Žuvienės virimo čempionų žiedą išsivežė pagėgiškiai…

Šilutės uoste šeštadienį įvyko aštuntasis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Didžiausia sėkmė lydėjo Pagėgių savivaldybės komandą. Ji išsivežė čempionato nugalėtojui dovanojamą įspūdingą žiedą. Be to, išvirė ir daugiausiai žuvienės – net 300 litrų, už tai pagėgiškiai apdovanoti prizu ir ekskursija laivu, kurią dovanojo Klaipėdos jūrų uosto direkcija.

Pelnyti nugalėtojų vardą ir dar vieną prizą – tokia sėkmė nusišypso ne kiekvienai komandai, ir ne kiekviename čempionate. Apie Pagėgių krašto senojo Gėgės žvejo sodybą su tikru namu, nendriniu stogu,  tikromis tvoromis, išpuošta ir išgražinta, kur kunkuliavo tas didžiulis žuvienės puodas, verta papasakoti ir daugiau.

Prie didžiojo žuvienės puodo Gražina ir Gintautas Stančaičiai.

Prie didžiojo žuvienės puodo Gražina ir Gintautas Stančaičiai.

Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis (vyriausiasis žuvienės šefas) su pagalbininkėmis sukosi apie puodą, kurstė ugnį, pjaustė, dėjo, skanavo, maišė… Senosios Gėgės žvejai, dalyvaujantys šeštajame iš aštuonių žuvienės virimo čempionate, Šilutėje, šįkart prie paviešinto recepto užrašė: „Valgyk žuvį, prikąsk liežuvį…“ Kodėl?

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė paaiškino įspėjimo esmę: „Gi žuvis turi ašakų…“ O receptėlis tų nugalėtojų pagėgiškių pasirodė kuklus: sterkas, karšis, ungurys, morkytės, bulvytės, druska, pipirai, lauro lapeliai, svogūno laiškai, daug vandenėlio, meilės ir karštos ugnytės…

pagegiai.66.pag

Senojoje Gėgės žvejo sodyboje.

Šalia trobos džiūvo tinklas su džiovintomis žuvimis, nendrėmis išpuošta buvo pagražinta užrašu „Pagėgiai“. Senojo žvejo trobos viduje – vaišėmis nukrautas stalas, kvietė užeiti ir saviškius, ir svečius.

Nuo verdamos žuvienės akių neatitraukė ne tik G. Stančaitis, šalia jo sukosi žmona Gražina, beje, Stoniškių bendruomenės labai aktyvi ir kūrybinga pirmininkė, o trečioji moteris su šeimininkės prijuoste buvo Dalė Lukošienė. G. Stančaičiui, kaip žuvienės virimo šefui, teko Šilutės r. mero Vytauto Laurinaičio prizas – įspūdingas specialus žiedas, čempionato prijuostė, komanda išsivežė pergalę skelbiančią didelę iškabą, čempionato vėliavą, o netrukus vyks į Klaipėdą paplaukioti laivu – tai bus ekskursija ir pažintis su Klaipėdos uostu.

Kaip Pagėgių krašto komanda užlipo į sceną atsiimti čempionato nugalėtojų žiedo ir dovanų, išgirdome svarbią žinią: pagėgiškiai turėjo mokytoją. „Labai ačiū visiems, komandai, mes labai stengėmės. Pagėgiai laimėjo pergalę garsiojoje Šilutės šventėje, ačiū mokytojui Svitkinui…“ – kalbėjo G. Stančaitis.

Jaunikio paieškos

Kol viena komandos dalis sukosi apie žuvienės katilą, kita, gerokai gausesnė, tūpčiojo apie Gėgės žvejo dukterį Merceliutę, kaip iš pieno plaukusią, su gėlių vainiku ant galvos, su puokštele baltose rankelėse. Mergelės motinėlė, krikštamotė ir piršlys plūkėsi ieškodami jaunikio. Tik ne bet kokio: kad raumeningas būtų ir žvejo tinklą patrauktų, mokėtų skylę užtaisyti, tinklą susiūti… Ėjo jaunikaičiai vienas po kito, bet prie žvejo darbų jų rankelės vis nelipo. Piršlys su raudonu žiedu atlape sakė, kad tiktų ir koks liesokas, sočiai valgydintų, figūrą pataisytų. Tik atgrubnagio tai nereikia.

piršlybos.66.pag

„Reikia gero žvejo, kad stiprus būtų, kad tvirtas rankas turėtų, mūsų Marceliukė tai oho, pačiame gražume, na, yra tas 30 metelių gal su kruopele…“ – vis kalbėjo piršlys.

Balta skarele ryšėjusi Marceliukės motina buvo garsi kultūros darbuotoja Danutė Bardauskienė, Marceliukę vaidino Irutė Jurkūnienė, merginos krikšto motiną – Danutė Kasnauskienė, piršlį – žodžio kišenėje neieškantis Egidijus Platūkis. Šie žmonės vaidina Pagėgių kultūros centro improvizacijų teatro komandoje.

Pritraukė pagėgiškiai žiūrovų ir tomis jaunikio paieškomis bei piršlybomis.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilumos siurbliai oras-vanduo ir jų teikiami privalumai

Šilumos siurbliai tampa vis populiaresni kaip energiją taupantis būdas šildyti ir vėsinti namus. Apie juos vis dažniau girdime šnekant tiek draugų būryje, tiek žiniasklaidoje. Tačiau kas tiksliai yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia? Šioje publikacijoje apžvelgsime šilumos siurblio naudojimo privalumus, jo ypatumus ir ką reikia apie jį žinoti prieš priimant sprendimą įsigyti. Ieškantiems kokybiškų vėdinimo sistemų, apsilankykite https://vedinimoekspertai.lt/ Kas yra šilumos siurblys? Šilumos siurblys yra energiją taupantis prietaisas, kuris gali ir vėsinti, ir šildyti jūsų namus. Jis veikia perduodamas

Žemės ūkio ministras K. Navickas tikina palaikantis pieno ūkininkus

Pieno gamintojai pirmadienį pradėjo protestus prie perdirbėjų ir prekybininkų atstovybių dėl itin nukritusių pieno pirkimo kainų. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad daliai ūkininkų argumentų ministerija pritaria bei yra parengusi planą, kaip jų naudai koreguoti įstatymus. „Vyksta žemdirbių akcija, kuriai viena esmine dalimi tikrai pritariame ir palaikome. Atsitikus krizėms ir ypač kainų svyravimams, pirmiausia nukenčia ir visas krūvis tenka žemdirbiams. Dėl to peržiūrime esamą reguliavimą. Manome, kad tos priemonės, kurios buvo numatytos iki šiol, nėra pakankamos“, – pirmadienį žurnalistams

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

Taip pat skaitykite