Žuvienės virimo čempionų žiedą išsivežė pagėgiškiai…

Šilutės uoste šeštadienį įvyko aštuntasis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Didžiausia sėkmė lydėjo Pagėgių savivaldybės komandą. Ji išsivežė čempionato nugalėtojui dovanojamą įspūdingą žiedą. Be to, išvirė ir daugiausiai žuvienės – net 300 litrų, už tai pagėgiškiai apdovanoti prizu ir ekskursija laivu, kurią dovanojo Klaipėdos jūrų uosto direkcija.

Pelnyti nugalėtojų vardą ir dar vieną prizą – tokia sėkmė nusišypso ne kiekvienai komandai, ir ne kiekviename čempionate. Apie Pagėgių krašto senojo Gėgės žvejo sodybą su tikru namu, nendriniu stogu,  tikromis tvoromis, išpuošta ir išgražinta, kur kunkuliavo tas didžiulis žuvienės puodas, verta papasakoti ir daugiau.

Prie didžiojo žuvienės puodo Gražina ir Gintautas Stančaičiai.

Prie didžiojo žuvienės puodo Gražina ir Gintautas Stančaičiai.

Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis (vyriausiasis žuvienės šefas) su pagalbininkėmis sukosi apie puodą, kurstė ugnį, pjaustė, dėjo, skanavo, maišė… Senosios Gėgės žvejai, dalyvaujantys šeštajame iš aštuonių žuvienės virimo čempionate, Šilutėje, šįkart prie paviešinto recepto užrašė: „Valgyk žuvį, prikąsk liežuvį…“ Kodėl?

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė paaiškino įspėjimo esmę: „Gi žuvis turi ašakų…“ O receptėlis tų nugalėtojų pagėgiškių pasirodė kuklus: sterkas, karšis, ungurys, morkytės, bulvytės, druska, pipirai, lauro lapeliai, svogūno laiškai, daug vandenėlio, meilės ir karštos ugnytės…

pagegiai.66.pag

Senojoje Gėgės žvejo sodyboje.

Šalia trobos džiūvo tinklas su džiovintomis žuvimis, nendrėmis išpuošta buvo pagražinta užrašu „Pagėgiai“. Senojo žvejo trobos viduje – vaišėmis nukrautas stalas, kvietė užeiti ir saviškius, ir svečius.

Nuo verdamos žuvienės akių neatitraukė ne tik G. Stančaitis, šalia jo sukosi žmona Gražina, beje, Stoniškių bendruomenės labai aktyvi ir kūrybinga pirmininkė, o trečioji moteris su šeimininkės prijuoste buvo Dalė Lukošienė. G. Stančaičiui, kaip žuvienės virimo šefui, teko Šilutės r. mero Vytauto Laurinaičio prizas – įspūdingas specialus žiedas, čempionato prijuostė, komanda išsivežė pergalę skelbiančią didelę iškabą, čempionato vėliavą, o netrukus vyks į Klaipėdą paplaukioti laivu – tai bus ekskursija ir pažintis su Klaipėdos uostu.

Kaip Pagėgių krašto komanda užlipo į sceną atsiimti čempionato nugalėtojų žiedo ir dovanų, išgirdome svarbią žinią: pagėgiškiai turėjo mokytoją. „Labai ačiū visiems, komandai, mes labai stengėmės. Pagėgiai laimėjo pergalę garsiojoje Šilutės šventėje, ačiū mokytojui Svitkinui…“ – kalbėjo G. Stančaitis.

Jaunikio paieškos

Kol viena komandos dalis sukosi apie žuvienės katilą, kita, gerokai gausesnė, tūpčiojo apie Gėgės žvejo dukterį Merceliutę, kaip iš pieno plaukusią, su gėlių vainiku ant galvos, su puokštele baltose rankelėse. Mergelės motinėlė, krikštamotė ir piršlys plūkėsi ieškodami jaunikio. Tik ne bet kokio: kad raumeningas būtų ir žvejo tinklą patrauktų, mokėtų skylę užtaisyti, tinklą susiūti… Ėjo jaunikaičiai vienas po kito, bet prie žvejo darbų jų rankelės vis nelipo. Piršlys su raudonu žiedu atlape sakė, kad tiktų ir koks liesokas, sočiai valgydintų, figūrą pataisytų. Tik atgrubnagio tai nereikia.

piršlybos.66.pag

„Reikia gero žvejo, kad stiprus būtų, kad tvirtas rankas turėtų, mūsų Marceliukė tai oho, pačiame gražume, na, yra tas 30 metelių gal su kruopele…“ – vis kalbėjo piršlys.

Balta skarele ryšėjusi Marceliukės motina buvo garsi kultūros darbuotoja Danutė Bardauskienė, Marceliukę vaidino Irutė Jurkūnienė, merginos krikšto motiną – Danutė Kasnauskienė, piršlį – žodžio kišenėje neieškantis Egidijus Platūkis. Šie žmonės vaidina Pagėgių kultūros centro improvizacijų teatro komandoje.

Pritraukė pagėgiškiai žiūrovų ir tomis jaunikio paieškomis bei piršlybomis.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite