Žvejai mokosi gauti papildomų pajamų

Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ įgyvendina projektą „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“. Vykdant šį projektą, žvejai mokosi, kaip gauti papildomų pajamų negaudant žuvies.

Nuotraukoje (iš dešinės): žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Siga Jakubauskienė, išvykoje dalyvavęs Neringos miesto meras Darius Jasaitis susitiko su Sant Luiso miesto, kuris yra prie Ronos upės, mero pirmąja pavaduotoja Georgette Taffignon.

 

Verslininkai, užsiimantys versline žvejyba, neturi galimybės gauti papildomų pajamų, teikti kitokias paslaugas. Žuvų neršto metu ir kitais žvejybos draudimo laikotarpiais įmonės lieka be pajamų, todėl labai svarbu sudaryti sąlygas verstis kuo nors papildomai.
Projektu „Žuvininkystės regiono ilgalaikės plėtros potencialo atskleidimas ir skubių priemonių, gerinančių susiklosčiusią nepageidaujamą padėtį, įgyvendinimas“ siekiama surinkti informacijos, kaip galima plėsti verslą, užsiimti vandens turizmu, pritaikyti laivą žvejybos verslo demonstravimui turistams, rekreacinio turizmo atstovams plukdyti, nustatyti rekreacinio turizmo atstovams reikalingas specialias saugumo priemones, įrangą, nustatyti turistų galimybes būti laive, kai vyksta verslinė žvejyba, kelti žvejų kvalifikaciją mokant naudotis nauja žvejybos įranga, užtikrinant turistų ir pačių žvejų saugumą. Taip pat siekiama parengti plaukiojimo tvarką, įgalinančią pramoginių laivų ir jachtų savininkus saugoti žvejų įrangą. Nesant taisyklių, kaip apiplaukti žvejų įrangą, jachtų savininkai nepataisomai sugadina žvejų tinklus ir kelia pavojų savo bei žvejų saugumui.
Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ 2012 m. pasirašė trišalę minėtojo projekto finansavimo sutartį. Projektas finansuotas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. veiksmų programos priemonę „Žuvininkystės regionų vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Šio projekto tikslas – parodyti žvejams žvejybos turizmo vertę, sukurti galimybę plėsti žvejybos verslą, gauti naujų pajamų, įgyti praktinių įgūdžių, pasisemti gerosios patirties iš kolegų.
Praėjusių metų pavasarį asociacijos projekto tikslinė grupė, skirta ryšiams su mokslininkais ir specialistais užmegzti, aplankė kolegas Prancūzijoje. Kelionės metu jie apsilankė St. Mandrier uoste, apžiūrėjo žvejų valtis, diskutavo apie valtyse naudojamas priemones.
Lietuvos žvejai su kolegomis iš Prancūzijos dalijosi praktiniais žvejybos įgūdžiais. Asociacijos projekto tikslinė grupė susitiko su vietos valdžios atstovais, mokslininkais, Marco Polo echanger autrement specialistais, kurie nuo 2009 m. plėtoja žvejybinį turizmą, domisi ir pradeda verstis rekreaciniu turizmu.
Šiuo metu rengiamas tiriamasis mokslinis leidinys, atlikta rekreacinio turizmo paslaugų paklausos ir pasiūlos analizė (duomenys renkami pasitelkus anketas), atlikta esamų teisės aktų analizė ir jų keitimo perspektyvos, vadovaujantis rekreacinio turizmo paslaugų teikėjų duomenimis, parengtos teisės aktų keitimo rekomendacijos. Žvejams organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymai, ciklas laivavedžių mokymų, kuriuose dalyvavo ir kursų baigimo pažymėjimus gavo daugiau nei 25 žmonės.
Šiuo metu projekto įgyvendinimas jau įpusėjo. Projekte numatytas veiklas planuojama baigti 2014 m. birželį.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite