Žolinė Saugų krašte

Žolinės šventės dieną gausybė žmonių sugužėjo į Saugų evangelikų liuteronų bažnyčią, iš čia automobilių vilkstinė nusidriekė į Vilkyčius, kur vyko tradicinė Saugų seniūnijos bendruomenių šventė „Vilko pėdomis“. Įspūdžių – daug, tad kas sukūrė tokią pakilią ir šventišką nuotaiką?

Giesmė iš širdies – Liudas Mikalauskas (iš kairės), Audronė Juozauskaitė ir kunigas Mindaugas Žilinskis.

Giesmė iš širdies – Liudas Mikalauskas (iš kairės), Audronė Juozauskaitė ir kunigas Mindaugas Žilinskis.

„Karolio Voitylos paslaptis“
Saugų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis visus pasitiko lauke prie bažnyčios. Automobiliai vos tilpo aplinkui. Gausybė vietos gyventojų, šilutiškių ir iš toliau suvažiavusių Žolinės pavakarę rinkosi į Liudo Mikalausko (bosas) ir Audronės Juozauskaitės (fortepijonas) koncertą „Karolio Voitylos paslaptis“, pirmą kartą ir būtent Saugose atliktą programą, skirtą Šventojo Jono Pauliaus II atminimui.
L. Mikalauskas skaitė K. Voitylos prisiminimus apie kalbą, laisvę, meilę, draugystę, kiekvieną iš jų užbaigdamas Šventojo Tėvo mėgtomis giesmėmis. Pilnutėlė bažnyčia ir net jos balkonai Žolinės dovaną įvertino gausiais plojimais, dėkojo net atsistoję ir dovanojo atlikėjams puokštes gėlių.

Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Vieną kūrinį L. Mikalauskas atliko kartu su kunigu M. Žilinskiu – jie seni pažįstami ir geri draugai, – o lietuvių liaudies dainą traukė ir visi susirinkusieji.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis apdovanojo ir atlikėjus, ir Saugų seniūnę Dalią Rudienę, savaitgalį šventusią gimtadienį. Šia proga L. Mikalauskas užtraukė „Ilgiausių metų“. Atlikėjams padėkojo Seimo narys Artūras Skardžius, koncerto bažnyčioje klausėsi ir Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Dėkingumo ir dovanų lietus…
Taip trumpai galima būtų apibūdinti Vilkyčiuose vykusią Saugų seniūnijos bendruomenių šventę „Vilko pėdomis“.
Iškilmes pradėjo Vilkyčių Šv. Brunono bažnyčios kunigas Vytautas Tamašauskas, padėkojęs visiems, taip gausiai susirinkusiems, pašventinęs gėles ir žolynus. Jais buvo išpuošta didžiulė scena bei jos prieigos, puokščių buvo daug, tad užteko visiems, tą vakarą pagerbtiems bei apdovanotiems. Seimo narys A. Skardžius šmaikštavo, kad, ko gero, tik jis ir šalia jo esantys svečiai liks be pašventintų puokštelių. Tačiau netrukus mergaitės gėlių įteikė ir A. Skardžiui, ir visiems kitiems šventės svečiams.

žmonės.61.raj
Anot sveikinusio mero V. Laurinaičio, Saugų seniūnija yra turtinga: turi net 6 bendruomenes, tad visoms išdalijo po sveikinimą Bendruomenių metų proga. Sveikinimą priėmė Žemaitkiemio bendruomenės, Saugų šeimų klubo, Saugų bendruomenės „Saugų artuma“, Vilkyčių Šv. Brunono bendruomenės, Saugų bendruomenės, Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“, Vilkyčių kaimo bendruomenės „Veiviržo slėnis“ vadovai ar atstovai.
Šilutės r. savivaldybės tarybos narė S. Tamašauskienė scenoje pasidžiaugė, kad per Žolinę dalijamasi dvasiniais turtais, viešnia už tai padėkojo Saugų seniūnei ir įteikė gėlių. Sveikino iš Seimo atvykę K. Komskis, A. Skardžius.

Pagarba 80-mečiams ir kitiems
29 seniūnijos gyventojai jau atšventė 80 metų jubiliejus. Juos kvietė prie scenos, tačiau ilgaamžių tebuvo nedaug. Senolius apdovanojo seniūnė D. Rudienė, gėlių įteikė ir A. Skardžius, kuris netrukus buvo pakviestas į pagalbą apdovanojant 56 naujagimių sulaukusias šeimas. „Germanikos“ baldų gamybos bendrovė surengtos loterijos laimėtojams įsteigė tris kvietimus: atvykti ir išsirinkti patikusį reikalingiausią baldą. Laimėtojai buvo palydėti sveikinimo šūksniais.
Pagerbti ir apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai: Egidija ir Raimundas Sasnauskai iš Žemaitkiemio, Elena ir Jonas Geniai iš Vilkyčių, gražiausiai Saugose aplinką tvarkantys Mažosios Lietuvos g. 22 daugiabučio gyventojai bei Vilkyčių pagrindinė mokykla.
Seniūnė apdovanojo ir natūralų kraštovaizdį sodyboje puoselėjančius Danutę ir Petrą Bagdonus iš Kukorų, kultūros paveldą saugančius Astą Sinskaitę ir Rimantą Pilibavičių iš Petrelių, ieškojimais ir atradimais garsius Virginiją ir Henriką Jucevičius iš Vilkyčių, už sukurtą žiedų sodą – Danutę ir Stasį Matonius iš Vilkyčių. Už išlaikytą krašto stilių apdovanotas saugiškis Algis Galavčenko. Už norą dirbti gražioje aplinkoje paskatintas „Sotaus vilko“, UAB SBJ projektų kavinės vadovas Simas Budrius, taip pat Minijos g. 11 namo gyventojai iš Lankupių.

Pagerbti ir apdovanoti 80 metų jubiliejus atšventę senjorai nusifotografavo su seniūne Dalia Rudiene.

Pagerbti ir apdovanoti 80 metų jubiliejus atšventę senjorai nusifotografavo su seniūne Dalia Rudiene.

Į sceną atsiimti laimėtų medalių bei dovanų lipo tinklinio ir krepšinio aikštėse pergales šventę sportininkai. Seniūnė su A. Skardžiumi medalius bei dovanas įteikė 6 komandoms: tinklinio varžybose pergėlę šventė vilkytiškių „Legalkė“, krepšinio – Vilkyčių „Žalgiris“.

Šiaudinės skulptūros

Dariaus Viliaus su bendraminčiais sukurtos šiaudinės skulptūros vakare suliepsnojo.

Dariaus Viliaus su bendraminčiais sukurtos šiaudinės skulptūros vakare suliepsnojo.

Šventė vyko aikštyne šalia Vilkyčių pagrindinės mokyklos, tačiau važiuojantieji keliu Šilutė – Klaipėda Žolinės nuotaiką pajuto ir pro automobilių langus: kūrybingasis Darius Vilius su bendraminčiais aikštėje pastatė kelias šiaudines skulptūras. Saulės spinduliuose ir mėlyno dangaus su baltais debesėliais fone jos švietė savo geltonybe. Šventės pabaigoje jos sukūrė ugnies šou. Įspūdžių buvo daug: vaikus vežimaityje vežiojo ponis, kitu buvo galima pajodinėti, buvo ir pabalnotas žirgas. Vėjo malūnėlių baltoje „jūroje“ klaidžiojo mažyliai, vyresniems vaikams dovanota kitų pramogų. Buvo galima pažaisti lauko šaškėmis, išgerti kavos, netrūko gaiviųjų gėrimų.

Stasė SKUTULIENĖ

Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia per Žolinę buvo pilnutėlė.

Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia per Žolinę buvo pilnutėlė.

Hits: 289

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Taip pat skaitykite