Žinios iš policijos: įvykiai Šilutės rajone ir patarimai pėstiesiems

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, o Lietuvos kelių policijos tarnyba turi patarimų pėstiesiems.

  • Nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 11 d. Pagrynių k., Šilutės sen., vyras, gim. 1963 m., ir moteris, gim. 1963 m., pagrobė iš moters, gim. 1954 m., nuosavybės dokumentus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
  • Spalio 28 d. naktį Grabupių k., Šilutės sen., vyras, gim. 1974 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (1,09 prom.) moteriai, gim. 1979 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pėstieji, būkite atsargūs!

Pėsčiųjų dalyvavimas eisme pagrįstas atsargumu! Turite būti labai budrūs laikotarpiu, kai didesnę paros dalį yra tamsu, dažnai būna darganota, keliai slidūs, o eismo ir važiavimo sąlygas sunkina šlapdriba, sniegas, dulksna, lietus. Šiemet žuvo 18 pėsčiųjų, 497 – sužeisti. 2022 metais žuvo 31 pėsčiasis, sužeista 714 pėsčiųjų. 2021 metais žuvo 28, sužeisti 629 pėstieji.

Tamsoje pėstiesiems – nesaugu

Iš beveik 3 000 eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, apie 22 proc. sudaro atvejai, kai transporto priemonės partrenkia pėsčiuosius. Iš 714 sužeistųjų pernai ir 629 užpernai – 23 proc. pėsčiųjų buvo sužeisti tamsiuoju paros metu. Deja, į tamsą dar labai dažnai išeiname nepasirūpinę savo saugumu.

Nepamirškite, kad tamsoje ar esant blogam matomumui ir dar tamsiai apsirengę būsite beveik nepastebimi. Efektyviausia priemonė yra arba atšvaitai, arba šviesą atspindintys drabužiai. Juos turėti ar dėvėti tamsiuoju paros metu yra pėsčiųjų pareiga. Su savimi visada turėkite taisyklingai pritvirtintus atšvaitus arba vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Jeigu jų neturite, neškitės su savimi šviečiantį žibintą.

Ar moku naudoti atšvaitą?

Atšvaitai patys nešviečia, jie tik atspindi šviesą, todėl prie drabužių atšvaitą reikia tvirtinti taip, kad jis būtų gerai matomas kitiems eismo dalyviams (neuždengtų drabužių detalės, krepšys, kiti daiktai). Atšvaitas, prisegtas dešinėje drabužių pusėje ir būtent automobilio žibintų aukštyje, bus gerai matomas iš priekio atvažiuojančių transporto priemonių vairuotojams.

Jeigu atšvaitai yra juostiniai, einant keliu užmiestyje, juos reikia užsidėti ant dešinės rankos, kiek aukščiau rankos riešo, arba ant kojos – blauzdos srityje. Naudokite keletą atšvaitų. Jei atšvaitas pakabinamas, sekite jį prie palto ar striukės kišenės taip, kad kabėtų suaugusio žmogaus kelių aukštyje, t. y. būtų maždaug automobilio žibintų šviesų aukštyje. Jeigu atšvaitas pritvirtintas ant rankinės, neškite ją ne ant peties, o taip, kad atšvaitas būtų ties keliais ir būtinai kabėtų išorėje.

Pernai išaiškinti 679 atvejai, kai pėstieji nesilaikė nustatytų saugaus elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų. Už šį Kelių eismo taisyklių pažeidimą taikoma administracinė atsakomybė (bauda iki 40 Eur).

Visada įsitikinkite, kad eiti saugu

Dažniausiai pėstieji neteisingai pereina važiuojamąją kelio dalį arba ją pereina ten, kur tai draudžiama daryti. Pernai užfiksuoti 1 737 tokie pažeidimai. Per kelią eikite tik leistinose vietose (per pėsčiųjų perėjas, jei jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių ar kelkraščių liniją). Jeigu matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti stačiu kampu į abi puses geri apžvelgiamose vietose. Svarbiausia – įsitikinkite, kad eiti saugu.

Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems aiškiai nurodyta, kad įžengti į važiuojamąją kelio dalį leidžiama tik po to, kai įvertinate atstumą iki artėjančios transporto priemonės ir jos greitį, – tai reiškia, kad kiekvienas pėsčiasis turi įsivertinti, ar jis spės pereiti gatvę, ar jam yra saugu. Prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį ir eidami ja, turite vengti bet kokių veiksmų, kurie atitrauktų Jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo. Eidami keliu ar per perėją nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis, nedėvėkite ausinių.

Šaligatviais, pėsčiųjų takais arba pėsčiųjų ir dviračių takais judėkite pėstiesiems skirta puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu. Jeigu nėra minėtų kelio elementų, galite eiti važiuojamosios kelio dalies pakraščiu. Kelkraščiu arba važiuojamosios kelio dalies pakraščiu turite eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, t. y. kairiąja kelio puse.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus pėstiesiems gali būti skiriama bauda nuo 10 iki 230 Eur. Griežčiausiai baudžiama už pažeidimą, dėl kurio buvo nežymiai sutrikdyta kitų asmenų sveikata, sugadintos ar apgadintos transporto priemonės, kroviniai, kelių ir kiti įrenginiai arba kitas turtas, kai tai padarę pėstieji buvo neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų arba vengė pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo. 2022 metais iš viso išaiškinti 9 872 pėsčiųjų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Elektroninių sukčių Kalėdos prasideda anksčiau: kaip nepasimauti ant jų kalbiuko?

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras informuoja, kad per trečiąjį metų ketvirtį, nuo liepos iki rugsėjo, elektroniniai sukčiai iš mūsų šalies gyventojų ir įmonių siekė išvilioti 5,1 mln. eurų – net penktadaliu daugiau nei per tą patį laiką pernai. Tačiau, nepaisant suintensyvėjusių atakų, šalies finansų institucijų atsparumas sukčiavimui taip pat auga. Realūs nuostoliai, kuriuos sugebėjo padaryti sukčiai, minėtu laikotarpiu, palyginus su 2022-aisiais, sumažėjo 3 procentais, iki 2,3 mln. eurų. Vidutinė išviliojama suma šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 871 eurą. Skaičiuojama, kad

Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse mažėja dūmų detektorius namuose turinčių asmenų, o gaisruose žuvusių žmonių skaičius mūsų šalyje auga. Tyrimo duomenys rodo, kad praėjusiais metais šiuos įrenginius nuosavame būste buvo įsirengę 70 proc. Lietuvos gyventojų, šiemet – 64 proc. mūsų šalies žmonių. Ši tendencija akivaizdi ir Latvijoje (detektorių nuo 78 proc. sumažėjo iki 73 proc.) bei Estijoje (detektorių nuo 93 proc. sumažėjo iki 90 proc.). Be to, gerokai mažiau lietuvių, lyginant su latviais ir estais, savo būstuose turi šiuos namų

Generalinei prokuratūrai pateiktas skundas dėl Vyriausybės neskaidriai panaudotų milijardų

Viešojo intereso gynimo fondas ir Sveikatos teisės institutas pateikė skundą Generalinei prokuratūrai dėl COVID valdymui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų (didelio masto lėšų iššvaistymo ir piktnaudžiavimo valdžia) bei pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą. Ar galimas Lietuvoje milijardinis „skandalas” dėl Vyriausybės veiklos, dabar turės atsakyti Prokuratūra. STI suburtos teisės ir finansų ekspertų grupės atliktas tyrimas parodė, kad 2020-2022 metų laikotarpiu Vyriausybė be teisėto pagrindo ir neužtikrindama lėšų panaudojimo skaidrumo paskirstė apie 3 milijardus

Orai antrąją savaitės pusę, kai baigiasi kalendorinis ruduo

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie neramius orus, kurie prasidės jau šiandien, lapkričio 29 d., trečiadienį. Tarnybos įspėja, kad trečiadienį jau turėtų būti itin neramu ir bent jau Rytų Lietuvoje sulauksime itin smarkaus snygio. Trečiadienio naktis buvo ir rūku, plikledžiu, šerkšnu. Vėjas buvo silpnas. Temperatūra siekė 6-11, rytiniuose rajonuose kai kur –12-15,pajūryje – 3-5 laipsnius šalčio. Dieną daug kur pasnigs, Rytų Lietuvoje vietomis smarkiai. Kai kur pustys. Vėjas besikeičiančios krypties, 6-11 m/s. Temperatūra 1-6 laipsniai šalčio, Kuršių nerijoje 0-2 laipsniai šilumos. Orų

Taip pat skaitykite