Žolinė Saugų krašte

Žolinės šventės dieną gausybė žmonių sugužėjo į Saugų evangelikų liuteronų bažnyčią, iš čia automobilių vilkstinė nusidriekė į Vilkyčius, kur vyko tradicinė Saugų seniūnijos bendruomenių šventė „Vilko pėdomis“. Įspūdžių – daug, tad kas sukūrė tokią pakilią ir šventišką nuotaiką?

Giesmė iš širdies – Liudas Mikalauskas (iš kairės), Audronė Juozauskaitė ir kunigas Mindaugas Žilinskis.

Giesmė iš širdies – Liudas Mikalauskas (iš kairės), Audronė Juozauskaitė ir kunigas Mindaugas Žilinskis.

„Karolio Voitylos paslaptis“
Saugų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis visus pasitiko lauke prie bažnyčios. Automobiliai vos tilpo aplinkui. Gausybė vietos gyventojų, šilutiškių ir iš toliau suvažiavusių Žolinės pavakarę rinkosi į Liudo Mikalausko (bosas) ir Audronės Juozauskaitės (fortepijonas) koncertą „Karolio Voitylos paslaptis“, pirmą kartą ir būtent Saugose atliktą programą, skirtą Šventojo Jono Pauliaus II atminimui.
L. Mikalauskas skaitė K. Voitylos prisiminimus apie kalbą, laisvę, meilę, draugystę, kiekvieną iš jų užbaigdamas Šventojo Tėvo mėgtomis giesmėmis. Pilnutėlė bažnyčia ir net jos balkonai Žolinės dovaną įvertino gausiais plojimais, dėkojo net atsistoję ir dovanojo atlikėjams puokštes gėlių.

Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Vieną kūrinį L. Mikalauskas atliko kartu su kunigu M. Žilinskiu – jie seni pažįstami ir geri draugai, – o lietuvių liaudies dainą traukė ir visi susirinkusieji.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis apdovanojo ir atlikėjus, ir Saugų seniūnę Dalią Rudienę, savaitgalį šventusią gimtadienį. Šia proga L. Mikalauskas užtraukė „Ilgiausių metų“. Atlikėjams padėkojo Seimo narys Artūras Skardžius, koncerto bažnyčioje klausėsi ir Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Dėkingumo ir dovanų lietus…
Taip trumpai galima būtų apibūdinti Vilkyčiuose vykusią Saugų seniūnijos bendruomenių šventę „Vilko pėdomis“.
Iškilmes pradėjo Vilkyčių Šv. Brunono bažnyčios kunigas Vytautas Tamašauskas, padėkojęs visiems, taip gausiai susirinkusiems, pašventinęs gėles ir žolynus. Jais buvo išpuošta didžiulė scena bei jos prieigos, puokščių buvo daug, tad užteko visiems, tą vakarą pagerbtiems bei apdovanotiems. Seimo narys A. Skardžius šmaikštavo, kad, ko gero, tik jis ir šalia jo esantys svečiai liks be pašventintų puokštelių. Tačiau netrukus mergaitės gėlių įteikė ir A. Skardžiui, ir visiems kitiems šventės svečiams.

žmonės.61.raj
Anot sveikinusio mero V. Laurinaičio, Saugų seniūnija yra turtinga: turi net 6 bendruomenes, tad visoms išdalijo po sveikinimą Bendruomenių metų proga. Sveikinimą priėmė Žemaitkiemio bendruomenės, Saugų šeimų klubo, Saugų bendruomenės „Saugų artuma“, Vilkyčių Šv. Brunono bendruomenės, Saugų bendruomenės, Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“, Vilkyčių kaimo bendruomenės „Veiviržo slėnis“ vadovai ar atstovai.
Šilutės r. savivaldybės tarybos narė S. Tamašauskienė scenoje pasidžiaugė, kad per Žolinę dalijamasi dvasiniais turtais, viešnia už tai padėkojo Saugų seniūnei ir įteikė gėlių. Sveikino iš Seimo atvykę K. Komskis, A. Skardžius.

Pagarba 80-mečiams ir kitiems
29 seniūnijos gyventojai jau atšventė 80 metų jubiliejus. Juos kvietė prie scenos, tačiau ilgaamžių tebuvo nedaug. Senolius apdovanojo seniūnė D. Rudienė, gėlių įteikė ir A. Skardžius, kuris netrukus buvo pakviestas į pagalbą apdovanojant 56 naujagimių sulaukusias šeimas. „Germanikos“ baldų gamybos bendrovė surengtos loterijos laimėtojams įsteigė tris kvietimus: atvykti ir išsirinkti patikusį reikalingiausią baldą. Laimėtojai buvo palydėti sveikinimo šūksniais.
Pagerbti ir apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai: Egidija ir Raimundas Sasnauskai iš Žemaitkiemio, Elena ir Jonas Geniai iš Vilkyčių, gražiausiai Saugose aplinką tvarkantys Mažosios Lietuvos g. 22 daugiabučio gyventojai bei Vilkyčių pagrindinė mokykla.
Seniūnė apdovanojo ir natūralų kraštovaizdį sodyboje puoselėjančius Danutę ir Petrą Bagdonus iš Kukorų, kultūros paveldą saugančius Astą Sinskaitę ir Rimantą Pilibavičių iš Petrelių, ieškojimais ir atradimais garsius Virginiją ir Henriką Jucevičius iš Vilkyčių, už sukurtą žiedų sodą – Danutę ir Stasį Matonius iš Vilkyčių. Už išlaikytą krašto stilių apdovanotas saugiškis Algis Galavčenko. Už norą dirbti gražioje aplinkoje paskatintas „Sotaus vilko“, UAB SBJ projektų kavinės vadovas Simas Budrius, taip pat Minijos g. 11 namo gyventojai iš Lankupių.

Pagerbti ir apdovanoti 80 metų jubiliejus atšventę senjorai nusifotografavo su seniūne Dalia Rudiene.

Pagerbti ir apdovanoti 80 metų jubiliejus atšventę senjorai nusifotografavo su seniūne Dalia Rudiene.

Į sceną atsiimti laimėtų medalių bei dovanų lipo tinklinio ir krepšinio aikštėse pergales šventę sportininkai. Seniūnė su A. Skardžiumi medalius bei dovanas įteikė 6 komandoms: tinklinio varžybose pergėlę šventė vilkytiškių „Legalkė“, krepšinio – Vilkyčių „Žalgiris“.

Šiaudinės skulptūros

Dariaus Viliaus su bendraminčiais sukurtos šiaudinės skulptūros vakare suliepsnojo.

Dariaus Viliaus su bendraminčiais sukurtos šiaudinės skulptūros vakare suliepsnojo.

Šventė vyko aikštyne šalia Vilkyčių pagrindinės mokyklos, tačiau važiuojantieji keliu Šilutė – Klaipėda Žolinės nuotaiką pajuto ir pro automobilių langus: kūrybingasis Darius Vilius su bendraminčiais aikštėje pastatė kelias šiaudines skulptūras. Saulės spinduliuose ir mėlyno dangaus su baltais debesėliais fone jos švietė savo geltonybe. Šventės pabaigoje jos sukūrė ugnies šou. Įspūdžių buvo daug: vaikus vežimaityje vežiojo ponis, kitu buvo galima pajodinėti, buvo ir pabalnotas žirgas. Vėjo malūnėlių baltoje „jūroje“ klaidžiojo mažyliai, vyresniems vaikams dovanota kitų pramogų. Buvo galima pažaisti lauko šaškėmis, išgerti kavos, netrūko gaiviųjų gėrimų.

Stasė SKUTULIENĖ

Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia per Žolinę buvo pilnutėlė.

Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia per Žolinę buvo pilnutėlė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite