įgyvendina projektą „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“. Vykdant šį projektą, žvejai mokosi, kaip gauti papildomų pajamų negaudant žuvies.

Nuotraukoje (iš dešinės): žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Siga Jakubauskienė, išvykoje dalyvavęs Neringos miesto meras Darius Jasaitis susitiko su Sant Luiso miesto, kuris yra prie Ronos upės, mero pirmąja pavaduotoja Georgette Taffignon.

 

Verslininkai, užsiimantys versline žvejyba, neturi galimybės gauti papildomų pajamų, teikti kitokias paslaugas. Žuvų neršto metu ir kitais žvejybos draudimo laikotarpiais įmonės lieka be pajamų, todėl labai svarbu sudaryti sąlygas verstis kuo nors papildomai.
Projektu „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“ siekiama surinkti informacijos, kaip galima plėsti verslą, užsiimti vandens turizmu, pritaikyti laivą žvejybos verslo demonstravimui turistams, rekreacinio turizmo atstovams plukdyti, nustatyti rekreacinio turizmo atstovams reikalingas specialias saugumo priemones, įrangą, nustatyti turistų galimybes būti laive, kai vyksta verslinė žvejyba, kelti žvejų kvalifikaciją mokant naudotis nauja žvejybos įranga, užtikrinant turistų ir pačių žvejų saugumą. Taip pat siekiama parengti plaukiojimo tvarką, įgalinančią pramoginių laivų ir jachtų savininkus saugoti žvejų įrangą. Nesant taisyklių, kaip apiplaukti žvejų įrangą, jachtų savininkai nepataisomai sugadina žvejų tinklus ir kelia pavojų savo bei žvejų saugumui.
Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ 2012 m. pasirašė trišalę minėtojo projekto finansavimo sutartį. Projektas finansuotas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos priemonę „Žuvininkystės regionų vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Šio projekto tikslas – parodyti žvejams žvejybos turizmo vertę, sukurti galimybę plėsti žvejybos verslą, gauti naujų pajamų, įgyti praktinių įgūdžių, pasisemti gerosios patirties iš kolegų.
Praėjusių metų pavasarį asociacijos projekto tikslinė grupė, skirta ryšiams su mokslininkais ir specialistais užmegzti, aplankė kolegas Prancūzijoje. Kelionės metu jie apsilankė St. Mandrier uoste, apžiūrėjo žvejų valtis, diskutavo apie valtyse naudojamas priemones.
Lietuvos žvejai su kolegomis iš Prancūzijos dalijosi praktiniais žvejybos įgūdžiais. Asociacijos projekto tikslinė grupė susitiko su vietos valdžios atstovais, mokslininkais, Marco Polo echanger autrement specialistais, kurie nuo 2009 m. plėtoja žvejybinį turizmą, domisi ir pradeda verstis rekreaciniu turizmu.
Šiuo metu rengiamas tiriamasis mokslinis leidinys, atlikta rekreacinio turizmo paslaugų paklausos ir pasiūlos analizė (duomenys renkami pasitelkus anketas), atlikta esamų teisės aktų analizė ir jų keitimo perspektyvos, vadovaujantis rekreacinio turizmo paslaugų teikėjų duomenimis, parengtos teisės aktų keitimo rekomendacijos. Žvejams organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymai, ciklas laivavedžių mokymų, kuriuose dalyvavo ir kursų baigimo pažymėjimus gavo daugiau nei 25 žmonės.
Šiuo metu projekto įgyvendinimas jau įpusėjo. Projekte numatytas veiklas planuojama baigti 2014 m. birželį.

Vaidotas VILKAS

Hits: 37

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite