Žvejai mokosi gauti papildomų pajamų

Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ įgyvendina projektą „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“. Vykdant šį projektą, žvejai mokosi, kaip gauti papildomų pajamų negaudant žuvies.

Nuotraukoje (iš dešinės): žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Siga Jakubauskienė, išvykoje dalyvavęs Neringos miesto meras Darius Jasaitis susitiko su Sant Luiso miesto, kuris yra prie Ronos upės, mero pirmąja pavaduotoja Georgette Taffignon.

 

Verslininkai, užsiimantys versline žvejyba, neturi galimybės gauti papildomų pajamų, teikti kitokias paslaugas. Žuvų neršto metu ir kitais žvejybos draudimo laikotarpiais įmonės lieka be pajamų, todėl labai svarbu sudaryti sąlygas verstis kuo nors papildomai.
Projektu „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“ siekiama surinkti informacijos, kaip galima plėsti verslą, užsiimti vandens turizmu, pritaikyti laivą žvejybos verslo demonstravimui turistams, rekreacinio turizmo atstovams plukdyti, nustatyti rekreacinio turizmo atstovams reikalingas specialias saugumo priemones, įrangą, nustatyti turistų galimybes būti laive, kai vyksta verslinė žvejyba, kelti žvejų kvalifikaciją mokant naudotis nauja žvejybos įranga, užtikrinant turistų ir pačių žvejų saugumą. Taip pat siekiama parengti plaukiojimo tvarką, įgalinančią pramoginių laivų ir jachtų savininkus saugoti žvejų įrangą. Nesant taisyklių, kaip apiplaukti žvejų įrangą, jachtų savininkai nepataisomai sugadina žvejų tinklus ir kelia pavojų savo bei žvejų saugumui.
Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ 2012 m. pasirašė trišalę minėtojo projekto finansavimo sutartį. Projektas finansuotas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos priemonę „Žuvininkystės regionų vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Šio projekto tikslas – parodyti žvejams žvejybos turizmo vertę, sukurti galimybę plėsti žvejybos verslą, gauti naujų pajamų, įgyti praktinių įgūdžių, pasisemti gerosios patirties iš kolegų.
Praėjusių metų pavasarį asociacijos projekto tikslinė grupė, skirta ryšiams su mokslininkais ir specialistais užmegzti, aplankė kolegas Prancūzijoje. Kelionės metu jie apsilankė St. Mandrier uoste, apžiūrėjo žvejų valtis, diskutavo apie valtyse naudojamas priemones.
Lietuvos žvejai su kolegomis iš Prancūzijos dalijosi praktiniais žvejybos įgūdžiais. Asociacijos projekto tikslinė grupė susitiko su vietos valdžios atstovais, mokslininkais, Marco Polo echanger autrement specialistais, kurie nuo 2009 m. plėtoja žvejybinį turizmą, domisi ir pradeda verstis rekreaciniu turizmu.
Šiuo metu rengiamas tiriamasis mokslinis leidinys, atlikta rekreacinio turizmo paslaugų paklausos ir pasiūlos analizė (duomenys renkami pasitelkus anketas), atlikta esamų teisės aktų analizė ir jų keitimo perspektyvos, vadovaujantis rekreacinio turizmo paslaugų teikėjų duomenimis, parengtos teisės aktų keitimo rekomendacijos. Žvejams organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymai, ciklas laivavedžių mokymų, kuriuose dalyvavo ir kursų baigimo pažymėjimus gavo daugiau nei 25 žmonės.
Šiuo metu projekto įgyvendinimas jau įpusėjo. Projekte numatytas veiklas planuojama baigti 2014 m. birželį.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite