Žolinė Saugų krašte

Žolinės šventės dieną gausybė žmonių sugužėjo į Saugų evangelikų liuteronų bažnyčią, iš čia automobilių vilkstinė nusidriekė į Vilkyčius, kur vyko tradicinė Saugų seniūnijos bendruomenių šventė „Vilko pėdomis“. Įspūdžių – daug, tad kas sukūrė tokią pakilią ir šventišką nuotaiką?

Giesmė iš širdies – Liudas Mikalauskas (iš kairės), Audronė Juozauskaitė ir kunigas Mindaugas Žilinskis.

Giesmė iš širdies – Liudas Mikalauskas (iš kairės), Audronė Juozauskaitė ir kunigas Mindaugas Žilinskis.

„Karolio Voitylos paslaptis“
Saugų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis visus pasitiko lauke prie bažnyčios. Automobiliai vos tilpo aplinkui. Gausybė vietos gyventojų, šilutiškių ir iš toliau suvažiavusių Žolinės pavakarę rinkosi į Liudo Mikalausko (bosas) ir Audronės Juozauskaitės (fortepijonas) koncertą „Karolio Voitylos paslaptis“, pirmą kartą ir būtent Saugose atliktą programą, skirtą Šventojo Jono Pauliaus II atminimui.
L. Mikalauskas skaitė K. Voitylos prisiminimus apie kalbą, laisvę, meilę, draugystę, kiekvieną iš jų užbaigdamas Šventojo Tėvo mėgtomis giesmėmis. Pilnutėlė bažnyčia ir net jos balkonai Žolinės dovaną įvertino gausiais plojimais, dėkojo net atsistoję ir dovanojo atlikėjams puokštes gėlių.

Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Vieną kūrinį L. Mikalauskas atliko kartu su kunigu M. Žilinskiu – jie seni pažįstami ir geri draugai, – o lietuvių liaudies dainą traukė ir visi susirinkusieji.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis apdovanojo ir atlikėjus, ir Saugų seniūnę Dalią Rudienę, savaitgalį šventusią gimtadienį. Šia proga L. Mikalauskas užtraukė „Ilgiausių metų“. Atlikėjams padėkojo Seimo narys Artūras Skardžius, koncerto bažnyčioje klausėsi ir Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Dėkingumo ir dovanų lietus…
Taip trumpai galima būtų apibūdinti Vilkyčiuose vykusią Saugų seniūnijos bendruomenių šventę „Vilko pėdomis“.
Iškilmes pradėjo Vilkyčių Šv. Brunono bažnyčios kunigas Vytautas Tamašauskas, padėkojęs visiems, taip gausiai susirinkusiems, pašventinęs gėles ir žolynus. Jais buvo išpuošta didžiulė scena bei jos prieigos, puokščių buvo daug, tad užteko visiems, tą vakarą pagerbtiems bei apdovanotiems. Seimo narys A. Skardžius šmaikštavo, kad, ko gero, tik jis ir šalia jo esantys svečiai liks be pašventintų puokštelių. Tačiau netrukus mergaitės gėlių įteikė ir A. Skardžiui, ir visiems kitiems šventės svečiams.

žmonės.61.raj
Anot sveikinusio mero V. Laurinaičio, Saugų seniūnija yra turtinga: turi net 6 bendruomenes, tad visoms išdalijo po sveikinimą Bendruomenių metų proga. Sveikinimą priėmė Žemaitkiemio bendruomenės, Saugų šeimų klubo, Saugų bendruomenės „Saugų artuma“, Vilkyčių Šv. Brunono bendruomenės, Saugų bendruomenės, Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“, Vilkyčių kaimo bendruomenės „Veiviržo slėnis“ vadovai ar atstovai.
Šilutės r. savivaldybės tarybos narė S. Tamašauskienė scenoje pasidžiaugė, kad per Žolinę dalijamasi dvasiniais turtais, viešnia už tai padėkojo Saugų seniūnei ir įteikė gėlių. Sveikino iš Seimo atvykę K. Komskis, A. Skardžius.

Pagarba 80-mečiams ir kitiems
29 seniūnijos gyventojai jau atšventė 80 metų jubiliejus. Juos kvietė prie scenos, tačiau ilgaamžių tebuvo nedaug. Senolius apdovanojo seniūnė D. Rudienė, gėlių įteikė ir A. Skardžius, kuris netrukus buvo pakviestas į pagalbą apdovanojant 56 naujagimių sulaukusias šeimas. „Germanikos“ baldų gamybos bendrovė surengtos loterijos laimėtojams įsteigė tris kvietimus: atvykti ir išsirinkti patikusį reikalingiausią baldą. Laimėtojai buvo palydėti sveikinimo šūksniais.
Pagerbti ir apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai: Egidija ir Raimundas Sasnauskai iš Žemaitkiemio, Elena ir Jonas Geniai iš Vilkyčių, gražiausiai Saugose aplinką tvarkantys Mažosios Lietuvos g. 22 daugiabučio gyventojai bei Vilkyčių pagrindinė mokykla.
Seniūnė apdovanojo ir natūralų kraštovaizdį sodyboje puoselėjančius Danutę ir Petrą Bagdonus iš Kukorų, kultūros paveldą saugančius Astą Sinskaitę ir Rimantą Pilibavičių iš Petrelių, ieškojimais ir atradimais garsius Virginiją ir Henriką Jucevičius iš Vilkyčių, už sukurtą žiedų sodą – Danutę ir Stasį Matonius iš Vilkyčių. Už išlaikytą krašto stilių apdovanotas saugiškis Algis Galavčenko. Už norą dirbti gražioje aplinkoje paskatintas „Sotaus vilko“, UAB SBJ projektų kavinės vadovas Simas Budrius, taip pat Minijos g. 11 namo gyventojai iš Lankupių.

Pagerbti ir apdovanoti 80 metų jubiliejus atšventę senjorai nusifotografavo su seniūne Dalia Rudiene.

Pagerbti ir apdovanoti 80 metų jubiliejus atšventę senjorai nusifotografavo su seniūne Dalia Rudiene.

Į sceną atsiimti laimėtų medalių bei dovanų lipo tinklinio ir krepšinio aikštėse pergales šventę sportininkai. Seniūnė su A. Skardžiumi medalius bei dovanas įteikė 6 komandoms: tinklinio varžybose pergėlę šventė vilkytiškių „Legalkė“, krepšinio – Vilkyčių „Žalgiris“.

Šiaudinės skulptūros

Dariaus Viliaus su bendraminčiais sukurtos šiaudinės skulptūros vakare suliepsnojo.

Dariaus Viliaus su bendraminčiais sukurtos šiaudinės skulptūros vakare suliepsnojo.

Šventė vyko aikštyne šalia Vilkyčių pagrindinės mokyklos, tačiau važiuojantieji keliu Šilutė – Klaipėda Žolinės nuotaiką pajuto ir pro automobilių langus: kūrybingasis Darius Vilius su bendraminčiais aikštėje pastatė kelias šiaudines skulptūras. Saulės spinduliuose ir mėlyno dangaus su baltais debesėliais fone jos švietė savo geltonybe. Šventės pabaigoje jos sukūrė ugnies šou. Įspūdžių buvo daug: vaikus vežimaityje vežiojo ponis, kitu buvo galima pajodinėti, buvo ir pabalnotas žirgas. Vėjo malūnėlių baltoje „jūroje“ klaidžiojo mažyliai, vyresniems vaikams dovanota kitų pramogų. Buvo galima pažaisti lauko šaškėmis, išgerti kavos, netrūko gaiviųjų gėrimų.

Stasė SKUTULIENĖ

Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia per Žolinę buvo pilnutėlė.

Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia per Žolinę buvo pilnutėlė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite