Žuvienės virimo čempionate dalyvaus ir liuteronų kunigų komanda

Tikri žuvienės gurmanai šį savaitgalį turėtų planuoti kelionę į pajūrio kraštą. Būtent čia, Rusnės saloje, vyks tradicinis Žuvienės virimo čempionatas, kuriame susirinks geriausi šio patiekalo virimo meistrai ir entuziastai iš visos Lietuvos. Tarp šiemetinių dalyvių savo kulinarinį meistriškumą vėl demonstruos ir iš liuteronų kunigų bei jų šeimų narių sudaryta komanda Juoda avis, kuri prieš trejus metus netikėtai tapo ir šio čempionato nugalėtojais žuvies sriubos kategorijoje.

Pirmas kartas atnešė pergalę

14–asis Žuvienės virimo čempionatas šiemet startuos rugsėjo 3 d. Rusnėje. Dalyvauti kasmet didelio lankytojų dėmesio sulaukiančiame čempionate šiemet nusprendė ir komanda „Juoda avis“, kurią sudaro pajūrio ir pamario krašto liuteronų bendruomenės kunigai ir jų šeimų nariai.

Pirmą kartą komanda „Juoda avis“ Žuvienės virimo čempionate dalyvavo dar 2019 m. Tą kartą komanda savo išskirtinumu ir ypatingu suomiškos žuvies sriubos receptu laimėjo ne tik publikos, bet ir komisijos simpatijas bei tapo čempionato nugalėtojais žuvies sriubos virimo kategorijoje.

Mėgins atsikovoti titulą

Kaip teigia komandos „Juoda avis“ vyriausiasis virėjas kunigas Jonas Liorančas, šiemet komanda yra rimtai nusiteikusi pakartoti pirmojo dalyvavimo čempionate sėkmę.

„Šiemet mūsų komanda yra nusiteikusi vėl pradžiuginti publiką ypatingu žuvies sriubos receptu. Nors titulai nėra svarbu, bet tikimės, kad mūsų išvirta sriuba padarys įspūdį ir komisijos narių receptoriams. Visgi pirmas sėkmingas kartas įpareigoja išlaikyti aukštą kokybinį lygmenį. Tačiau svarbiausia dalyvavimo šiame renginyje dalis, žinoma, yra kurti gerą nuotaiką, nustebinti, nudžiuginti susirinkusiuosius, pabendrauti su žmonėmis, visuomenei pristatyti ir mūsų veiklą, gerai praleisti laiką bendruomenėje“, – teigia Nidoje ir Juodkrantėje dirbantis evangelikų liuteronų kunigas J. Liorančas.

Šiemetinė komanda „Juoda avis“ bus sudaryta iš Klaipėdoje, Nidoje, Kintuose, Saugose, Juodkrantėje, Šilutėje, Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Katyčiuose bei Rusnėje dirbančių liuteronų kunigų ir jų šeimos narių.

Čempionatui skirtą žuvį kunigų komandai šiemet paaukojo vienas parapijietis iš Kintų.

Lankytojams – 3 tonos sriubos

Nuo 5 iki 15 žmonių sudarytos komandos šiemet rungsis jau tradicinėmis tapusiomis žuvienės ir žuvies sriubos virimo kategorijose. Tuo tarpu renginio lankytojai galės nemokamai mėgautis įvairiausiais samčio meistrų išvirtos žuvienės skoniais.

Kaip teigiama renginio pranešime, kasmet Žuvienės virimo čempionato metu išverdama daugiau nei 3 tonos sriubos, kurios, pasak organizatorių, visuomet vis vien pritrūksta.

Šiemetinės šventės atidarymas kartu su komandų prisistatymais startuos šeštadienį 12.00 val. Rusnės aikštėje, šalia Peterso tilto.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite